“Es zinu, kurš to izdarīja!” Policija Smiltenes pusē teju gadu šķetina lietu par izsistu logu

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

0 Komentāru

Daudzstāvu dzīvojamās mājas Grundzāles pagastā pirmajā stāvā mītošais Laimonis piedzīvo satraucošus brīžus. Nakts viducī viņa istabas logā lido akmens un caursit stiklu.

Laimonis
vēlas atrisināt noziegumu

Pirmais blīkšķis bija, un satrūkos gultā sēdus. Tad bija mazliet pārtraukums. Un tad, es saprotu, no sievas puķu dārza paņēma otrreiz akmeņus. Un tad jau trāpīja pa stiklu. Izsita! Es pieliku kājas protēzi klāt, attaisīju logu vaļā, redzēju, kas ir par lietu, bet neviena jau vairs nebija.

Laimonis uzsver, – loga sitējs zina par pensionāra veselības stāvokli un to, ka kungs tik ātri pie loga pieskriet nevarēs. Izrādās, pensionārs vēl 32 gadu vecumā palicis bez kreisās kājas un arī rokas.

Laimonis

Skābgriežu kombainā pats iekritu. Tīrīju skābgriežu kombainu… Nu, paša pārgalvība. Ar kāju bikstīju, lai zāle iet iekšā un iztīrās. Kā gāja zāle iekšā, tā es zaudēju līdzsvaru un pats nokritu zemē. Labi, ka traktora motors bija uz maziem apgriezieniem. Kā gāju es, tā motors noslāpa.

Laimonis atklāj, ka policija lietu par izsisto logu izmeklē jau kopš nozieguma paveikšanas brīža pērnā gada rudenī. Lai arī pensionārs aizdomās tur tikai un vienīgi meitas bijušo vīru un divu mazbērnu tēvu, policija, pēc Laimoņa domām, stiepj gumiju un pat nevēlas atrisināt lietu.

Pensionārs akcentē, ka līdz šim jau vairākas reizes esot zvanījis izmeklētājai, taču allaž saņemta atbilde, ka lieta ir procesā, turklāt nekādas sīkākas detaļas pa telefonu netikšot skaidrotas. “Redziet, kāds es esmu. Aizbraukt pie viņas es nevaru,” sūkstās Laimonis.

Citāts no Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes komentāra

Šobrīd kriminālprocess atrodas pirmstiesas izmeklēšanas stadijā un nav iegūti pierādījumi konkrētas personas atzīšanai par aizdomās turēto, lai viņu būtu iespējams saukt pie likumā noteiktās atbildības. Lietā pastāv tikai cietušās personas aizdomas jeb pieņēmums, ka iepriekš minēto noziedzīgo nodarījumu ir izdarījis viņa meitas bijušais vīrs, ar kuru viņam ir bijušas un arī pašreiz pastāv dažādas nesaskaņas.

Laimonis atklāj iespējamā ļaundara vārdu – Jānis, kuram pēc tiesas lēmuma, izrādās, ir liegts tuvoties bijušās sievas dzīvesvietai. Atklājas, ka 2018. gadā Jānis izsitis tobrīd vēl sievas dzīvesvietas logu.

Laimonis

Skaidrā prātā jau viņš nav ļaundabīgs. Tikai dzērumā. Sievu ar viņš nekad skaidrā nav sitis. Gan visus traukus, ko viņš ir plēsis, tie visi ir dzērumā. Ar gumijas zābaku pa plecu bija [sitis]. Viss notiek dzērumā.

“Bez Tabu” izdodas sastapt pieminēto Jāni, kurš dzīvo pavisam netālu no Laimoņa dzīvokļa.

Jānis
konfliktē ar kādreizējo sievastēvu

Tajā reizē es biju skaidrā. Un gribēju pie bērniem. Uznest augšā maizīti nopirkto, konfektes. Nē! Citi vīrieši var iet augšā, es nevaru… Pie bērniem skaidrā prātā. Nu, apmēram šitāds akmens trāpījās. Šāds te. Nu, trāpījās pa rokai. Aiz dusmām, zini kā jau.

Jānis bērnu mātei izsisto logu jau esot nomainījis, taču Laimoņa dzīvoklim viņš pat pirkstiņu neesot piedūris.

Jānis

Un tur jau arī tāda interesanta sakritība. Sakritība! Sakritība! Es biju “patusēt” kaimiņos. Un ir arī liecinieki. Vienkārši ir arī liecinieki, es jau to policijai arī stāstīju. Jo, es domāju, zini, kas ir, lai viņš mazāk kaitina mazos bērnus. Kā viņš viņus saukā…

Visi iesaistītie atrodas arī Grundzāles pagasta redzeslokā. Un sociālā darbiniece jau ilgāku laiku cenšas atgriezt Jāni uz pareizā ceļa.

