Dzīvnieku mirstīgās atliekas, sadzīves draza! Kandavā “cūķi” ignorē likumu un mēslo svešā teritorijā

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

5 komentāri

Kandavas iedzīvotāja vaino kaimiņus regulārā dabas piesārņošanā. Izrādās, ilgstoši dzīvojot privātmājā, kaimiņi nav noslēguši līgumu par atkritumu apsaimniekošanu, tāpēc atbrīvojas no nevajadzīgā, to izmetot dabā, un piesārņo pašvaldības zemi.

Kandavas iedzīvotāja Velga nomā zemi no pašvaldības. Iekārtojusi dārzu, kur audzē dažādas dabas veltes. Pirms gada zemi un īpašumus kaimiņos iegādājās kāda ģimene. Kopš tā brīža rimtie dārza darbi mijas ar konfliktēšanu par vides piesārņošanu.

Velga Bez Tabu komandai demonstrē skatu uz pašvaldības zemes, kaimiņos pašas nomātajam pleķītim un kaimiņu īpašumam. Tur, blakus Velgas kārtīgi iekārtotajai komposta kaudzei, mētājas dažnedažādi sadzīves atkritumi: būvniecības akmens vate, betona gabali, polietilēna maisi, stikla tara, skārdenes, sapuvuši āboli un citi atkritumi.

“Pareizi, lielie nenāk. Nokomandē zēnu, bet viņš nāk un ber!” Jeb jaunās paaudzes “audzināšana”

Mētājas arī nenosakāma dzīvnieka skeleta fragments. Tāpat Velga demonstrē vietu, kur esot izmesta beigta vista. Šodien no putna līķa saglabājušās vien spalvas. No privātīpašuma iemītā taciņa rada aizdomas, ka tieši kaimiņi ir tie, kuri mēslo dabā.

Velga.

Velga
Stāsta par kaimiņu cūcisko stratēģiju

Te atkritumus met puika no viņu ģimenes. Kamēr es vasarā ravēju, viņš nedaudz pieliecas, nāk un ber no spaiņa. Pareizi, lielie paši nenāk. Nokomandē zēnu, bet viņš nāk un ber.

Agrāk viņš atkritumus nesa tālāk aiz garāžām. Tur iedzīvotāji sāka protestēt. Vienreiz aizrādīja, šis sabijās, nometa spaini un aizmuka.

Par atkritumu savākšanu negādā, tāpēc met, kur pagadās

Teritorijas piecūkošana sadusmojusi arī pašvaldības pārstāvjus. Stāsta Kandavas novada pašvaldības policijas priekšnieks Rihards Zariņš:

“Kundze [Velga] mums piezvanīja, sniedza informāciju, lūdza aprunāties ar kaimiņiem, lai tā nedara. Mēs aprunājāmies. Tomēr viņiem ir arī citas problēmas, kuras risinājām vienlaicīgi. Viņi nav noslēguši līgumu par atkritumu apsaimniekošanu. Administratīvo pārkāpumu kodekss paredz aktīvu līdzdalību atkritumu apsaimniekošanā. Tā kā viņi nav noslēguši līgumu, tas ir administratīvais pārkāpums.”

Sastaptā kaimiņu sieviete Gaļina sākotnēji noliedz viņas ģimenes saistību ar teritorijas piesārņošanu. Tomēr, kad Bez Tabu žurnālists demonstrē, ka izmests liels daudzums vates, kas acīmredzami tiek izmantota arī ģimenes īpašuma būvdarbos, Gaļina teic: “Varbūt mazais izmeta.”

Pēc citu atkritumu demonstrēšanas kaimiņiene no komentāriem atsakās, vien piebilst, ka situāciju izrunās ģimenes lokā, lai piesārņošana neatkārtotos.

Es jau nesaku, ka mēs nenesam. Ir runāts, protams, ka paņemsim un visu savāksim. Tas tā ir vienkārši tagad.

Pašvaldības policijas priekšnieks R. Zariņš stāsta, ka par šādu piesārņošanu cilvēki “ir saucami pie atbildības. Arī par to, ka nepiedalās atkritumu apsaimniekošanā”.

Pašvaldība noteikusi, ka privātīpašuma saimniekiem līdz otrdienai, 10. oktobrim, jānoslēdz līgums ar atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu.

TOP komentāri

 • Aj
  +6 +5 -1

  Aj

  Tā jau Milču ģimene, kur dzīvo, tur atstāj savu miskasti. Nav jau pirmā vieta, kur Kandavā paspējuši uztaisīt bardaku.
 • kazis
  +5 +4 -1

  kazis

  Aizbrauciet uz Krustpils novadu,Variešu ciemu,Bērzu iela 6. Tur skats būs daudz trakāks,un smirdoņa piedevām! Tā Krustpils novada pašvaldība veido (skaistu) Latviju!
 • kazis
  +4 +3 -1

  kazis

  Variešu pagasta pārvaldnieks -Aivars Jaksons- bezmugurkaulnieks, pilnīgs nulle. Rodas jautājums,par ko viņš vispār saņem algu (ne mazu!) ?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl