“Fanojam par Krieviju?” “Liepājas autobusu parka” šoferi kaitina ar skaļu mūziku svešvalodā, ziņo liepājniece

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

32 komentāri

Daļa Liepājas sabiedriskā transporta šoferu kaitina pasažierus, braucienu laikā skaļi klausoties mūziku krievu valodā, ziņo nokaitināta vēju pilsētas iedzīvotāja. “Bez Tabu” Liepājā izzina, vai šoferi drīkst citiem uzspiest savu mūzikas gaumi.

Kristaps Porziņģis, nerimstošs vējš un latviešu rokmūzikas kalve – šis viss saistās ar Liepāju. Liepājnieki var lepoties arī ar leģendārajiem ”Līviem”, kuru hitu bagāžā ir viens no nozīmīgākajiem tautas mūzikas grāvējiem ”Dzimtā valoda”, kurā apdzied latviešu valodu. Ar savu dzimto valodu un nacionālo pašapziņu lepojas daudzi liepājnieki, tai skaitā Līga, kuru tracina, ka daļa ”Liepājas autobusu parka” šoferu uzbāžas ar savu mūzikas gaumi – pārvadājot pasažierus, skaļi klausās skaņdarbus krievu valodā.

Līga
liepājniece, nokaitināta pasažiere

Es esmu bieži novērojusi lielākoties mikroautobusos. Patriotisms uzvirmo tieši tad, kad krievu radio skan. Braucu ar ”mikriņu” katru dienu, vismaz divas reizes dienā. Reizi dienā, man liekas, es dzirdu. Visā salonā var dzirdēt. Es sēžu pa vidu, diezgan labi var dzirdēt. Vismaz kaut kādu pašmāju mūziku klausītos. Tūristi atbrauc uz Liepāju vai Rīgu, iekāpj ”mikriņā”, un tur skan krievu mūzika. Fanojam par Krieviju?

Vairākus Liepājas ielās uzklausītos iedzīvotājus arī neapmierina uzbāzība ar skaļas mūzikas krievu valodā atskaņošanu sabiedriskajā transportā. Citiem iebildumu nav. Dažs norāda, ka kaitinošāki ir jaunieši, kuri uzbāžas ar skaļu mūziku, kas skan no pārnēsājamām skandām. Tāpat iedzīvotājus kaitina uzbāzība ar skaļas mūzikas atskaņošanu, neatkarīgi no valodas, kādā tiek dziedāts, un žanra.

Ko par šādu pasažieru kaitināšanu saka Liepājas pašvaldībā, kas nolīgusi uzņēmumu ”Liepājas autobusu parks”; kā to komentē pārvadātājfirmas vadība? Uzzini, noskatoties sižetu.

TOP komentāri

 • Robčiks

  Robčiks

  Mjaa..,cik jābūt ir aptaurētam lai sāktu kašķi par dziesmām radio krievu valodā! Interesanti,vai no šitām grabažām ir bijušas sūdzības arī par angļu valodā atskaņotām dziesmām ?
 • Jēkabpilieši
 • Ivars
  +16 +10 -6

  Ivars

  Mēs taču nebraucam uz Angliju un neliekam viņiem latviešu dziesmas klausīties!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl