”Endziņa izjātās dir*as baznīca” un ”izjātais cucaks”! Latvijā uzdarbojas interneta huligāni

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

1 komentārs

Publiskās interneta kartēs Rīgā un citās Latvijas pilsētās parādījušies rupji iestāžu nosaukumi, piemēram, ”Endziņa izjātās dir*as baznīca” un ”Endziņa izjātais cucaks”. Šādu vietu nosaukumus tīmeklī var ievietot ikviens interneta izmantotājs, tie pirms publicēšanas netiek pārbaudīti.

Rīgas mikrorajonā Mežciemā jau vairākas dienas blakus Biķeru Svētās Katrīnas Evaņģēliski luteriskajai baznīcai atrodas vēl kāds dievnams. Vismaz tā varētu šķist tiem ”Google maps” izmantotājiem, kuri šobrīd meklē informāciju par Mežciemu. Aizbraucot uz norādīto vietu, “Bez Tabu” pārliecinās, ka tur no jauna dievnama nav ne miņas.

Arī sastaptie vietējie iedzīvotāji par ”Endziņa izjātās dir*as baznīcu” nav neko dzirdējuši.

Šī nav vienīgā vieta, kur uzdarbojušies interneta huligāni. Ugālē, Ventspilī un četrās galvaspilsētas vietās parādījušās iestādes ar nosaukumu ”Endziņa izjātais cucaks”. Viena no šīm vietām atrodas Brīvības pieminekļa pakājē, cita – Centrālās stacijas laukumā.

Laukumā uzrunātais Reinis “Bez Tabu” norāda, ka veltīgi tiek meklēta ”Endziņa izjāta cucaka” atrašanās vieta.

Reinis
Zina patiesību

Domāju, ka viņš atrodas tur, kur viņam jāatrodas. Ja nemaldos, runa ir par Niku Endziņu. Par to jau ir sacelta liela ažiotāža. Ir izsludināts, ka viņš atrodas aiz restēm.

Reiņa pieminētais Endziņš ir par nacionālā un etniskā naida kurināšanu aizturētais darbonis, kurš jau iepriekš policijas redzeslokā nonāca pēc viltus ziņas publicēšanas par lielveikala jumta iebrukšanu. Digitālās vides eksperts Artūrs Mednis norāda, ka “Google” kartēs ikvienam ir iespēja pievienot sevis izvēlētus nosaukumus.

Artūrs Mednis
Digitālā mārketinga speciālists

”Google” fiziski nespētu pārbaudīt visas vietas. Iespējams, ka viņiem ir dažādi rupjību filtri. Ja tas nav nekas tik rupjš vai nav saprotams ”Google” robotam, viņi nespēj šo vietu pārbaudīt.

Ikvienam tīmekļa lietotājam ir iespēja ziņot par neatbilstošu ierakstu. Jo vairāk būs ziņojumu, jo “Google” ātrāk tam pievērsīs uzmanību. Lai “Google” kādu vietu atzītu par oficiālu, no kompānijas jāsaņem fiziska vēstule un jāseko instrukcijām.

Pēc “Bez Tabu” iesaistīšanās no ”Google” kartes pazudusi gan ”Endziņa izjātās dir*as baznīca”, gan visi ”Endziņa izjātais cucaks”.

1 komentārs