Dziesmu svētku organizatori plānojot neatļaut māksliniekiem ņemt līdzi bērnus ne tikai uz koncertiem, bet arī uz mēģinājumiem

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

35 komentāri

Dzirdējušas, ka Dziesmu svētku organizatoru komisija lēmusi neatļaut ņemt līdzi bērnus ne tikai uz koncertiem, bet arī uz mēģinājumiem, māmiņas jūtas aizskartas. Ko iesākt, ja ģimenē ir zīdainis, kurš jābaro? Bija plānojušas, ka bērnus drīkstēs ņemt līdzi. Mazos ņēmušas līdzi jau iepriekš uz mēģinājumiem, kad gatavoja svētku repertuāru un tika galā.

Dziesmu un deju svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva atzīst, ka saņem daudz signālu no dalībniekiem  un kolektīvu vadītājiem, ka grib ņemt līdzi savas atvases. Pašlaik apsverot visus “par” un “pret”  un nevarot pasacīt, vai atļaus. Problēma atklājusies līdz ar elektroniskās reģistrēšanās sistēmas ieviešanu, kādas nebija iepriekšējos svētkos.

Proti, tikai tie, kas ir reģistrējušies (tas bija atļauts vien dalībniekiem un kolektīvu vadītājiem), būs elektroniskās aproces un tikai ar tām būs iespēja tikt uz koncertiem un mēģinājumiem. Galvenais, kālab apsverot iespējas, vai ļaut dalībnieku un kolektīvu vadītāju bērniem atrasties laukumā, esot drošības jautājums.

Raidījums “Bez Tabu” vaicā viedokli tiesībsargam. Pat ja netiks rasta iespēja ielaist bērnus kaut vai uz mēģinājumiem, kā to gribētu kolektīvu vadītāji un dalībnieki, tad tik un tā tas nebūšot cilvēktiesību pārkāpums, un pauž savu viedokli par radušos situāciju, un kāda tā varēja būt.

Deju kolektīvu vadītāju pārliecība, ka būtu labi, ja svētku organizatori atrastu risinājumu, kā atļaut ņemt līdzi bērnus vismaz uz mēģinājumiem. Skatītājiem tas taču nav liegts. Turklāt, esot pārliecība, ka nebūšot daudz vecāku, kas pieteiks savus bērnus, ja būs tāda iespēja, jo tie, kas dzīvo tālu no Rīgas, visticamāk, savu izvēli jau izdarījuši un svētkos nepiedalīsies. Ja nedēļu jādzīvo skolās, ar mazuļiem tas ir sarežģīti. Tas vairāk attiektos uz Rīgā un tās apkaimē dzīvojošiem. Viņi nebūtu drauds drošībai, un esot daudz citu ar drošību saistītu jautājumu, kas gadiem neesot risināti.

Dziesmu un deju svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva atklāj, vai tiks pieņemts lēmums par labu bērniem, vai tomēr pat zīdaiņi būs “tabu”, būs zināms maija vidū.