5 komentāri

Par to, ka, izdzerot divas pudeles bezalkoholiska dzēriena, kas bagātināts ar vitamīniem, uzrādās vairāk nekā 0,2 promiles alkohola izelpā, eksperimentā pārliecinās Bez Tabu korespondents Artūrs Špaks. Kā tad tā?

Kāds Bez Tabu skatītājs ziņo – kāds dzēriens, kas tiek tirgots arī degvielas uzpildes stacijās un ir bezalkoholisks, “uzsit” promiles.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Krustu šķērsu izstaigājam vienu no skatītāja norādītajām degvielas uzpildes stacijām, taču no dzēriena ne miņas. Tādu neizdodas atrast arī pārtikas veikala plauktos, taču drīz mums uzsmaida veiksme un dzērienu atrodam mazumtirdzniecības kioskā. Meklējumi vainagojas ar panākumiem citā skatītāja norādītajā degvielas uzpildes stacijā,” ziņo Špaks.

Foto

Bez Tabu komanda pārliecinās, – uz dzēriena iepakojuma norādīts, ka tas ir bagātināts ar dažādiem vitamīniem, taču nav neviena vārda par alkohola klātbūtni.

Korespondents nolemj pārliecināties pats uz savas ādas – vai tiešām, izdzerot šo dzērienu, alkometrs uzrāda promiles? Izdzerot pirmo pudeli dzēriena, kalibrēts alkometrs izelpā uzrāda 0,08 promiles, bet, izdzerot vēl vienu pudeli šā dzēriena – izelpā ir jau 0,207 promiles, kas ir vairāk nekā atļauts, ja šofera stāžs ir mazāks par diviem gadiem.

Jomas eksperti norāda, – uz dzēriena ir norāde, ka tajā ir lietots augļu koncentrāts. Taču nav zināms, kāds tieši. “Tas var būt iegūts no ūdens ekstrakta vai arī ūdens spirta ekstrakta, vai arī spirta ekstrakta. Pēdējā gadījumā šajā koncentrātā varētu būt palikušas spirta “pēdas”,” stāsta pētniece.

Latvijas Universitātes pētnieki piekrīt Bez Tabu lūgumam pārbaudīt spirta klātesamību dzērienā. Dzēriens tagad nodots pārbaudēm, lai noskaidrotu, no kurienes tad tur ir parādījies alkohols.

Taisnības labad jāsaka, ka alkometrs var uzrādīt promiles, piemēram, izdzerot palielāku daudzumu kefīra vai kāda cita produkta, kamēr asinīs alkohola klātbūtne netiktu konstatēta.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl