Elitārais Ķīpsalas rajons grimst kanalizācijas ūdeņos; trīs gadus RNP neko nav spējis darīt

0 Komentāru
Elitārais Ķīpsalas rajons grimst kanalizācijas ūdeņos; trīs gadus RNP neko nav spējis darīt

Ķīpsalā jau gadiem no kādas Rīgas domei piederošas mājas, kuru apsaimnieko Rīgas Namu pārvaldnieks, ir īsti kanalizācijas plūdumi. Valsts vides dienestam divu gadu laikā nav izdevies apturēt kanalizācijas ūdeņu ietecēšanu apkārtējā vidē un arī blakus esošajā Daugavas pludmalē.

Klajais, acīmredzamais un ar degunu pavisam labi saožamais pārkāpums notiek uz Rīgas domes zemes īpašuma, ko apsaimnieko Rīgas Namu pārvaldnieks. Valsts vides dienests saka, ka gadiem ir sūtījis vēstules apsaimniekotājam un tagad pat ierosināta lieta par pārkāpumu, taču nekādas rīcības līdz šim nav bijis. Iedzīvotāji tikmēr rauc degunus – smaka ir nepārprotama – kanalizācija nāk ne tikai no izlietnēm, bet arī, visticamāk, – labierīcībām. Turklāt kanalizācijas ūdeņi ieplūduši blakus esošajā pludmalē.

Līdz šim uz sūdzībām Rīgas Namu pārvaldnieks esot atbildējis, ka sakārtošanai līdzekļi būšot vien 2017. gadā. Šādu atbildi par absolūti nepieņemamu uzskata Valsts vides dienests, kurš arī pieņēmis lēmumu uzņēmumu bargi sodīt, ja pārkāpums netiks novērsts nekavējoties.

Bez Tabu zvans vai Rīgas Namu pārvaldnieka bailes no soda – taču tagad nudien kaut kas tiek darīts lietas labā. Atsūtīti darbinieki, kas sola – situāciju risinās.

Strādnieki skaidro, – senās koka mājas novecojusī kanalizācijas sistēma paredzēta tikai izlietnēm, taču tagad kalpo visiem notekūdeņiem. Tas arī rada kanalizācijas noplūdi apkārtējā vidē.

Tagad noplūde ir novērsta, taču par turpmākajiem darbiem “jālemj kopā ar dzīvokļu īpašniekiem”. Taču tas ir ne tikai laika, bet arī naudas jautājums.

Foto:

Video!

0 Komentāru