Dzīvnieku patversmes darbinieki vīrietim Mērsragā atņem suni, kurš ir kritiskā stāvoklī. Dzīvnieku glābt neizdodas

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

2 komentāri

Jēlumi ap abām acīm un purnu, pamatīgs uzpampums uz kakla, neko ieēst nevarošs un negribošs. Šādā stāvoklī esošu Rotveilera sugas suni kādā privātmājā Mērsragā ierauga dzīvnieku aizstāvības pārstāvji. Viņi pārliecināti, ka saimnieks suni ilgu laiku nežēlīgi mocījis.

Uz Mērsragu no Jelgavas novadā esošās suņu patversmes ”Ķepu-ķepā” darbinieki steidz pēc suņa īpašnieka sievas zvana. Ar suni ir slikti, pašiem naudas, lai to aizvestu pie vetārsta, nav. Tiek lūgts, lai pa ceļam automašīnā uzņem arī dzīvnieka īpašnieku, jo cilvēka labākais draugs uzturas pie vīrieša mātes Mērsragā. Pa ceļam noskaidrojas, ka saimniekam ir aizdomas, ka sunim kāds acīs ir sapūtis kādu kodīgu vielu, jo ap acīm un uz purna ir jēlumi.

Gundega
Dzīvnieku patversmes pārstāve

”Aizbraucām un sapratām, ka suns steidzami jāved pie vetārsta. Sazvanījām veterināro klīniku Tukumā, iekrāvām suni krātiņā un braucām. Jau uzreiz bija skaidrs, ka bojājumi uz suņa purna nav radušies nesen. Saimnieks atzinās, ka šādā stāvoklī dzīvnieks ir vismaz trīs nedēļas!”

Kad nākamajā dienā suni paskata vetārsts, situācija kļūst vēl sliktāka. Atklājas, ka sunim pakaklē ir audzējs, kurš ir teju pēdējā stadijā, tas augot spiež uz dzīvnieka barības vada, elpceļiem. Ļoti iespējams, ka iekaisumi uz dzīvnieka purna un ap acīm ir saistīti ar ļaundabīgo audzēju. Kā “Bez Tabu” skaidro suņu patversmes pārstāve, viņi noskaidrojuši, ka audzējs ir veidojies vismaz pāris mēnešus, suņa īpašnieki nav likušies ne zinis, un tas ir traktējams kā cietsirdīga izturēšanās pret dzīvnieku. Vēl vairāk, dzīvnieka saimnieks tā vietā, lai suni vestu pie ārsta, sociālajos portālos aicinājis Mērsraga iedzīvotājus ziņot, ja tie ko zina par tiem, kuri sunim it kā nodarījuši pāri. Ar “Bez Tabu” vīrietis tikties nevēlas. Telefonsarunā viņš skaidro, ka ne pie kā nav vainīgs, par to, ka sunim kļūst sliktāk, esot noklusējusi viņa māte.

Mairita Riekstiņa
Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāve

”Likumā ir noteiktas prasības, kuras attiecas uz visiem dzīvnieku īpašniekiem un kuras attiecas uz dzīvnieku labturību. Tie nosaka, ka dzīvnieka īpašniekam ir laikus jārūpējas par dzīvnieka veselības stāvokli. Šajā gadījumā ir saskatāmas pazīmes, kuras liecina par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku.”

Diemžēl, bet suni glābt nebija iespējams, to eitanizē. Dzīvnieku patversmes darbinieki ir sagatavojuši iesniegumu Valsts policijai ar prasību pret suņa īpašnieku uzsākt administratīvo lietvedību. Par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku fiziskai personai var piemērot naudas sodu no septiņiem līdz 350 eiro.

Foto

2 komentāri