”Draugos” tirgo ”Swedbank” čekus. Būšot interese gan igauņu finansistiem, gan ASV prokuratūrai

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

1 komentārs

Sludinājumā norādīts, ka tiek tirgoti ”Swedbank” čeki, kas varētu būt interesanti igauņu finansistiem vai amerikāņu prokuratūrai. Ieraksta autors sevi dēvē par finanšu konsultantu, kurš vienlaikus esot arī mecenāts un filantrops. Turpat norādīts arī viņa kontakttālrunis, taču uz “Bez Tabu” zvanu vīrietis neatbild.

Ierakstot sludinājuma ievietotāja vārdu globālā tīmekļa meklētājā, redzams, ka vīrietis ar šādu vārdu trīs reizes kandidējis uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāja amatu.

Attēlā redzamie čeki izskatās pēc gluži vienkāršām POS termināļu čeku kopijām, līdz ar to šos papīriņus noteikti nevajadzētu apsvērt kā veidu, kur ieguldīt brīvos līdzekļus.

Jānis Krops
”Swedbank” pārstāvis

Tās ir grāmatvedības čeku kopijas, kas paliek pie tirgotājiem. Ar ”Swedbank” tiem nav nekāda sakara. Ja tur virsū ir ”Swedbank” logo, tad tas ir tikai tāpēc, ka attiecīgajiem POS maksājumu termināļiem ir funkcija uzdrukāt ”Swedbank” logo.

Bankas pārstāvis gan skeptiski izsakās arī par sludinājumā pieminēto ASV prokuratūru un igauņu finansistiem. ”Saistībā ar finanšu izmeklēšanām šādiem čekiem nav pilnīgi nekādas nozīmes. Šie čeki atspoguļo darījumus veikalā, tie nav bankas darījumi,” stāsta Krops.

Portālā ”Draugiem.lv” jebkurš ieraksts tiekot publicēts nekavējoties, tas netiekot pārbaudīts. Taču, ja lietotāji par kādu ierakstu ziņojuši portāla administrācijai, sūdzība tiek izskatīta.

Jānis Palkavnieks
”Draugiem.lv” pārstāvis

Mēs pētījām šo konkrēto ierakstu. Nevarējām saprast, vai tas ir muļķīgs joks, vai arī mēģinājums kādam pārdot esošu vai neesošu papīra kaudzīti. Līdz galam īsti nav skaidri motīvi šai muļķīgai publikācijai.

Šajā gadījumā neviena sūdzība no portāla apmeklētājiem nav saņemta un sludinājuma teksts pēc būtības atbilst portāla lietošanas noteikumiem. Šādus un līdzīgus ierakstus jāizvērtē pietiekami kritiski.

1 komentārs