“Dzelžus vējš rauj nost, netālu pārvietojas cilvēki.” Ziņo par pussabrukušu ēku Mārupes pusē

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

0 Komentāru

“Bijušais tenisa korts Mārupes pagasta “Jaunrūdās” šobrīd stāv pusizjaukts! No malas izskatās iespaidīgi, dzelžus vējš rauj nost, tie krīt zemē, netālu pārvietojas cilvēki,” raidījumam “Bez Tabu” ziņoja skatītājs, kurš vēlas noskaidrot, kāpēc neviens par graustu neliekas ne zinis?

Pamestais tenisa klubs “Spars” atrodas netālu no lidostas “Rīga”, pie autobusa pieturas “Rūdas”. Pat vērojot teritoriju no tālienes, ir skaidrs, ka no tenisa ēkā vairs nav ne smakas. Daļa jumta konstrukciju tik tiešām jau atrodas uz zemes, turklāt pamestajā ēkā var iekļūt jebkurš, un ap to nav nekādu norobežojumu.

Tieši blakus ēkai uzstādīti vairāki celtniecības konteineri, bet “Bez Tabu” satiktie būvnieki apgalvoja, ka par pussagruvušo ēku neko nezinot, viņi veic darbus blakus teritorijā.

Pamestās ēkas tuvākais kaimiņš ir aviokompānijas “SmartLynx” birojs, kura darbinieki, visticamāk, arī ir vienīgie, kas regulāri uzturas grausta tuvumā, un, iespējams, arī novieto savas automašīnas tā pakājē. “SmartLynx” darbinieki gan nevēlējās ielaisties nekādās sarunās ar “Bez Tabu”, un ātri vien pazuda uzņēmuma telpās.

Daudz runātīgāks bija pamestā tenisa kluba otrs kaimiņš – autostāvvietas ”Park and Fly” uzraugs, kurš pastāstīja, ka klienti automašīnas novieto pēc iespējas tālāk no grausta.

Jūs varat aiziet apskatīties, tur nokritušās paletes guļ tieši pie tās ēkas blakus. Kad viņi sāka jaukt nost to ēku, tur cilvēks iekrita iekšā tajā ēkā, viņi noalgoja kaut kādus bomžus laikam, lai vestu visu uz metāllūžņiem, es strādāju tieši, un cilvēks iekrita iekšā starp paletēm. Trīs ātrie bija atbraukuši, bet it kā izdzīvoja.

Tas esot noticis kaut kad vasarā, un kopš tā laika arī ēkas demontāžas darbi apstājušies. Mārupes novada domes pārstāve Ilze Žunde raidījumam “Bez Tabu” skaidroja, ka ēka neatrodas pašvaldības pārziņā, jo ir privātīpašums.

Ilze Žunde
Mārupes novada domes pārstāve

Vasarā tika ziņots, ka tur tiek veikti ēkas demontāžas darbi, kas nav saskaņoti ar Mārupes novada būvvaldi, vēlāk tika izsniegta atļauja veikt ēkas demontāžas darbus, bet vēl bija nepieciešama atzīme no būvvaldes par to, ka darbus fiziski var uzsākt, tā joprojām nav izsniegta, un šobrīd tur nedrīkst veikt būvdarbus.

Būvinspektors uzreiz pēc “Bez Tabu” viesošanās arī apsekojis teritoriju un secinājis, ka nekādu būvdarbu nenotiek, tāpēc privātīpašniekiem arī neesot, ko pārmest. “Ja mēs redzētu, ka tur tiek uzsākti darbi bez nepieciešamā saskaņojuma, tad mēs arī varētu rīkoties,” tā Mārupes novada domes pārstāve.

0 Komentāru