16 komentāri

Draudi “es jūs visus izdr**īšu!” no kaila vīrieša mutes – šāda aina redzama un klausāma pašmāju filmas Svingeri reklāmas klipā. Lai gan filma uz lielajiem ekrāniem iznāks vien pēc dažiem mēnešiem, tās treileris kinoteātros pirms seansiem jau tiek demonstrēts. Turklāt ne tai atbilstošākai auditorijai – bērniem pirms pusaudža vecuma.

Ināra ar 13 gadus mazo meitu devās uz kinoteātri Multikino skatīties filmu Bridžitas Džounsas mazulis, kura iekļauta kategorijā 12+, proti, ieteicams skatīties, sākot no 12 gadu vecuma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Māti un meitu šokējis pirms seansa demonstrētais gaidāmās pašmāju filmas Svingeri reklāmas klips jeb tā saucamais treileris, kurā atkailināts aktieris, izkliedzot “es jūs visus izdr**īšu!”, brīdina visus.

Jāatzīmē, ka filma Svingeri iekļauta kategorijā 16+, kas nozīmē, ka vēlams skatīties, sākot no 16 gadu vecuma.

Ināra, stāsta par piedzīvoto

Protams, meitai centos aiztaisīt ciet acis. Tas nebija patīkami. Meita bija samulsusi. Bērni sakautrējušies!

Kāpēc pirms filmas, kas ir kategorijā 12+, demonstrē treilerus filmām, kas skatāmas, sākot no 16 gadiem?

Šo jautājumu Bez Tabu adresēja Multikino administrācijai, kas, lai gan atteicās stāties kameras priekšā, telefoniski atzina, ka arī viņiem netīk rādīt šādu treileri neatbilstoša vecuma bērniem, bet to liekot darīt filmu izplatītājs Latvijā Forum Distribution.

Foto

Līgumiskās attiecībās noteikts, ka izplatītājs pirms savām filmām izraugās citu savu filmu treilerus.
Forum Distribution pārstāve Ilze Roķe gan neuzskata, ka izplatītājs jel ko pārkāpis, atsaucas uz latviešu valodas vārdnīcu:

“Apskatījos, ko nozīmē vārds “izdrāzt”. Tas nozīmē – kaut ko izgatavot no koka, piemēram, grābekli vai kādas lelles. [..] Bridžita Džounsa, uz kuru devās ģimene, arī noteikti nav nekāda ģimenes filma. Ieteiktu vecākiem pirms filmas izvēles paskatīties, vai tur ir bērnu biļetes. Ja bērnu biļešu nav uz 12+ kategoriju, viennozīmīgi, tā ir pieaugušo filma. Manuprāt, tā bija absolūta mātes kļūda, ka viņa izdarīja šo izvēli [kopā ar bērnu doties uz filmu Bridžitas Džounsas mazulis].”

Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā uzsver, ka filmas demonstrētājiem bija jāparedz, ka auditorijā atradīsies arī bērni no 12 gadu vecuma, ja reiz filmas 12+ kategorija to ļauj.

Liene Masļeņikova, Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas pārstāve

Inspekcijas ieskatā filmas treilerus var pieskaitīt reklāmai. Savukārt reklāmas rādīšanu regulē arī normatīvie akti, nosakot, ka bērniem nevar būt pieejami jebkādi materiāli, kuros ir redzama cietsirdīga izturēšanās, vardarbība, erotika, pornogrāfija!

TOP komentāri

 • Ieva
  +4 +4 0

  Ieva

  Pilnīgi piekrītu. Bridžita Džounsa nav domāta ne bērnu acīm ne ausīm. Tās filmas laikā māmiņa meitām acis ciet netaisīja? Ja skuķi var skatīties Bridžitas meklēšanos, var skatīties arī uz Rešetina dibenu.
 • Vents
  +3 +3 0

  Vents

  Izskatās, ka mammīte ir riktīga kaza!!! Aizved bērnu uz pieaugušo filmu un brīnās!
 • otto
  +2 +2 0

  otto

  un kā pa simsoniem neviens neuztraucas ko raada TV ? Tur teksti daudz neatpaliek no shaa!!!????

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl