“Ēda, krāca pie manis līdz ārprātam, bet iesūdzēja!” Rūjienā sirmgalvis iesūdz tiesā brūti

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

52 komentāri

Sirmgalve ar sludinājuma palīdzību atradusi koku izcirtēju – 80 gadus vecu kungu –, kurš apņēmies nozāģēt piecus satrūdējušus kokus viņas īpašumā. Pat ļaunākajos murgos kundze nevarēja nosapņot, kā izvērtīsies sadarbība: kungs sirmgalvei esot ”uzsēdies uz kakla”, vēlējies kļūt par brūtgānu un iegūt kontroli pār sirmgalves īpašumiem. Ciešot neveiksmi, sievieti publiski apvaino un iesūdz tiesā.

Rūjienas pusē dzīvojošā sirmgalve Ilga Putniņa ar Latvijas Radio sludinājumu programmas ”Tirgus” starpniecību atrada vairākus kungus, kuri apņēmās likvidēt bīstamus, satrūdējušus kokus viņas īpašumā.

Pirmais vīrietis tos nogāza, bet sazāģēt malkā tos atteicās. To darīt pieteicās 80 gadus vecais Jānis Knospiņš. Kā stāsta Ilgas kundze, viņš salīdzinoši niecīgu darbu esot darījis ļoti kūtri, sešas dienas esot dzīvojis Ilgas kundzes mājās, sirmgalvei ”uzsēžoties uz kakla”.

”Sākumā viņš man teica, ka krūtīs viņam ir pastiprinātājs sirdij. Es viņam teicu, ka tāds vispār nedrīkst to darbu veikt. Tāpat viņš teica, ka viņam ir nervu grupa. Pateicu viņam, ka, ja būtu to zinājusi, nekad nebūtu viņam lūgusi to darbu darīt. Teicu, lai brauc mājās.

Viņš teica, ka nebrauks, jo pie manis esot iepaticies, turklāt mājās nekurina. Viņš gulēja manā dīvānā, skatījās televizoru, gulēja manā gultasveļā, katru vakaru mazgājās, tērējot manu ūdeni. Naktīs nācu izslēgt viņam televizoru, jo bija aizmidzis un krāca. Viņš pat krāsni nekurināja. Neko viņš nedarīja!

Pat nenomazgāja traukus pēc ēšanas. Viņš atļāvās man aizrādīt, ka neprotu taisīt biezpienu. Redz, viņam sāpot vēders. Mācīja, ka biezpiens jātaisa ūdenī, nevis krējumā. Pārmeta, ka neprotu pankūkas cept, kaut gan ēda ārprātīgi,” kopdzīvi ar 80 gadus veco kungu atceras Ilga.

“Uzmetas” par brūtgānu

Lielāks šoks pārņēma sirmgalvi, kad vīrietis esot piedāvājis dzīvot pastāvīgā kopdzīvē. Kā stāsta Ilga, mīlas dzirksti Knospiņa kungā esot iekvēlinājušas materiālās vērtības:

”Viņš man teica: ”Jūs esat viena, jums ir automašīna, māja, esat tāda bagāta kundze. Vai nevaram dzīvot kopā?” Es teicu, ka mani interesē tikai un vienīgi darba attiecības. Es viņam teicu, ka mūsu vecumā jādomā jau par kapsētu. Viņš teica, ka viņam ir radinieks, kurš varot salaulāt.

Es teicu, lai liekas mierā! Interesanti, ka nākamajā dienā bija jau izmeklējies Valmierā mājas, tad piedāvāja vienu no tām nopirkt. Un ieteica – kad pārdošu savējo, varēšu nākt dzīvot pie viņa. Un jaunā māja piederēšot viņam. Tad mans pacietības mērs bija pilns, triecu viņu ratā!”

Saņem kurvīti, bet atriebjas

Pēc sešām kopdzīves dienām saņemot kurvīti, Jānis Knospiņš pieprasījis 150 eiro par koku sadalīšanu nepilnos septiņos kubikmetros malkas. Lai gan summa šķitusi pārspīlēta, lai atbrīvotos no uzbāzības, piekritusi. Par darbiem un samaksu vienojušies bez līguma, mutiski.

