Eiropas naudas tērēšanas “paraugstunda” Latgalē! Ieklāj ceļu līdz pagasta vadītājas mājām, pārējie brien dubļos

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

21 komentārs

Balvu novada Tilžas ciema iedzīvotāji sūdzas par apdzīvotās vietas ielu slikto stāvokli. Teju visas centrālās ielas, kuras ieskauj vairums ciema namu, ir ar grants segumu, ko klāj bedres un izskalo slapjā laikā. Kamēr pa ciema centrālajām ielām iedzīvotājiem jāsoļo gumijas zābakos, ciema nomalē esošā iela izremontēta, ieklāts jauns segums, lai gan šo ielu ieskauj daudz mazāk namu. Iedzīvotāji uzskata, ka šai ielai paveicies, jo tā ved arī līdz Tilžas pagasta pārvaldes vadītājas dzīvesvietai.

Tilžas ciema iedzīvotāji “Bez Tabu” komandu izved tūrē pa ciema  ielām, kuras teju visas ir ar grants segumu. Ielas ved uz pašvaldības iestādēm, piekļaujas centrālajai –  vienīgajai asfaltētajai – ielai, šīs šķērsielas ieskauj vairums ciema namu. Ielas slapjā laikā izdangātās, segums nosēts ar bedrēm, gājēji pa tām soļo gumijas zābakos.

Astrīda un Irēna
Tilžas iedzīvotājas

Uz skolas ielas, kuras atrodamies, ir smago automašīnu kustība. Te vasarā put. Slapjā laikā mums te jābrien zābakos, jo bedres un peļķes. Vecāki ved bērnus uz dārziņu. Arī centrs vienos dubļos un ūdenī. Varēja tur to asfaltu uzliet. Varbūt vairāk vajadzēja rūpēties par mūsu ciema centru. Nevajadzētu šādi nolaist. Pagasta pārvaldniece uz mūsu jautājumiem neatbild! Tikai pasaka: “Cik naudas ir, tik ir!”.

Ciema nomalē ir Krasta iela. Tās malā ir krietni mazāk namu nekā tuvāk ciema centram esošajās ielās. Krasta iela atduras pļavā. Tomēr šai nomaļajai ielai un tās malās dzīvojošajiem iedzīvotājiem ir paveicies, jo pērn iela par Eiropas Savienības līdzekļiem noklāta ar bituma segumu, kas ir krietni kvalitatīvāks, nekā citviet ciemā. Krasta iela ved arī līdz Tilžas pagasta pārvaldes vadītājas Annas Bērziņas dzīvesvietai. Iedzīvotāji ir neizpratnē, uzskatot, ka tieši Bērziņas faktors ir ietekmējis, kāpēc izremontēta konkrētā iela.

Astrīda
Tilžas iedzīvotāja

Iela atrodas nomalē. Mēs [vairums ciema iedzīvotāju] neko nezinājām, tas notika ātri. Es atbraucu viņas [pagasta pārvaldes vadītājas Bērziņas] vīram samaksāt par siena savālošanu un teicu viņam: “Vai, Einār! Kāda jums skaista iela! Viņš man atbildēja: “Kādā mēs laikmetā dzīvojam?” Man sirds sasāpējās. Mēs, pārējie, laikam dzīvojam citā laikmetā un brienam pa dubļiem. Kādi brīnumi notiek šeit!

Tilžas pagasta pārvaldniece Bērziņa noliedz, ka viņas faktors sekmējis Eiropas Savienības līdzekļu ieguldījumu ielā.

Anna Bērziņa
Tilžas pagasta pārvaldes vadītāja

Pašvaldības ceļi tiek sakārtoti iespēju robežās. Tik, cik naudas ir, tiek darīts. Jā, uz tās ielas es dzīvoju. Šī ir Eiropas nauda. 2015. gadā tika sasaukti iedzīvotāji. Šis ceļš ir atzīts kā numur 1. Tas ir visatbilstošākais Eiropas naudas ieguvei. Tieši šis ceļš. Visi ceļi tika pārbaudīti. Īstenībā, kad 2015. gadā bija sanāksme, cerējām, ka grants ceļus [ciemā] izremontēsim visus.

Izremontētās ielas malā atrodas uzņēmums un piemājas saimniecības, tie ir iemesli, kāpēc ar segumu noklāta konkrētā iela, stāsta Tilžas pagasta pārvaldniece Anna Bērziņa.

Iedzīvotāja Astrīda gan norāda, ka bituma segums būtu noderējis citviet, piemēram, lai atvieglotu lauksaimnieku ikdienu.