Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

25 komentāri

Mobilo sakaru operatora “Tele2” reklāma, kurā apgalvo, ka kompānijas piedāvātais mobilais internets ir ātrākais Latvijā, ir pretrunīga un melīga, uzskata mobilo sakaru lietotāji. Apgalvojumu par pārdrošu sauc arī tehnoloģiju eksperts.

“Kuram operatoram Latvijā ir ātrākais mobilais internets? [pauze] Nepareizi! Tas ir “Tele2!”, ” “Tele2″ šodien ir numur 1 Latvijā!” – šādi apgalvojumi reklāmā skan no “Tele2” valdes priekšsēdētāja Valda Vancoviča mutes.

Par reklāmā dzirdamajiem apgalvojumiem mobilo sakaru lietotāji pauž sašutumu globālajā tīmeklī, “Bez Tabu” redakcijā, kā arī nekautrējas saukt apgalvojumus par melīgiem, uzrunāti uz ielas:

“Piemēram, iebraucot Baltezerā, pazūd zona, nav vispār interneta. Citi operatori ir daudz labāki,” “Tele2” skaļajiem apgalvojumiem iebilst Kristofers, kurš ir viens no vairākiem uzrunātajiem Latvijas iedzīvotājiem.

Arī dažs uzrunātais “Tele2” klients kritizē mobilo sakaru operatora pakalpojumus, tostarp interneta ātrumu.

Pierādījies pretējais

Tehnoloģiju eksperts Kristaps Skutelis kopā ar citiem portāla “Kursors.lv” darboņiem pirms gada veikuši interneta ātruma mērījumus 100 dažādās vietās Rīgā, un pētījuma rezultāti liek apšaubīt, ka “Tele2” ir pirmrindnieks visā Latvijā.

“Mūsu pētījumā “Tele2” pirms gada bija švakākais, arī mērījumi, ko veica “Bite” parādīja, ka “Tele2″ ir švakākais,” stāsta K. Skutelis.

Pieaicinot Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) ekspertus, kuri ikdienā vētī interneta pakalpojumu kvalitāti, “Bez Tabu” veic mērījumus vairākās vietās (sīkāk ar rezultātiem iepazīsties sižetā). Rezultāti liecina, ka “Tele2” interneta ātrums dažviet atpaliek pat septiņas reizes no konkurenta interneta ātruma. Tiesa, netrūkst vietu, kur “Tele2” ir ātrākais pakalpojums.

“Es noteikti nenosliektos par labu kādam operatoram, vien uzklausot skaļus saukļus reklāmā. Vislabāk ir izmēģināt un izvēlēties pakalpojumu gan pēc cenas, gan tās vietas, kur man internets ir nepieciešams,” teic Elmārs Lipenbergs, SPRK Pakalpojumu kvalitātes nodaļas vadītājs.

Vidējais rādītājs lietotājam neko neizsaka

Tehnoloģiju eksperts K. Skutelis uzsver, ka interneta ātrums ir ļoti mainīgs: “Pat ja vienā vietā tiek veikti 20 mērījumi dienas gaitā, katrs no tiem var atšķirties. Interneta ātrums ir atkarīgs no laikapstākļiem, no tā, kur atrodamies. Piemēram, ja atrodamies telpā, kur biezas sienas, tas ir izšķirīgs faktors. Kad cilvēki sabraukuši mājās daudzdzīvokļu mājās un visi lieto internetu, protams, pakalpojums būs lēnāks.”

“Tele2” tehniskā direktore Līga Krūmiņa skaidro, ka drosmīgais apgalvojums par ātrāko internetu Latvijā ir balstīts SPRK veiktajos 400 mērījumos visā Latvijā.

“Tie arī uzrāda, ka mums ir vidēji ātrākais internets Latvijā. Reklāmā arī ir uzrādīts atsauces avots, ka tie ir vidējie mērījumi visā Latvijā,” informē “Tele2” tehniskā direktore L. Krūmiņa.

Tomēr reklāmā acīmredzami uzsvērts tas, ka “operatoram Latvijā ir ātrākais mobilais internets”. To reklāmā verbāli apgalvo “Tele2” valdes priekšsēdētājs V. Vancovičs. Savukārt par to, ka runa ir par vidējo rādītāju, liecina sīki drukāts teksts reklāmas beigās.

Tehnoloģiju eksperts K. Skutelis uzskata, ka lietotājam “parastajam” vidējais rādījums neko neizsaka, interneta lietotājs izmanto pakalpojumu konkrētā laikā un vietā, tāpēc neesot korekti norādīt, ka internets ir ātrākais visur, ja tā nav.

Eksperti ir vienisprātis, ka, izvēloties mobilo sakaru operatoru, nevajadzētu akli ticēt skaļiem saukļiem reklāmās, bet gan iesaka izvēlēties pakalpojumu testa periodu, ko piedāvā operatori, kā arī ir vērts uzklausīt atsauksmes no citiem lietotājiem.

Foto

TOP komentāri

 • RS
  +7 +6 -1

  RS

  Vidējie mērījumi ir tas pats, ja biezie ēd gaļu bet nabagi ēd kāpostus, tad vidēji visi ēd kāpostu tīteņus!
 • Haha
  +6 +6 0

  Haha

  Un kapec ne? Esmu dzirdeejis daudz kur vinja viedokli, arii radio ikdienas dzirdu vinju. Un izgliitiiba ne vienmeer garantee to , ka esi eksperts ;)
 • Aivis
  +5 +5 0

  Aivis

  Tiraka taisniba par to kas apgalvot par TELE2 internetu tas ne uz pusi nav tik atrs ka vini apgalvo.Pat man siguldas centra tas internets nejiet ka vajag.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl