1 komentārs

Elitāra un ļoti zaļa Rīgas mikrorajona slavu iemantojušais Mežaparks slīgst dūmos. Dūmo no skursteņa, kas slejas no vasarā darbību uzsākuša uzņēmuma dūmeņa. Iedzīvotāji uztraucas par kaitīgiem izmešiem.

 “Ir dienas, kad te viss ir zilā krāsā. Te nav redzams cauri, nenormāli smird! Kad attaisa logus vaļā, nāk iekšā smirdoņa,” stāsta Harijs, kurš dzīvo no uzņēmuma vien pārsimt metru attālumā esošajā daudzstāvu namā Mirdzas Ķempes ielā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dūmo, bet vai indē?

Vistuvāk uzņēmumam atrodas garāžu kooperatīvs, kur apkaimes iedzīvotāji novieto automašīnas. Tā kā šeit atrodas katru dienu, tāpat kā kooperatīva darbinieki, uzskata, ka tiek indēti katru dienu.

Nikolajs, Mežaparka iedzīvotājs

Man bija sirdslēkme. Es nedrīkstu elpot netīru gaisu! Man piedāvāja braukt uz slimnīcu, lai tur ārstētos aptuveni divus mēnešus.

Bet, tā kā par slimnīcas pakalpojumiem jāmaksā, varu nodarīt finansiālu kaitējumu ģimenei, tāpēc atteicos, bet pārbaudes veicu poliklīnikā. Ja būs vēl viena sirdslēkme, vērsīšos pret uzņēmumu prokuratūrā.

Lai gan Bez Tabu uzklausa sūdzības no daudziem Mežaparka iedzīvotājiem, uzņēmuma Baltic Biogran valdes loceklis Aleksandrs Buziašvili noliedz pārmetumus. Uzņēmumā kaltē un dedzina kokmateriālus un izgatavo kurināmā granulas.

Foto

“Šāds piedūmojums un smaka rodas arī, kad cilvēki savās mājās iekurina kamīnus, granulu katlus. Mājās izmeši ir mazākā apjomā, šeit – lielākā,” skaidro uzņēmuma pārstāvis.

Baltic Biogran iekļauts C kategorijas piesārņotāju skaitā, kas nozīmē, ka piesārņojums ir neliels un nekaitīgs. Tāpat uzņēmuma pārstāvis rāda Valsts vides dienesta izsniegtas darbības atļaujas.

Nikolajs, Mežaparka iedzīvotājs

Es neelpoju ar šīm atļaujām vai C kategoriju! Es gribu elpot tīru gaisu, tāpat kā mani kolēģi un kaimiņi!

Vides aizstāvji norāda, – piesārņojums ir

Garāžu kooperatīva pārstāvji norāda, ka brīžiem no skursteņa plūstošais apputina ēkas un automašīnas.
Valsts vides dienestā mierina iedzīvotājus, ka kurināmā granulu izgatavošanas procesā ķīmiskas vielas netiek izmantotas. Tomēr pret uzņēmumu uzsākta administratīvā lietvedība par vides piesārņošanu.

“Mēs uzņēmumam esam uzdevuši veikt instrumentālus mērījumus, kas varētu pierādīt, vai uzņēmums pārsniedz, vai nepārsniedz gaisa kvalitātes normatīvus. Apkārtne ir apputināta ar skaidām, no kā izgatavo granulas. Pie vainas ir darba ētika vai nobīdes rada sistēma.

Tas, protams, ir jānovērš. Noputinājums, visdrīzāk, rodas filtru darbības rezultātā,” skaidro Elmārs Jasinskis, Valsts vides dienesta pārstāvis.

Administratīvā pārkāpuma lietvedība paredz sodu līdz pat 2900 eiro apmērā.

TOP komentāri

  • Linda
    0 0 0

    Linda

    Tas Jasinskis ar savu dēlu ir Rīgas un Rīgas reģiona piesārņotāju advokāts un no vides dienesta viņus abus sen vajadzēja patriekt ar mietu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl