Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

45 komentāri

Dagdas novada iedzīvotāji ziņo par Aleksandrovas internātpamatskolu, kurā direktore nodarbina virkni savu radinieku. Tāpat uzskata, ka mācību iestādē ir virkne citu pārkāpumu.

Aleksandrovas internātpamatskolas direktora amatā 15 gadus strādā Anita Malinovska. Šodien tur nodarbināta virkne viņas radinieku – vīrs, dēls, brālēns, brālēna sieva, vedekla un vedeklas vecāki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

A. Malinovska radu būšanu nenoliedz un skaidro, ka izglītības iestādē viesojušies Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja pārstāvji un interešu konflikts neesot konstatēts. Par ģimenes locekļiem (laulāto un dēlu) dokumentus parakstot citas personas, uz pārējiem interešu konflikta risks neattiecoties.

Kad runa ir par manu dēlu, vīru vai vedeklu, lai citi pieņem lēmumus. Šajā ziņā mums viss ir diezgan godīgi.

Radu būšana – lauku skolu problēma?


Tai pat laikā Bez Tabu uzklausītie Dagdas novada iedzīvotāji, kuri vēlas palikt anonīmi, uzskata, ka daudzo radinieku nodarbināšana nav ētiska, jo direktorei esot liela autoritāte skolā, līdz ar to lēmēji par radiniekiem, viņuprāt, nelems par sliktu viņas tuviniekiem.

Iespējams, direktores autoritāti apliecina fakts, ka skolas direktores vietniece pērn, Ziemassvētku laikā, pati esot lūgusi pašvaldībai “ar 500 eiro lielu balvu materiāli stimulēt iestādes vadītāju par lielu darba ieguldījumu skolas mērķu sasniegšanā, skolas tēla veidošanā un popularizēšanā.”

Turklāt nauda prēmijai, kā atzīst pati direktore, gada laikā ieekonomēta uz skolas darbinieku rēķina, proti, neizmaksājot atalgojumu par papildus darbu veikšanu un citām pozīcijām.

Direktore gan nespēj atbildēt, cik lielas prēmijas pērnā gada beigās saņēmuši citi darbinieki.

Nesatricināmie

Bijušie un esošie anonīmie skolas darbinieki norāda, ka, viņuprāt, aizdomīgi bieži skolā mainoties A. Malinovskai nepietuvinātie darbinieki, kamēr viņas radinieku vietas mācību iestādē nav satricināmas.

Kā norāda Dagdas novada Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītāja Marija Micķeviča, daļa darbinieku atstājuši darbu skolā pēc abpusējas vienošanās. Skolas direktore A. Malinovska stāsta, ka citkārt nu jau bijušie darbinieki neesot bijuši piemēroti darbam skolā, kā arī atlaisti, piemēram, par alkohola lietošanu.

Iepriekš aukle aizgāja no darba, jo sanāca tā, ka pārlieku lietoja alkoholu. Uzskatu, ka tur, kur naktīs ir bērni, cilvēkam ir jābūt skaidrā, ar skaidru galvu un var atbildēt par savu rīcību. Tāpat viena pavāre zaga pārtiku. Es esmu konkrēts cilvēks, kurš pateiks visu tā, kā ir. Ja es esmu ielikta šajā amatā, es strādāšu pēc vislabākās sirdsapziņas.

Ziņo par direktores vīra iedzeršanām. Neviens to negrib redzēt

Skolai pietuvinātās personas gan ziņo, ka ar alkohola lietošanu, tai skaitā darba vietā, aizraujas arī direktores vīrs Valērijs Malinovskis, skolas tehniskais darbinieks.

“Es nevaru teikt, ka viņam [vīram] nav paslīdējusi kāja. Varbūt kādreiz kaut ko es neesmu redzējusi. Varbūt esmu bijusi izbraukumā. Es taču nevaru būt vienlaicīgi divās vietās. Viņam ir savs priekšnieks. Un saimniecības daļas priekšnieks ir tas, kurš var ko teikt. Ja līdz manīm neatnāk šī informācija… Visai informācijai jānonāk pie tiešā priekšnieka ausīs, vai arī nenonāk,” pārmetumus par vīra iespējamo alkohola lietošanu darba vietā komentē direktore A. Malinovska.

Skola nopērk džipu, mēdz braukt arī direktores vīrs… bez tiesībām

Pirms vairākiem gadiem skolas vajadzībām par pašvaldības līdzekļiem iegādāts lietots Volkswagen Touareg apvidus auto. Kā skaidro direktore, automašīna noder skolēnu nogādāšanai mājās un gadījumos, kad skolas autobuss iestidzis – to iespējams izvilkt. Taujāta par to, vai ar automašīnu brauc vīrs, direktore skaidro, ka “ir bijis”. Tiesa, jāatzīmē, ka viņam nav autovadītāja tiesību, vien tā saucamās baltās.

“Nu, jā, viņam ir tā, bet pēdējā laikā viņš nebrauc nekur. Bija lietas, man izteica aizrādījumu, es labojos un vairāk kļūdas savā darbībā nepielaižu,” teic direktore.

Viņa arī atzīst, ka ir bijuši gadījumi, kad vīrs pārvadājis skolēnus apvidus auto, tomēr allaž blakus viņam sēdējis šoferis ar pietiekamu pieredzi.

Taujāta par to, vai automašīnas vadīšanas treniņi ir apvienojami ar bērnu pārvadāšanu, Dagdas novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītāja M. Micķeviča atbild, ka “šis jautājums pat nav diskutējams, bet par to vēlreiz ir jāparunā, lai tādi gadījumi tiešām neatkārtotos.”

Izglītības kvalitātes uzraugi: pārkāpumi ir


Izglītības kvalitātes valsts dienestā (IKVD) pērn reaģējis uz bijušā skolas darbinieka sūdzībām par, pirmkārt, direktores A. Malinovskas darba pieeju un attieksmi pret darbiniekiem un izglītojamiem, kā arī vadības stilu un visatļautību. Otrkārt, sūdzība bijusi par direktores A.Malinovskas radinieku nodarbināšanu. Treškārt, par darbinieku biežo maiņu. Ceturtkārt, izglītojamo fizisko nodarbināšanu.

IKVD pārstāvji konstatējuši, ka ”internātpamatskolas iekšējās kārtības noteikumos izglītojamiem ir noteikti pienākumi, kas jāveic algotiem darbiniekiem, savukārt viens no noteiktajiem sodiem par noteikumu neievērošanu – nokavētā laika atstrādāšana un ēdiena papildporcijas nepiešķiršana, kas ir pretrunā Bērnu tiesību aizsardzības likumā noteiktajām bērnu tiesībām”.

Tāpat konstatēts, ka atsevišķu internātpamatskolas pedagogu iegūtā izglītība un profesionālā kvalifikācija neatbilst normatīvajos aktos noteiktajām prasībām.

Foto

TOP komentāri

 • Saša
  +19 +17 -2

  Saša

  Kurš normatīvais akts atbalsta auto izmantošanu personīgām vajadzībām? Tu laikam esi tas kadrs,ar ko kopā dzer vīrs...
 • marta
  +15 +15 0

  marta

  Dagdas novadā un citur LV tā pieņemts,ka nodarbināti tiek radi,draugi,kas tur ko brīnīties.Vai tad Dagdā var iekārtoties valsts vai pašvaldības darbā bez radu un draugu būšanas ?
 • mjā

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl