Draudi un šausmīga aurošana! Līvānos iedzīvotāji “netiek galā” ar neadekvātu kaimiņieni

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

9 komentāri

Daudzstāvu namā Kurzemes ielā, Līvānos, Bez Tabu ierašanās brīdī nekas neliecina par problēmām, kas saistītas ar miera traucēšanu. Visapkārt čivina putniņi, kāds netālu pļauj mauriņu. Taču citās dienās situācija apgriežas kājām gaisā. Un te var dzirdēt pamatīgus jandāliņus.

Vietējie iedzīvotāji savās viedierīcēs ierakstījuši neskaitāmiem video un audio, fiksējot neciešamo bļaustīšanos un aurošanu.

Veronika
dzīvo kaimiņos

Vismaz vienreiz nedēļā. Pagājušajā gadā bija pat piecas reizes nedēļā. Bet pagājušajā nedēļā bija ļoti traki.

Šokēta ir ne tikai topošā māmiņa, kura dzīvo tieši iepretim kliedzošās sievietes miteklim, bet arī citi kaimiņi.

Līga
nespēj aptvert notiekošo

Es reāli mostos naktīs, jo tā dzirdamība ir ļoti, ļoti nenormāli skaļi. Atskan mūsu “princeses” balsis. Mēs viņu par “princesi” esam iesaukuši.

Gados jaunā sieviete vēl pavisam nesen pat izkrita pa otrā stāva logu. “Kliedza un kliedza. Mamma izgāja ar suni pastaigāties. Bet te jau bija mediķi un policija. Un pēc tam mums citi kaimiņi izstāstīja, ka izkrita pa logu,” piebilst Veronika.

Iedzīvotāji pieļauj, ka sievietes neadekvātajām darbībām ir divi iemesli – pārmērīga alkohola lietošana un bērnībā piedzīvotas problēmas.

Līga
nespēj aptvert notiekošo

Viņu policija arī aizved, bet nepaiet nemaz tik ilgs laiks, kad viņa ir atpakaļ. Viņu ātrā palīdzība aizved, un nākamajā dienā viņa ir atpakaļ.

Un vienreiz arī man bija situācija – es gāju uz darbu, un viņa sēdēja uz kāpnītēm [pie ieejas durvīm]. Tas bija ap plkst. 9. Man tiešām bija gan dusmas, gan tiešām viņas žēl. Es viņai teicu – nu, Gunta, ko tu dari ar sevi, tu esi jauna meitene, tu padomā par sevi, par savu nākotni. Un tad viņa man bruka virsū! Tur tā leksika bija ļoti, ļoti “izcila”.

Kaimiņienes norāda, ka vairākkārtīgi jau mēģinājušas runāt ar Guntu, kā arī ar viņas draugu. Diemžēl Bez Tabu ierašanās brīdī durvis neviens neatvēra, kaut arī bija pamatotas aizdomas, ka kāds tobrīd tomēr atradās dzīvoklī.

Sastaptās iedzīvotājas atklāj, ka skaļās balss īpašniece ir aptuveni divdesmit astoņus gadus veca sieviete, kura nakšņo pie sava drauga. Savukārt dzīvoklis, no kura tad arī atskan šausmu filmu cienīgā aurošana, piederot vietējai pašvaldībai.

Valentīna
cer atrast izeju

Mēs domē iesniedzām iesniegumu. Visi kaimiņi parakstījās. Varbūt divi dzīvokļi neparakstījās. Bet viņa visiem neliek mieru. Viņa mūs sūta trīs mājas tālāk. Viņa lamājas. Draud manai meitai. Tur nav ar ko runāt.

Izdodas arī noskaidrot dzīvokļa īrnieka un skaļās draudzenes puiša iespējamo darbavietu. Trešais telefona zvans vainagojas ar panākumu, taču – firmas vadītājs, sargājot savus darbiniekus, atsakas izpaust jelkādu kontaktinformāciju. Savukārt meklētais vīrietis tobrīd atradās ārpus Līvāniem.

Konkrēto dzīvokli apsekojam atkārtoti arī darbdienas izskaņā, taču arī šoreiz durvis mūsu priekšā paliek aizslēgtas.

Līvānu novada pašvaldība

Varam apstiprināt, ka dzīvoklis Kurzemes ielā 8-27, Līvānos, pieder pašvaldībai. Šobrīd jau notiek parādu piedziņas process. Administratīvajā komisijā ir izskatītas vairākas administratīvās lietas. Pašvaldība regulāri tiekas ar Valsts policijas pārstāvjiem, lai pārrunātu aktuālos sabiedriskās kārtības nodrošināšanas jautājumus, un tiks aktualizēts arī šis jautājums. Pašvaldība izskatīs iespējas vērsties pret personām tiesas ceļā par izlikšanu no dzīvokļa, lai tiktu nodrošināta sabiedriskā kārtība un netraucēts kaimiņu miers.

Valsts policija norāda, ka “uz šo adresi regulāri saņemam izsaukumus un reaģējam uz informāciju likuma noteiktajā kārtībā. Vairākkārt tika konstatēta trokšņošana, par ko arī tika sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli, kuri izskatīšanai tika nosūtīti Līvānu novada domei”.

Veronika
dzīvo kaimiņos

Nu, vienkārši, lai iet kaut kur citur dzīvot. Ja viņi nemaksā par dzīvokli… Mēs ciešam no tā! Divus gadus jau tas notiek!