Pēcāk, kā stāsta Ilgas kundze, 80 gadus vecais vīrietis esot atriebies par atraidījumu: iesūdzējis sievieti tiesā par darba atlīdzības nesamaksāšanu. Tiesā viņš apgalvojis, ka puses esot mutvārdos vienojušās par 300 eiro samaksu. Tāpat Jānis Knospiņš iesūdzējis kundzi tiesā par instrumentu zādzību.

”Kad es uzzināju, ka viņš mani iesūdzēja, man acis kļuva kantainas! Viņš ir tas, kurš aizstiepa mana vīra nelaiķa instrumentus. Tiesā apgalvoja, ka esmu nozagusi viņam ”tačku”, kas tagad stāv pie manis. Kaut gan tā vienmēr ir bijusi mana. Viņš man pat prasīja to palietot, jo gribēja smiltis aizvest uz kapiem. Kā viņam nav kauna?! Es esmu nostrādājusi stikla šķiedras rūpnīcā par maiņas priekšnieci vairāk nekā 10 gadus.

Man nebija nevienas saķeršanās, kaut arī tur bija dažādi cilvēki, arī cietumnieki. Biju arī autobusa kontroliere. Vienmēr labākā! Bet tagad kaut kāds mani apmelno! Tas ir drausmīgi! Tagad man jāstājas tiesas priekšā! Par kaut kādiem pieciem veciem kokiem!” izplūstot asarās, sašutumu pauž Ilgas kundze.

“Viņa arī nogalināja savus vīrus!” Apvainojumi kā no pārpilnības raga

Bez Tabu komandai izdodas sastapt Jāni Knospiņu viņa dzīvoklī Valmierā. Viņš turpina apgalvot, ka sirmgalve ”nav maksājusi ne kapeikas,” esot nozagusi instrumentus. Tāpat viņš sievieti vaino triju dzīvesbiedru nogalināšanā. Atzīst, ka sākotnēji labprāt vēlējies uzsākt kopdzīvi ar kundzi, lai palīdzētu saimniecības darbos.

”Kur tie trīs viņas vīri palika? Zārkā guļ! Tā arī ir! Es to zinu, viņa pati man teica!” Ilgas kundzi slepkavībās vaino Jānis Knospiņš.

Sirmgalve gan saka, ka viņai neesot bijuši trīs vīri: ”Viņš šitās muļķības stāsta gan policijā, gan vietējā pansionātā. Man jau kauns paliek! Izbraukājis visas iestādes! Man nekad tādi trīs vīri nav bijuši! Kur viņš izrauj ko tādu?! Bet tiesnesim, to dzirdot, nāca smiekli.”

Savukārt Jāņa kungs turpina, sakot, ka Ilga esot ”čurājusi pudelē un likusi dzert vīram.”

Tiesa daļēji apmierina kunga prasību

Tiesvedības rezultātā prasība pret Ilgas kundzi par darba rīku zādzību noraidīta, savukārt prasību par 150 eiro darba algas samaksāšanu apmierinājusi. Valmieras rajona tiesas pārstāvji atsakās sniegt komentārus raidījumam Bez Tabu. Tāpēc nekļūst skaidrs, kā Jānis Knospiņš pārliecinājis tiesu.

Par tiesas spriedumu šokēta ir Ilgas kundze: ”Tiesā man teica, ka mutiska vienošanās arī ir vienošanās. Un man ir jāpierāda, ka visu esmu samaksājusi. Bet – kur lai es izrauju liecinieku, ja es dzīvoju viena?”

Sirmgalve samaksājusi arī 300 eiro advokātam, tāpat jāapmaksā tiesas izdevumi, kā arī viņu vajā tiesu izpildītājs, jo kundze nav laikus pārskaitījusi naudu uz Jāņa Knospiņa kontu. Tas tāpēc, ka tiesas izrakstā nav norādīts konta numurs pārskaitījumam. Tagad arī tiesu izpildītājs no viņas piedzen 170 eiro.

Foto

TOP komentāri

 • Tagad tik uz priekšu
  +81 +76 -5

  Tagad tik uz priekšu

  Kundzei savukārt tagad vajag iesniegt tiesā pretprasību par goda un cieņas aizskaršanu (trīs vīri kapā utt) un pieprasīt morālo kompensāciju 3500eur. beigās vēl nopelnījusi būs. :D
 • humors
  +71 +68 -3

  humors

  Tas kārtējo reizi pierādās,ka tie,kas skaļāk kliedz un sūdzas visās malās,padara savus melus par patiesību.
 • Gunta K.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl