“Esmu “bomzis”! Man nav, kur dzīvot!” Pašvaldība izliek jelgavnieci no dzīvokļa un piedzen parādus

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

26 komentāri

Daudzstāvu namu Ganību ielā Jelgavā vairākus gadu desmitus par savām mājām uzskata “Bez Tabu” skatītāja Skaidrīte, taču šobrīd situācija ir krietni citādāka, jo vietējā dome, iedzīvotājai nezinot, izliek jelgavnieci no pašvaldībai piederošā mitekļa.

Skaidrīte Sirsniņa šobrīd dzīvo pie drauga, kurš jelgavnieci nespēja pamest nelaimē. Pērnā gada vasarā kundze pēc smagu veselības problēmu izdziedēšanas atstāj pansionātu, lai atgrieztos līdzšinējā dzīvesvietā Ganību ielā. Taču drīz vien uzzina, ka pēc vīra nāves pašvaldība nolēmusi izlikt Skaidrīti no dzīvokļa.

Skaidrīte
izlikta uz ielas

Kā es izgāju ārā, tā momentāni – “blac”, un visi rēķini. Nu, man bija parāds, par apkuri arī, nenoliedzu. Par to [pansionātā pavadīto] gadu. Apkure, ūdens – karstais un aukstais – un īres maksa. Es it kā teicu, ka samaksāšu vienu daļu. Dome pateica, ka neko vairs ar atpakaļejošu datumu nevar neko izdarīt, un tā – viss cauri.

Skaidrītei, kura šobrīd ir 1. grupas invalīde, pašvaldība jaunu mitekli neierāda, bet gan atstāj uz ielas un pamet likteņa varā.

Skaidrīte
izlikta uz ielas

[Domes pārstāvis] saka, ka jums ir meita, jums ir tā kā apgādniece, lai viņa visu kārto. Es saku, ka esmu izdeklarēta ārā no dzīvokļa. Tā kā “bomzis”. Man nav, kur dzīvot. Cik es ilgi pie draugiem dzīvošu. Atbildēja, ka neko nezinot un viss. Un atliek runu, lai tik tinās ārā pa durvīm.

Skaidrītei ir divas meitas, taču attiecības neesot tās labākās, tāpēc palīdzīgu roku nesagaidīt. Jelgavniece apsaimniekotājam jau esot pārskaitījusi vairāk nekā 1200 eiro. Taču nupat saņemta jauna vēstule, ka jāatmaksā vēl vairāk nekā 800 eiro.

Laimons
Skaidrītes draugs

To jau visu gan jau varēja nobremzēt tā meita. Viņa tajā domē bija, kad viņa to dzīvokli taisījās privatizēt. Tad jau viņa par to māti kaut ko ir stāstījusi. Tur [domē] zināja. Nav tā, ka par viņu neko nezināja neviens. Tas ir melots vienkārši.

Dzīvoklis tā arī paliek pašvaldības īpašumā. Turklāt pēc Skaidrītes izlikšanas miteklim jau veikts remonts.

“Mēs ar izlikšanu nenodarbojamies. Pašvaldības sociālā dienesta pienākums ir novērtēt personas visus pieprasījumus, kas ir attiecībā uz sociālo palīdzību un pakalpojumiem. Es diemžēl jums nevarēšu par šo nekādu informāciju sniegt,” skaidro Jelgavas sociālo lietu pārvaldes vadītāja Rita Stūrāne

Mājas apsaimniekotājs SIA ”Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” uzreiz komentēt situāciju nevarot – esot jāpārbauda visa informācija.

Juris Vidžis
SIA ”Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” vadītājs

Ir dzīvokļu komisija, speciāla, šī te darba grupa, kas strādā ar parādniekiem. Mēs arī uzrunājam parādniekus. Kad ir šīs lēmums no dzīvokļu komisijas, ko darīt ar parādniekiem, tad mēs arī sākam šīs te darbības.

Identisku pozīciju ieņem arī Jelgavas pilsētas dome. Tomēr, sazinoties ar pašvaldības pārstāvi vairākas dienas pēc kārtas, beidzot arī saņemam oficiālu komentāru.

Līga Klismeta
Jelgavas pilsētas domes pārstāve

Pašvaldība var sniegt tam iedzīvotājam arī kādus pakalpojumus un arī palīdzēt tikai tad, ja pašvaldība zina, ka tāds tāds pakalpojums ir nepieciešams. Un šī te persona nav vientuļa, viņai ir šīs te divas pieaugušās meitas. Un varbūt, ja kādu apstākļu dēļ šī te kundze pati nespēj šo te pakalpojumu vai palīdzību meklēt, manuprāt, būtu tikai pareizi, ka meitas arī iesaistītos.

Skaidrīte uzsver, ka viņa būtu laimīga, ja pašvaldība varētu piešķirt kaut vai telpu sociālajā mājā, atbrīvojot arī no beidzamā parāda apmaksas.

Pašvaldība apstiprina, ka Skaidrīte, būdama 1.grupas invalīde, var pretendēt uz pašvaldības sociālo dzīvokli. Tomēr esot nepieciešams veikt oficiālā kārtībā noteiktas darbības, pirmkārt, iesniegums par nepieciešamību saņemt palīdzību.

Pašvaldība sola sazināties ar Skaidrīti jau tuvākajā laikā, lai izskaidrotu, kā jelgavniecei rīkoties un kādu palīdzību iedzīvotāja tad arī varētu saņemt.

26 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Tie “saltiņi” ātri ienāca modē!" taisnojas pie skolas Rīgā "pieķertas" skolnieces

Ārzemēs vakcinēti latvieši norāda uz iespējamu nepilnību vakcinācijas datos

Covid-19 sertifikātu viltošanas rūpals: tur aizdomās Lielvārdes ģimenes ārsti, Ogres slimnīcas darbinieki sagādājuši klientus

"Stipras sāpes, liela problēma. Un neviens...!" Liepājniecei atsaka visi uzrunātie zobārsti

"Lokdauna" laikā CSDD turpina apkalpot sarkanajā zonā; aicina nedrūzmēties

"Šoziem saslims teju visi nevakcinētie!" Būvfirmas priekšnieks veic statistikas datu analīzi

"Vai komandantstundā var iziet ārā uzpīpēt?" satraucas dzīvokļa iemītniece

Trīs bērnu mamma: Dzemdēt bija vieglāk nekā slimot ar Covid!

"Sajūta, ka esmu Brekte-2!" Latgalieša ābolu rakstos Krievija saskata nacisma slavināšanu

"Vajadzēs atbraukt, darījums tikai skaidrā naudā!" "Bez Tabu" pieķer mediķi, kas kolēģu grupā viltojusi Covid-19 sertifikātus

Jahtklubs Jūrmalā izbūvē žogu un atkārtoti bloķē tauvas joslu; vietējie pikti

Tikai katrs trešais Saeimas deputāta palīgs var uzrādīt Covid-19 sertifikātu