”Esmu ma*ka, gribu tavu pi*eli savā pakaļā!” Šlāgerkanālā publicē lērumu ar rupjiem sludinājumiem

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

1 komentārs

  ”Es esmu ma*ka, gribu tavu pi*eli savā pakaļa; gribu, lai kāds mani iz*iš; gribu, lai kāds manī iesēj sēklu!” šie ir tikai daži no rupjajiem sludinājumiem, ko darba dienas vidū pamanīja ”Latvijas Šlāgerkanāla” skatītāji.

Kā raksta kanāla skatītāji, rupjie sludinājumi ēterā bija redzami no 10.00 līdz pat 14.00. Raidījums ”Bez Tabu” saņēmis vairākas sūdzības no Latvijas iedzīvotājiem, kuri ir neizpratnē par kanāla administrācijas visatļautību, publicējot šāda tipa rupjības.

Sludinājums tiek demonstrēts ekrāna labajā apakšējā stūrī, labi redzamā vietā. ”Šlāgerkanāla” mājaslapā norādīts, ka sludinājumu publicēšanas cena atkarībā no to rādīšanas biežuma ir 2,49 vai 4,99.

Kādā Vecrīgas restorānā ”Latvijas Šlāgerkanāls” tiek demonstrēts uz visai liela ekrāna. Iestādes darbinieki arī pamanījuši publicētas rupjības, tādēļ ekrānam novietojuši priekšā krēslu, apgrūtinot sludinājumu ieraudzīšanu.

”Latvijas Šlāgerkanāla” īpašnieks un direktors ir Igors Linga, kurš plašākai publikai pazīstams, kā dažādu mūzikas video klipu autors. Mūziķa Gvido Lingas vecākais brālis Igors neslēpj savu sašutumu par kanālā publicētajiem sludinājumiem, taču norāda, ka šajā situācijā bija bezspēcīgs.

 

Igors Linga
“ŠLĀGERKANĀLA” ĪPAŠNIEKS

”Es nevaru paņemt cilvēku, maksāt 1000 eiro mēnesī, lai lasītu katru īsziņu. Tā nebija viena īsziņa, tās bija kādas 10 īsziņas. Tā bija provokācija, tas bija speciāli. Es gribētu to čali noķert un atskaldīt. Ko es varu pateikt?”

Kanāla direktors un īpašnieks vienā personā kategoriski atsakās tikties ar raidījuma ”Bez Tabu” žurnālistu klātienē un kameras priekšā paust savu viedokli. ”Tu būsi tas, kuram man jāatskaitās?” Igors Linga neslēpj savu sašutumu, kad žurnālists cenšas saskaņot intervijas laiku.

”Šlāgerkanāla” direktoram gan nāksies atskaitīties Nacionālai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP), kas uzrauga mediju darbību. NEPLP pieprasīs iesniegt programmas ierakstu, kā arī uzsāks lietvedību, lai lemtu, kāds sods kanālam piešķirams. ”No 7:00 līdz 10:00 šāda veida izteikumi nedrīkst parādīties. Likums paredz sodu no 500 līdz 10 000 eiro,” norāda NEPLP monitoringa nodaļas vadītājs Kristers Pļešakovs.

Kanāla direktors Linga norāda, ka ēterā var tikt publicēts tikai tāds tālruņa numurs, no kura konkrētā īsziņa sūtīta. ”Bez Tabu” izdodas sazināties ar numura īpašnieku, kurš ļoti agresīvā un rupjā veidā sola fiziski izrēķināties ar žurnālistu. Kaut nepiedienīgajās īsziņās norādīts, ka tās sūtījusi Zane, uz tālruņa zvanu atbild vīrietis. ”Man aizbraukt pie tevis? Es tev ar to telefonu pa pauri iedošu,” bļauj iekarsušais numura īpašnieks, kurš noliedz, ka būtu sūtījis iepazīšanās īsziņas ”Latvijas Šlāgerkanālā”.

Foto