Dzīvoklī Olainē nomirst vientuļš vīrietis, smaka jūtama pat blakus dzīvoklī

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

2 komentāri

Olainē daudzdzīvokļu nama dzīvoklī nomira vientuļš pensionārs. Tikai pēc tam, kad nama kāpņu telpā bija jūtama savāda smaka, kaimiņi izsaukuši policiju, kuri dzīvoklī uzgāja vīrieša mirstīgās atliekas. Kaut līķis no dzīvokļa aizvests, smaka turpinājusi pieņemties spēkā.

Aina un Māris dzīvo nelaiķim kaimiņos. Pēc vīrieša nāves laulāto pāri krietni biežāk var redzēt pastaigājamies pa Olaines ielām, nevis savā dzīvoklī. Iemesls esot neizturamā smaka, kas nāk no aizgājēja dzīvokļa. Kaimiņiem pat neesot iespējams uzturēties savā guļamistabā, ko no kaimiņa dzīvokļa šķir viena siena, jo tajā ”ir salkanā līķiem raksturīgā smaka”.

Sieviete vērsusies pēc palīdzības Olaines pašvaldībā, lai vientuļnieka dzīvokli kāds savestu kārtībā un novērstu smakas izplatīšanos. Vietvara gan sievieti vairākas dienas ignorējusi, nesolot palīdzēt. ”Smaka ir ļoti jūtama. Esmu neizgulējies, domas ir tikai par to dzīvokli. Interesē tikai tikt vaļā no smakas,” piebilst Ainas vīrs Māris, kura darbaspējas krietni kritušās, jo vīrietis ir neizgulējies.

Aizgājējs savā privātīpašumā dzīvojis viens. Izrādās, ka blakus kāpņu telpā dzīvo nelaiķa radiniece. Sirmā vecuma dēļ viņa nevar dzīvokli savest kārtībā un neesot līdzekļu, lai nolīgtu firmu, kas to izdarītu. Ja saņems dzīvokli mantojumā, kundze plāno to pārdot, bet pagaidām piedāvā ielūkoties smirdoņā.

Svetlana
aizgājēja radiniece

”Paskatieties, kādā netīrībā viņš gulēja. Vai es varu šo visu iznest? Ledusskapis ir pilns ar gaļu, ko pirka sunim. Izskatās, ka ledusskapis nedarbojas. Šeit bija tārpi. Nogriezām paklāja fragmentu un to aiznesām. Es nevienam neesmu prasījusi palīdzību, tikai domāju, kā ar to tikt galā. Viņam šeit vēl stāvēja pudeles ar grādīgiem dzērieniem.”

Pēc ”Bez Tabu” iesaistīšanās Olaines novada dome atrada veidu, kā nelaiķa radiniecei palīdzēt dzīvokli atbrīvot no smakojošajiem dzīvokļa elementiem.

Foto

2 komentāri