Maija Eglīte
sociālā darbiniece

Tas vectēvs… diemžēl viņam ir konflikts ar Jāni. Viņi nav atraduši savā laikā to kopējo valodu. Bet Jānis tā arī ir bijis, ka viņš nekad nav strādājis, nekad nav varējis samaksāt rēķinus ne par dzīvokli, ne par ko citu. Mēs ar Laimoni esam stundām pa telefonu runājuši. Bet es jau neesmu policists. Es nevaru šādas lietas izmeklēt, vai ne?

Laimonis tomēr pastāv uz savu un turpina gaidīt vainīgā sodīšanu, lai liktu ļaundarim salabot izsisto logu.

**Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes izvērstais komentārs

2019.gada 28.septembrī plkst. 00.58 policijā tika saņemta informācija par to, ka Smiltenes novadā Grundzāles pagastā, Grundzālē, kādā īpašumā, diennakts tumšajā laikā, nenoskaidrota persona izsita loga stiklu un sabojāja loga rāmi. Policijas darbinieki ieradās notikuma vietā jau plkst. 01.10, pēc kā tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 185.p.1.d. (par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu), no cietušās personas tika pieņemts iesniegums, veikta notikuma vietas apskate un apzināti iespējamie eventuālie liecinieki.

Šobrīd iepriekšminētais kriminālprocess atrodas pirmstiesas izmeklēšanas stadijā un šobrīd nav iegūti pierādījumi konkrētas personas atzīšanai par aizdomās turēto, lai viņu būtu iespējams saukt pie likumā noteiktās atbildības. Lietā pastāv tikai cietušās personas aizdomas jeb pieņēmums, ka iepriekšminēto noziedzīgo nodarījumu ir izdarījis viņa meitas bijušais vīrs, ar kuru viņam ir bijušas un arī pašreiz pastāv dažādas nesaskaņas. Cietušā norādītā persona noraida iepriekšminētās aizdomas par viņa saistību ar šo mantas bojāšanu, bet nenoliedz sadzīviska rakstura strīdu esamību.

Ikvienai personai ir tiesības izteikt savu viedokli un aizdomas, bet šajā gadījumā tas nav tiešs pierādījums, kā arī jāatgādina, ka saskaņā ar nevainīguma prezumpciju, neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likuma noteiktajā kārtībā.

Attiecībā par cietušā norādīto personu un tās iespējamo saistību ar kādiem citiem noziedzīgajiem nodarījumiem vai informācijas sniegšanu par personas sodāmību/nesodāmību, norādām, ka policijai nav tiesiska pamata sniegt šādu informāciju trešajām pusēm.

0 Komentāru

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Jūs nopietni?!" Māmiņām ar zīdaiņiem un maziem bērniem liedz iepirkties lielveikalos

"Jau trīsreiz mēneša laikā!" Nepiestājot pieturā, autobusu šoferi vairākkārt atstājuši bērnu šosejas malā

Bijusī īrniece šokā, saņemot paziņojumu no tiesas, ka viņai ir sens parāds namīpašniekam

"Viņam seko bērni, glābiet viņus, kamēr var!" "TikTok" aktīvists stāsta par netiklībām ar bērniem un bez mitas lamājas

"Jāuzmanās, uzticot bērnus tādām skolām." Vakcīnskeptiķu skolā bez licences sola "saudzīgu vidi" bez Covid-19 ierobežojumiem

"Ar tādu mašīnu nav problēmu pārsniegt ātrumu arī vecmammai." CSDD tehniskās apskates darbinieks traucas ar 168 km/h

Dziedātāja Olga Rajecka sašutusi: Maksāju par trim fāzēm, bet saņemu vienu!

Rīdzinieki pikti, jo nav apkures un sākuši pelēt pat vasarā nomainītie logi!

Dūru vicināšana un kliegšana jeb cīņa par apsaimniekotāju Rīgas "Ķīnas mūrī"

"Balkoni nenogāzīsies?" Olainē apšauba mājas renovācijas projektu

"Ja atkal notiks avārija, atkal taisni upē?" Tilts jau gadu bez barjerām, bīstamība uz Bauskas šosejas

"Tur viss ir pretīgi! Gribam atpakaļ naudu!" Četri indieši Rīgā "iegrābjas" ar dzīvokļa īri