Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

5 komentāri

Pensionārs Kārlis Lielpēteris savās mājās Kubulu pagasta Līdumniekos dzīvo viens pats. 20. marta vakarā devies pie miera laikus, bet īsi pirms pusnakts viņu pamodinājuši nelūgti viesi. Divi vīrieši un viena sieviete, viņi teica, ka ir policijas darbinieki.

Svešinieki klauvējušies pie loga un ārdurvīm, arī spīdinājuši mājās kabatas lukturus, visi esot bijuši tērpušies atstarojošās vestēs. Kārlis Lielpēteris atvēris durvis, un kompānija uzreiz ienākusi mājās un prasījusi atdot šaujamieroci.

Kārlis kādreiz bijis zemessargs, tāpēc daļa ekipējuma vēl saglabājusies, bet noteikti ne šaujamierocis. Iespējamie policijas darbinieki pavadījuši Kārļa mājās veselu stundu, cītīgi pārmeklējuši visas maliņas, arī pagalmā esošās garāžas un automašīnas. Tad, neko neatraduši, devās prom.

Pensionārs pēc tam vairs nav varējis aizmigt, arī strauji uzkāpis asinsspiediens, un kopš tās nakts lieto medikamentus. 1947. gadā šīs mājas piedzīvojušas ko līdzīgu, par to dienu vēl tagad atgādina lodes caurums ārdurvīs, toreiz sašauta viņa māte.

Kārlis solījis sūdzēties, jo neviens no policijas darbiniekiem neuzrādīja peronu apliecinošus dokumentus, arī nespēja pierādīt, ka tiešām ir policisti. Par notikušo ziņojis gan Iekšlietu ministrijai, gan prokuratūrai, un atbildi vēl nav saņēmis. Zināms, ka Iekšlietu ministrija iesniegumu pārsūtījusi Valsts policijai.

Valsts policija, izvērtējot apstākļus, uzdeva Latgales reģiona pārvaldei veikt iekšējo izmeklēšanu. Situācija vēl tiek vērtēta, un, kad likumā noteiktais termiņš būs beidzies, Kārlis saņems atbildi. Balvu iecirkņa priekšnieks informēja, ka tajā vakarā dežūrdaļā saņemta informācija no uzticības tālruņa par iespējamu noziedzīgu nodarījumu.

Anonīma persona informējusi, ka konkrēta persona (vīrietis, kurš ir agrāk tiesāts) uzvedas agresīvi, iespējams, pie sevis glabā ieroci un nebrīvē tur jaunu sievieti. Ņemot vērā saņemto informāciju, par iespējamo noziegumu, kurā ir apdraudēta personas veselība vai pat dzīvība, Balvu policijas darbinieki nekavējoties reaģēja.

Saskaņā ar likumu par policija, ja persona izsaka prasību uzrādīt personas apliecinošus dokumentus, tad policistam jāuzrāda dienesta apliecība. Par pienākumu pēc savas iniciatīvas to darīt likums neliek.

Atbildība var iestāties arī pašam ziņotājam, ja viņš apzināti sniedzis nepatiesu informāciju. Bet tad ir jāpierāda, ka tā tiešām bijusi apzināta maldināšana, nevis vienkārši aizdomas par iespējamu likuma pārkāpumu.

Foto

TOP komentāri

 • Pensionāre
  +4 +4 0

  Pensionāre

  Ir dzirdēts, ka, ja policijai kaut ko pasaka mutiski, viņi nereaģē - esot jāraksta iesniegums
 • tpūuuu
  +4 +2 -2

  tpūuuu

  Ar kādām tiesībām vadoties no anonīma zvana kāds /arī policija/ drīkst ielauzties svešā mājā nakts laikā ,traucēt mieru,šokēt cilvēku un rakņāties pa svešu māju--jātiesā sādi un jāpadzen no policijas.Un protams jānes atbildība.
 • pats
  +1 +1 0

  pats

  Kaut kas līdzīgs Staļina laika represijām , un nav brīnums ,jo tie paši un pēcnācēji palikuši pie varas

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl