“Es sen neesmu juties tik tievs,” atzīst Juris, lejot sviedrus sporta zālē

Agnese Drunka

Autors: Agnese Drunka

Bez Tabu raidījuma vadītāja, kas visiem stāstiem pieķeras ar pieredzējušas žurnālistes krampi.

5 komentāri

Jau desmito nedēļu turpinās Jura un Kaspara tievēšanas projekts. Līdz šim abi rosījušies plecu pie pleca, lai mazinātu svaru. Tomēr nupat projekta dalībnieku ceļi šķīrušies. Katrs vingro savā sporta klubā. 

Līdz šim parasti Juris un Kaspars uz nodarbībām, pie ārstiem un uz procedūrām abi gāja plecu pie pleca, ne gluži roku rokā. Bet tagad, projektam uzņemot arvien lielākus apgriezienus, abu ceļi nedaudz pašķirsies. Nē, nebūt tievētāji nav sastrīdējušies, bet gan nolēmuši apmeklēt katrs savu sporta klubu – Jurim savas durvis un trenerus laipni atvēl Arņa Ritenieka sporta studija, kamēr Kaspars ļausies “Sport Factory” treneres Nikas stingrajām pavēlēm un norādēm. Lai arī Kaspara sportiskās aktivitātes ierobežo vecas traumas, trenere, to visu vērā ņemot, gatava palīdzēt Kasparam mazināt apkārtmērus.

Nika Linde
“Sport Factory” trenere

“Es sajutu Kasparā neatlaidību un mērķtiecību. Viņam iekšā ir mērķis, sportiskā nostāja, un tas ir vieglāks solis man kā trenerei, jo, ja es teikšu, viņš darīs.”

To pamanām arī treniņa laikā, kad Kaspars, lai arī caur jokiem, Nikai ne reizi vien atkārto: “Tu esi priekšniece. Kā teiksi, tā būs. Ja es neklausu, redz, kur ir lecamauklas, kas var kalpot kā pātagas.”Bet, ja nopietni, abi ir gatavi svīst sporta zālē pieredzējušu treneru uzraudzībā. Ar Juri strādā Arņa Ritenieka sporta studijas treneris Artūrs Sārtaputns, kuram ir svarīgi līdz niansēm izzināt audzēkņa spēju robežas. Artūrs Sārtaputns: “Kas mums ir ar traumām? Kaut kas tāds, kas būtu jāzina, kas varētu ierobežot aktīvu kustību?”

Juris atklāj, līdz šim nezināmus faktus par savu sportista pieredzi: “Sen, senos laikos, pirms trīsdesmit gadiem, es aktīvi trenējos džudo, pat tiku līdz otrai vietai Latvijā junioru konkurencē. Bet tad salauzu atslēgas kaulu. Taču tur viss ir sadzijis.”

Galvenokārt strādā pie dziļo muskuļu nostiprināšanas – īpaši uzmanību pievēršot mugurai, presei, rokām un kājām. Ja Juris bauda aci pret aci ar treneri, tad Kasparam treniņš paiet kopā ar slaidiem ķermeņiem. Tāpēc “Bez Tabu” smejot prasa, vai sievai nebūs iebildumu. Kaspars norāda, ka pēc divdesmit laulībā pavadītiem gadiem slaidas meitenes diez vai izsitīs no sliedēm viņa tikumību. Kaspars: “Te es atnācu strādāt un smagi strādāt. Slaidās meitene motivē mani kļūt tievākam.”

Un tievāks neviens nekļūs bez sviedru liešanas treniņu zālē. Sviedri abiem tiešām līst aumaļām, un tam ir labs rezultāts un svariem.

Kasparam projekta sākumā bija 134,8 kg

Pirms nedēļas: 128 kg

Tagad: 126,4 kg

Jurim projektu uzsākot: 155,3 kg

Pirms nedēļas: 144,5 kg

Tagad: 143,8 kg

Juris godīgi atzīst, ka svaru rādījums viņu iepriecina: “Es tik tievs neesmu juties sen.”

Foto

5 komentāri