“Draudēja, ka nākamo dedzinās dzīvokli!” Jēkabpilī atraidīts mīlnieks atriebjas dedzinot, ziņo iedzīvotāji

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

2 komentāri

Jēkabpilī ļaundaris nodedzinājis vairākus šķūņus, kurus ielenc vairākas daudzdzīvokļu mājas. Iedzīvotāji ziņo, ka uguni tiem esot pielaidis kāds dusmīgs mīlnieks, kuru atraidījusi sirdsdraudzene.

Janvāra darbdienas naktī pirms pusnakts Jēkabpils Pils rajona iedzīvotāji pamanīja, ka ar lielu liesmu, ieskauti dūmu mutulī, deg malkas šķūņi pagalma vidū. Šķūņus ieskauj vairākas daudzdzīvokļu mājas, kurās dzīvo simtiem cilvēku. Šķūņus iedzīvotāji izmanto malkas glabāšanai.

Visvairāk cietuši daži šķūņi, tie pilnībā izdeguši. Iedzīvotājs Normunds stāsta, ka ieradušies ugunsdzēsēji, kuri ar ugunsnelaimi cīnījās vairākas stundas. No viena šķūņa tika iznesti divi gāzes baloni. Ja tajos bija gāze un ja tie eksplodētu, sekas varēja būt nopietnas, teic Normunds.

Iedzīvotāji: Dedzina sāpināts mīlnieks

Apkaimē dzīvojošie saskaitījuši, ka kaitējums nodarīts 11 iedzīvotājiem. Visu uzklausīto versija ir viena: noziegumu pastrādājis kāds mīlnieks, kurš tādējādi atriebjoties draudzenei, kura viņu atraidījusi. Degšana esot sākusies tieši vīrieša draudzenei piederošajā šķūnī.

Iļja
apkaimes iedzīvotājs

Ir mums viens tāds džentlmenis, nelaimīgais mīlnieks! Viņš te dedzina. Meitene viņu atraidīja, bet viņš laikam slims ar galvu! Viņš jau iepriekš dedzināja, pašu spēkiem knapi nodzēsām. Tomēr, kā izskatās, noveda iesākto līdz galam. Tagad viņš slēpjas. Iedzīvotāji jau uzrakstīja iesniegumu policijai, ziņojot par viņu. Tieši tas šķūnis sāka degt! Kurš gan cits tas varēja būt? Viņš dzīvoja pie draudzenes. Viņa viņu izdzina, tagad atriebjas.

Iedzīvotāji stāsta, ka mēnesi pirms šīs ugunsnelaimes, iespējams, tā pati persona esot centusies ieriebt bijušajai draudzenei, tomēr iedzīvotāji apturējuši degšanu saviem spēkiem.

Iespējamā dedzinātāja bijusī draudzene: Atzinās man, ka to darījis viņš; teica, ka nākamais degs dzīvoklis

”Bez Tabu” izdodas uzklausīt arī vīrieša, par kuru ziņo iedzīvotāji, bijušo draudzeni un viņas māti. Abas arī ir pārliecinātas, ka vainīgais ir tieši atraidītais ”mīlnieks”. Viņš sievieti vajājot jau divus mēnešus, draudot un citādi terorizējot.

Iedzīvotāju vainotā mīlnieka bijusī draudzene un viņas māte

Jā, tas ir saistīts ar nelaimīgo mīlestību. Viņš pēc tam mums pats arī atzinās. Es vienkārši viņam pateicu, ka vairs negribu būt kopā ar viņu. Viņš to nevar pieņemt. Šantažē mani un manu mammu. Ar īsziņām un zvaniem, un draudiem. Šķūnīši jau otro reizi dedzināti. Pirmajā reizē kaimiņi paspēja nodzēst. Ir lēmums, es to esmu saņēmis, bet viņš ne, pārkāpj to. Viņš pēc šī ugunsgrēka pateica: ”Ja tu ar mani nerunāsi, es tālāk darīšu ”sūdus”. Teica, ka nākamais būs mūsu dzīvoklis. [Teica], ka aplies durvis ar benzīnu un aizdedzinās. Mēs uz maiņām guļam, man un mammai ir ļoti bail! Viņš ir psihiski slims! Mēs ziņojam policijai, bet viņi neko nedara. Viņu atrast nevar. Telefons viņam ir izslēgts. Viņš jau tā ir izmeklēšanā. Jau pirms šī visa. Viņš vienkārši bēguļo, un policija to zina.

Acīmredzams, ka sievietes ir ļoti satraukušās, jaunākajai, bijušajai vīrieša draudzenei, trīc rokas. Saka, ka intensīvi lietojot nomierinošos līdzekļus, tomēr rast mieru nespēj.

Uzsākts kriminālprocess par ļaunprātīgu dedzināšanu, informē Valsts policijas Jēkabpils iecirkņa priekšnieks Zigmunds Januševskis. Likumsargi ir informēti arī par iedzīvotāju ”nelaimīgā mīlnieka” versiju, tomēr nesteidz tai pieslieties, jo neesot gana pierādījumu. Aizdomās turamo pagaidām nav, teic Jēkabpils galvenais policists Januševskis.

Januševskis neatklāj, vai uz pārrunām iecirknī ir izsaukta iedzīvotāju pieminētā persona, ņemot vērā apkaimē dzīvojošo, tostarp bijušās draudzenes, pamatotās aizdomas.
2 komentāri