Draud sūdi! Kanalizācijas stāvvads apdraud Jelgavas nama iedzīvotājus. Kur skatās atbildīgie?

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

12 komentāri

Daudzdzīvokļu namā Jelgavā kritiskā stāvoklī kanalizācijas stāvvads. Mājas vecākā un apsaimniekotājs ilgstoši neorganizē remontdarbus, tāpēc iedzīvotāji uztraucas, ka pašu dzīvokļos kuru katru dienu sagaidīs peldi tualetes saturā.

Ierodoties Jelgavā, Brīvības bulvāra 41. namā, vairāki iedzīvotāji laipni aicina Bez Tabu komandu savos dzīvokļos, kur valda smirdoņa. Pie vainas kanalizācijas stāvvads, kas šķērso dzīvokļus. Stāvvads aizsērējis, izpuvis, draud plīst, vietām pat atdalās tā fragmenti.

“Paskatieties, kas te darās! Es neko nevaru padarīt! Caurules visas aizaugušas! Te viss ir jāmaina!” draudīgo un smakojošo stāvvadu rāda nama iemītnieks Vitālijs.

Savukārt Jevgēnijs stāsta, ka smirdoņa ir vairākas dienas, tā izplatās visā mājā. “Smaka tāda, it kā kanalizācijas vāks būtu vaļā! Diena vai nakts, logi jātur vaļā!” piebilst Jevgēnijs.

Nauda ir, bet nedara! Pārmetumi mājas vecākajai, “karalienei”

Nama iemītnieki uzkrājuši aptuveni 7 000 eiro remontdarbiem. Jevgēnijs ilgstoši lūdz mājas vecākajai, iedzīvotāju pilnvarotai personai, sarunāt ar apsaimniekotāju veikt stāvvada remontu, bet paliek neuzklausīts.

Jevgēnijs

Viņa visu laiku atrunājas un izdomā kaut kādus iemeslus, lai neko nedarītu. Tad viņa pārmet, ka mans suns “piemīzis” kāpņu telpu, tad viņa pārmet, ka dzīvoklim parāds, kaut to esmu jau apmaksājis.

Viņa saka, lai slauku kāpņu telpu, bet es maksāju par to, lai tas tiktu darīts. Kad es viņai teicu, ka, ja neorganizēs kanalizācijas komunikāciju remontdarbus, vērsīšos augstāk – “Jelgavas nekustamo īpašumu pārvaldē”, Bez Tabu, domē, tiesā -, atbildēja, ka viņai vienalga, neinteresē mana caurule.

Jevgēnijs mājas vecāko sauc par pašpasludināto nama karalieni, kura piesavinājusies koplietošanas ratu telpu kā savu mantu noliktavu.

“Visi maksā par ratu telpu, bet viņa bija piekrāvusi to ar savām mantām un aizslēgusi. Visus gadus nevienam nebija devusi atslēgas. Mājas vīrieši atlauza durvis, izkrāmēja viņas mantas, ielika citu slēdzeni un izdalīja atslēgas tiem, kuriem tās bija vajadzīgas. Iedomājieties, kamēr viņa to telpu bija aizņēmusi ar mantām, cilvēki nesa ratiņus uz piekto stāvu!” stāsta Jevgēnijs.

Bez Tabu uzrunā citu iedzīvotāju, kura, sešus gadus dzīvojot namā, nemaz nezināja par šādas telpas eksistenci. Par tās eksistenci viņa uzzina no Bez Tabu komandas, ir priecīga par vēsti, jo vienistabas dzīvoklī nav, kur novietot velosipēdu.

“Arī “Jelgavas nekustamo īpašumu pārvalde” ar mājas vecāko nevar neko sarunāt. Pat pagrabā tikt nevar. Kad ievācos, vajadzēja pieslēgt internetu. Meistaram bija nepieciešams iekļūt pagrabā. Viņš divas stundas skraidīja pa visu Jelgavu, meklējot atslēgas,” par mājas vecākās izdarībām turpina Jevgēnijs.

Kameras un mikrofona maģiskais spēks, jeb ledus sakustējies

Bez Tabu komandai neizdodas sastapt mājas vecāko, bet apsaimniekotājfirmas “Jelgavas nekustamo īpašumu pārvalde” tehniskais direktors Oļegs Kukuts iesaka dzīvokļu īpašniekiem ievēlēt citu pārstāvi, ja pašreizējais neapmierina.

Taču,kā norāda iedzīvotājs Jevgēnijs, sapulcē vienoties par remontdarbiem un nama vecākā nomaiņu būtu sarežģīti:

“Tas risinājums aizņems ilgu laiku, jo savākt 51 procentu parakstu ir grūti, jo puse iedzīvotāju ir īrnieki. Īpašnieku iesaisti būtu grūti panākt.”

Iedzīvotāji ir neapskaužamā situācijā: pat piesaistītais “Jelgavas nekustamo īpašumu pārvaldes” meistars, apsekojot stāvvadu, secinājis, ka tas ir kritiskā stāvoklī. Kā stāsta nama iedzīvotājs, meistars viņam esot teicis, ka komunikācijas esot jāmaina ar steigu.

“Pēc tam man atzvanīja no apsaimniekotāja un teica, ka ar mājas vecāko nevarēja neko sarunāt,” teic iedzīvotājs.

“Jelgavas nekustamo īpašumu pārvaldes” tehniskais direktors O. Kukuts piekrīt, ka stāvvads nav no jaunākajiem, taču apgalvo, ka tas nav avārijas stāvoklī, tāpēc nav iespējams veikt ārkārtas remontdarbus. Tas gan ir pretrunā ar pašu meistara pausto par nepieciešamību rīkoties nekavējoši.

“Ja viņš saka, ka nav avārijas stāvoklis, lai pats nāk paskatās! Var redzēt, ka drīz jau sabruks! Var redzēt, ka gabals jau atlūzis! Šodien vai rīt būs bēdīgi,” satraucies un sašutis par apsaimniekotājfirmas attieksmi ir iedzīvotājs Jevgēnijs.

Stāvvada remontdarbus varēja uzsākt ātrāk, ja savstarpēji sekmīgāk būtu komunicējuši apsaimniekotājs un mājas vecākais. Šie remontdarbi nav dārgāki par 10 tūkstošiem eiro, līdz ar to te nav jāveic sarežģītā saskaņošana ar dzīvokļu īpašniekiem, pietiek ar mājas vecākā akceptu.

Ieilgusī problēma atrisināta dažas dienas pēc Bez Tabu iesaistīšanās – pēc žurnālista zvana “Jelgavas nekustamo īpašumu pārvaldnieka” pārstāvjiem remontdarbi uzsākti teju uzreiz.

12 komentāri