“Es negribētu būt šo cilvēku vietā!” Aktrise Dārta Daneviča neizpratnē par aizliegumu Dziesmu svētkos ierasties ar suni – pavadoni

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

12 komentāri

Plašu sabiedrības rezonansi izpelnījies ieviestais noteikums Dziesmu un deju svētkos – personas, kuras plānojušas koncertus apmeklēt kopā ar suni-pavadoni, netiks ielaistas.

Īpaši sarūgtināta par ieviesto jaunumu ir divu suņu saimniece, aktrise Dārta Daneviča. Aktrise par aizliegumu dzirdējusi radio raidījumā. Īpaši nepatīkami šķitis, ka organizatori, pēc viņas domām, nespējuši izskaidrot aizlieguma iemeslus. Tāpat Dārta akcentē, ka cilvēku, kuri ikdienā pārvietojas suņa pavadībā, esot maz.

Dārtai ir divi suņi – audzinājusi ne tikai pati, bet draugus uzticējusi arī kinologam. Tomēr uzsver, ka apmācība, kuru saņemot servisa suņi, ir stipri stingrāka. Raidījumā dzirdējusi arī citus ieviestos jaunumus. Nesapratni radījusi atļauja pasākumā ierasties ar visa veida foto un video tehniku.

Dārta Daneviča
aktrise, suņu saimniece

“Kā var traucēt viens vai divi dienesta suņi, ja tajā pat laikā būs roku mešana gaisā ar planšetēm. Visi mēģinās nofilmēt savas meitas, krustmeitas un māsas, kas dzied 17. rindā. Cilvēki, kas būs izcīnījuši savas biļetes, beigās pat neredzēs koncertu.”

Radio raidījumā sniegtā informācija nav atrodama svētku mājaslapā, kurā arī ir publicēti noteikumi gan dalībniekiem, gan apmeklētājiem. Dziesmu un deju svētku pārstāve Inga Vasiļjeva skaidro, ka no nākamās nedēļas mājaslapā tiks pievienoti ieteikumi dalībniekiem un skatītājiem. Šobrīd aizliegums ierasties ar suni teritorijā esot norādīts uz ieejas biļetēm.

Pārstāve akcentē, ka pasākumā būšot kupls skaits cilvēku, tāpēc jādomā ne tikai par apmeklētāju komfortu, bet arī pašiem dzīvniekiem. Viņa uzskata, ka cilvēku plūsmas var apdraudēt dzīvniekus.

Tam nepiekrīt kinologs Ivo Svenne. Viņš atgādina, ka suņi iziet nopietnu apmācību, mācās nereaģēt. Tāpat kinologs kopā ar suni, kas meklē sprāgstvielas, apmeklējis lielāko daļu masu pasākumus arī ārpus Latvijas – nekādu problēmu neesot bijis.

Kinologs Ivo Svenne zinot, ka visā pasaulē pavadoņus ar servisa suņiem respektē un ieeju pasākumos neliedz. Šo aizliegumu suņu draugs sauc par absurdu! Tai pat laikā arī Dziesmu svētku komanda sazinājusies ar servisa suņu biedrību, kuru viedoklis ir atšķirīgs – servisa suņu biedrība “Teodors” uzskata, ka aizliegums ir pamatots, jo lielās cilvēku masās suns varot apjukt un nespēt pilnvērtīgi sniegt palīdzību.

Organizatori apzinājuši Latvijā esošos cilvēkus ar suņiem-pavadoņiem. Daži no tiem apsverot iespēju pasākumu apmeklēt, tāpēc meklētas alternatīvas.

Inga Vasiļjeva
Dziesmu un deju svētku sabiedrisko attiecību vadītāja

“Mēs piedāvājam savu palīdzību gan cilvēka nokļūšanai līdz teritorijai, koncerta laikā un pēc pasākuma nokļūt mājās, tāpēc, uzliekot aizliegumu, mēs piedāvājam alternatīvu.”

Lai pieteiktos palīdzībai, jāvēršas pie svētku organizatoriem Nacionālajā kultūras centrā.

Foto

12 komentāri