“Drifteris” bez tiesībām un “pālī”! Ogres policija ignorē Lauberes iedzīvotāju palīgā saucienus

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

81 komentārs

Valsts policija ignorē vairākkārtējus iedzīvotāju lūgumus savaldīt pārgalvīgu “drifteri” Ogres novada Lauberē. Par spīti tam, ka, kā noskaidrojas, karstgalvis braucis bez autovadītāja apliecības un alkohola reibumā, vienīgie, kuri centušies cīnīties ar visatļautību, bijuši Lauberes iedzīvotāji.

Ogres novada Lauberē novembra naktī Zaigu un viņas bērnus uzmodinājušas skaņas aiz loga – automašīna bez izpūtēja “ārdījusies” ielās un pagalmos.

“Pagalmā brauca automašīna, kurai norauts izpūtējs. Ārdījās gan uz ceļa lielā ātrumā un brauca šķērsām, gan iekšpagalmos gar citām automašīnām. Tāpat bija kārtīgi “iezvanījuši” pie katlumājas. Zvanīju uz 112, tad mani savienoja ar policistiem Ogrē, izklāstīju situāciju. Teica, ka nodos informāciju ekipāžai,” par trauksmainajā naktī novēroto stāsta Zaiga.

Pēc ziņojuma likumsargiem Zaiga devusies viņus sagaidīt daudzstāvu nama pagalmā, kur piebiedrojies kaimiņš.

Viņa naktsmieru pārgalvji arī iztraucējuši. Kamēr gaidījuši, ierodamies policistus, pārgalvji turpinājuši ārdīties, savukārt policijas ekipāža nav ieradusies.

Māris Jaunkalns
Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes Operatīvās vadības biroja 2. nodaļas priekšnieks

Mašīna brauca pa Lauberes pagasta ielām un pagalmiem. Man liekas, ka braukt var.

Lūgts komentēt, kāpēc likumsargi nereaģējuši uz cilvēku sūdzībām par pārgalvīgu braukšanu, citu īpašumu (automašīnu) apdraudēšanu, VP pārstāvis M. Jaunkalns stāsta, ka “policijas darbinieks pieprasīja no izsaucējas papildu informāciju par automašīnu (marku, krāsu, numuru). Diemžēl iesniedzēja šīs ziņas mums nesniedza”.

Trauksmes cēlāja Zaiga uzsver, ka viņai bijis bail tuvoties pārgalvja vadītajai automašīnai. Taujāts, vai iedzīvotājiem pašiem jānoskaidro svarīgās detaļas vai tas ir likumsargu pienākums, ņemot vērā, ka nelielajā apdzīvotajā vietā ieraudzīt karstgalvja auto un notvert nebūtu sarežģīti, VP M. Jaunkalns nu jau stāsta, ka Ogres pusē tonakt bijusi tikai viena policijas ekipāža, kura bijusi aizņemta citviet. “Tāda nu mums ir tā rocība,” piebilst M. Jaunkalns.

Nesagaidījuši likumsargu palīdzību, Zaiga un kaimiņš paši centušies apturēt jauniešus. Kad tuvojušies automašīnai, kura tobrīd atradās ceļa malā, jaunieši izrāvuši atslēgu no aizdedzes un aizmukuši, tomēr gaidījuši, kad Zaiga un vīrietis dosies prom, lai atkal sēstos pie stūres.

Pēc jauniešu aizmukšanas Zaiga atkārtoti zvanījusi likumsargiem, atkal informējusi par atrašanās vietu. Policists esot paudis, ka par situāciju ziņos tālāk. Tā nu sieviete un kaimiņš aukstumā turpinājuši gaidīt policistus. Tomēr jau atkal likumsargu apciemojums izpalicis. Sekojis jau trešais Zaigas zvans policijai. Bet tā vietā, lai piesaistītu papildspēkus, zvana saņēmējs ieteicis atļaut pārkāpt likumu.

“Tad es zvanīju jau trešoreiz. Mani atkal savienoja ar to pašu policistu no Ogres. Viņš teica, ka, ja reiz automašīna stāv, neko nevar izdarīt.

Kad prasīju, vai man jāļauj piedzērušiem jauniešiem atkal sēsties pie stūres, lai fiksētu pārkāpumu, policists man atbildēja ar “jā”.

Kur ir policija, kad vajag tās palīdzību? Kāpēc man jādežurē pie auto? Vai, vēl labāk, jāļauj viņiem turpināt braukt? Ja es rīkotos, kā saka policija, ļautu viņiem turpināt apdraudēt sevi un citus. Bet tad, kad viņi reāli brauca, arī tad policija nereaģēja. Ja kaut kas būtu noticis, viņi [policisti] būtu līdzvainīgi!” sašutusi ir Zaiga.

Zaiga uzskata, ka, nepieļaujot apkārtējo un viņu īpašumu apdraudējuma turpināšanos, viņa pildījusi nakts sarga funkciju, savukārt policija, viņasprāt, bijusi nolaidīga. Likumsargi tonakt tā arī nav pagodinājuši ar savu klātbūtni. Tomēr Zaigas un viņas kaimiņu modrība nav ļāvusi turpināties likumpārkāpumiem.

VP pārstāvis M. Jaunkalns atzīst, ka komunikācija ar sievieti nebija korekta, uzsākta dienesta izmeklēšana.

Zaiga

Manuprāt, policijas bezdarbība ir vērtējama kā nolaidība. Ko, lai es bērniem stāstu, kāpēc mamma visu nakti sargāja mašīnu, kāpēc tā aizvien te atradās? Teikt, ka policija nepalīdzēja? Teikt, ka turpmāk, bērniņi, prasīt palīdzību policijai nav vērts?

Bez Tabu izdodas sastapt tās nakts “drifta karali” – 18 gadus vecu jaunieti bez autovadītāja apliecības. Pats atzīst, ka tonakt sēdies pie stūres reibonī, izdzēris pamatīgu daudzumu stiprās dziras. Arī šodien ir “burās”, izdzēris sešus divlitru alus. Braucis pie satiksmei nederīga auto stūres, kam piedevām uzmontēti cita spēkrata numuri.

 • Žurnālists: Kāpēc ārdies ar mašīnu apkārt un traucē cilvēkiem naktsmieru?
 • “Drifta karalis”: Gadījās.
 • Žurnālists: Biji dzēris pie stūres? Godīgi.
 • “Drifta karalis”: Jā.
 • Žurnālists: Apmēram šādā kondīcijā tonakt sēdies pie stūres?
 • “Drifta karalis”: Mazākā, daudz mazākā.
 • Žurnālists: Cik biji izdzēris?
 • “Drifta karalis”: “Hektoru” 0,7 litrus.
 • Žurnālists: 0,7 “Hektoru”?
 • “Drifta karalis”: Jā.
 • Žurnālists: Bet tas priekš tevis nav daudz, ja?
 • “Drifta karalis”: Nē.
 • Žurnālists: Cik vari izdzert un apsēsties pie stūres?
 • “Drifta karalis”: Daudz.
 • Žurnālists: Kur tev “iekša” tik stipra?
 • “Drifta karalis”: Nezinu. Nodzerta.
 • Žurnālists: Negribas iet pieteikties policijā par braukšanu bez tiesībām dzērumā?
 • “Drifta karalis”: Kāds sakars? Es tagad sēžos pie stūres?
 • Žurnālists: Tagad nē, bet tu esi sēdies.
 • “Drifta karalis”: Nu un? Es gribu iet, sēdēt un dzert. Kāpēc es nevaru tagad sēdēt un dzert šņabi, alu?
81 komentārs