”Elektrum” pensionāram par septembri liek maksāt 1433 eiro

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

4 komentāri

Vidējais elektrības patēriņš Salaspils novada vasarnīcā bijis ap 90 kilovatstundām mēnesī. Šobrīd vasarnīcā neviens nedzīvot, tā tiek izmantota kā noliktava.

Līgums slēgts ar Uģa 78 gadus veco tēvu Arni, kurš, saņemot šādu ”Elektrum” rēķinu, pamatīgi pārbijies. Pēc Uģa pieprasījuma ”Elektrum” atsūtījis elektrības patēriņa pārskatu par pēdējiem pieciem gadiem. Līdz septembrim tā saucamā nokavējuma nauda bijusi vien 1,15, tādēļ liels bijis pārsteigums par milzīgo rēķinu.

Ģimene sazinājusies ar ”Elektrum” pārstāvjiem, taču saņēmusi atbildi, ka tas nav nekāds pārpratums, sirmgalvim jāapmaksā nosūtītais rēķins.

Uģis
Cīnās par taisnību

Par septembri atnāca rēķins par 1433,05 eiro! It kā iztērētas 9366 kilovatstundas. Es atvainojos, bet to pat nevarētu nozagt, ja gribētu. Šeit ir 16 ampēru, trīs fāžu pieslēgums. Pēc ”Sadales tīkls” datiem šāda pieslēguma jauda ir 10 kWh, bet, lai notērētu 9366 kWh, 30 dienas nepārtraukti jādarbina 13 kW motors. Šāds patēriņš vienkārši nav iespējams.

”Elektrum” izskatījuši klienta sūdzību un arī raidījumam “Bez Tabu” norāda, ka šajā gadījumā nav pieļauta kļūda. Uģa tēvs vismaz pēdējos piecus gadus ne reizi nav iesniedzis skaitītāja rādījumus. Rādījumu iesniegšanu paredz arī noslēgtais līgums, taču ģimene to nav ņēmusi vērā. Tiesa, arī ”Elektrum” pēdējos trīs gadus klientam nav papūlējušies nosūtīt ikgadēju atgādinājumu par rādījumu iesniegšanu.

Ivita Bidere
”Elektrum” pārstāve

Pēdējo skaitītāju rādījumu esam saņēmuši 2016. gada sākumā. Šogad septembrī, veicot kontrolapgaitu, ir konstatēts, ka šo gandrīz četru gadu laikā, kad neesam saņēmuši nevienu skaitītāju rādījumu, ir patērēts 9300 kWh vairāk nekā klients ir apmaksājis. Kontrolapgaita nav vienīgais rīks, kā kontrolēt savu patēriņu. Aicinām klientus sekot līdzi savam skaitītāja rādījumam un norēķināties par faktisko patēriņu.

“Sadales tīkla” darbinieki skaitītājus apseko tikai tad, kad sistēma uzrāda pārāk lielas nesakritības. Tātad iepriekšējā reize bija šā gada septembrī un pirms tam 2016. gada sākumā. ”Kontrolskaitītāju atšķirība šo gadu laikā bija uzkrājusies līdz aptuveni 16 000 kWh, kas nav nekas liels, taču, izrēķinot uz pieslēgtajiem klientiem, tas procents ir pietiekami augsts, tādēļ veicām kontrolapgaitu. Ja tā paskatās, tad reālais patēriņš šajā mājsaimniecībā bijis ap 300 kWh, tas nav nekas brīnumaini liels,” raidījumam norāda A/S ”Sadales tīkls” korporatīvo klientu apkalpošanas daļas vadītājs Imants Krūmiņš.

Normatīvie akti nenosaka, cik bieži jāveic skaitītāju kontrolapgaita. Kopš aizvien vairāk tiek ieviesti viedie skaitītāji, kontrolapgaitas tiek organizētas retāk. Visticamāk, šajā gadījumā Uģa ģimenei nāksies samaksāt par gadu laikā patērēto elektroenerģiju.

4 komentāri