Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

13 komentāri

Rēzeknē nakts aizsegā Valsts policijas amatpersona ierodas svešā privātīpašumā ar automašīnu bez tehniskās apskates un cenšas slepus piemontēt spridzeklim līdzīgu priekšmetu citam spēkratam, ziņo rēzeknietis.

Rēzeknē nomaļā privātīpašumā Zilupes ielā nakts melnumā ierodas svešinieks ar “Audi” markas spēkratu. Automašīnu atstāj tuvāk ielai, bet pats pielavās īpašuma saimnieka apvidus automobilim, zem kura palien. Svešinieku saož saimnieka Jevgēnija suns, kurš, kļūstot nemierīgs, pamodina saimnieku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Pieskrēju pie loga, pavēru aizkarus un vēroju svešinieku aptuveni pusminūti. Viņš gulēja zem manas automašīnas uz muguras un ar mazu lukturīti skatījās kaut ko. Ātri apģērbos, klusiņām attaisīju durvis, viņš pat nedzirdēja. Bet redzēju, ka viņš jau iet prom uz savu tālāk atstāto automašīnu. Iekliedzos “stāvi!”. Viņš apjuka un aizskrēja pretējā virzienā.

Acīmredzami bija ļoti labi trenēts, tāpēc nepanācu,” atminas Jevgēnijs, kurš atceras, kā bija ģērbies svešinieks.

Aizdomīgs vīstoklis. Versija: 100 grami trotila

Jevgēnijs ielūkojas zem savas automašīnas, pamana piemontētu spridzeklim līdzīgu vīstokli zem šofera sēdekļa. No ārpuses apskata arī svešinieka atstāto automašīnu “Audi”, kurai, izrādās, nav veikta tehniskā apskate, durvis atstātas pusvirus, aizdedzē atstāta atslēga. Tāpat konstatē, ka silts motora pārsegs, tāpēc nešaubās, ka ar to ieradies svešinieks.

Izsauktās Valsts policijas ekipāžas pārstāvji paziņojuši Jevgēnijam, ka ar pamesto spēkratu pārvietojas Valsts policijas Rēzeknes iecirkņa inspektors Sandris Jurčs. Privātīpašuma saimnieku izbrīna pieaicināto likumsargu bezdarbība:

“Es viņiem teicu, ka atstātā automašīna ir lietiskais pierādījums, tā jāpārbauda. Bet viņiem bija vienalga. Vai tāpēc, ka viņš ir kolēģis, nav noticis noziedzīgs nodarījums? Viņi teica, ka viņš [Sandris Jurčs] ir augstāk stāvošs, neko nevarot izdarīt. Vietējā policija nestrādā! Neviens pat nepievērsa uzmanību tam, ka pamestajai automašīnai nav tehniskās apskates!”

Jevgēnijs izsauc arī Valsts policijas operatīvo grupu, kuras pārstāvis bez sapieru pieaicināšanas noņem aizdomīgo vīstokli un ievieto to atkritumu maisā.

“Prasīju viņiem, kas tur varētu būt? Viņi teica, ka varētu būt 100 grami trotila. Pirms ielika to maisā, nolika vienkārši uz zemes un aizgāja prom. Kad prasīju, vai sauks speciālistus, jo nav taču zināms, kas tas tāds ir, viņi atbildēja, ka tam nav laika. Es uzskatu, ka tas policists, kurš to piemontēja, varētu būt gada cilvēks. Skatoties to, kā Rīgā reaģē kaut vai uz spridzekļa imitācijām, tur bija sabraukuši sapieri, slēgta satiksme. Bet šeit nekā!” stāsta Jevgēnijs.

Policisti savējo piesedz?

Jevgēnijs ir sašutis, ka arī operatīvās grupas darbiniekiem lietiskais pierādījums – atstātā automašīna – nerosina interesi. Pirms došanās prom, kā stāsta vīrietis, likumsargi vien izņem atslēgu no aizdedzes un paņem to sev līdzi.

“Es biju pārliecināts, ka Sandris Jurčs atgriezīsies pēc pamestā “Audi”. Iegāju mājā, izslēdzu gaismu un vēroju. Man bija jāgaida vien 20 minūtes. Piebrauca jau cita automašīna, atveda Sandri Jurču. Un tad mēs ar dzīvesbiedri skrējām pie viņiem. Es vīrietī atpazinu to pašu personu, kas ložņāja gar manu automašīnu,” teic Jevgēnijs.

Jevgēnijs ir izbrīnīts, ka policistam ir tās pašas automašīnas atslēgas, ko iepriekš viņa kolēģi paņēmuši. Izsauc vēl vienu Valsts policijas brigādi, tomēr, kā stāsta teritorijas īpašnieks, arī tās pārstāvji neuzskata par nepieciešamu izmeklēt automašīnu un aizturēt iespējamo likumpārkāpēju.

“Policijas automašīna viņam vienkārši atbrīvoja ceļu un viņš aizbrauca. Policisti pat neizkāpa no automašīnas,” atceras Jevgēnijs.

Policista pretrunīgā taisnošanās

“Bez Tabu” telefoniski sazinās ar noziedzīgās darbībās vainoto Sandri Jurču, kurš noliedz, ka ložņājis ap svešu spēkratu. Tiesa, apstiprina, ka tonakt pārvietojies ar konkrēto “Audi” automašīnu, kurai nav veikta tehniskā apskate.

Taujāts, kā atguvis atslēgu, ko iepriekš, kā stāsta Jevgēnijs, paņēmuši kolēģi, S. Jurčs teic, ka tā bijusi aizdedzē. Tāpat skaidro, ka pametis automašīnu ar atvērtām durvīm un atslēgu aizdedzē neba tāpēc, ka mucis no īpašuma saimnieka, bet gan tāpēc, ka spēkratam beigusies degviela. Prombūtnē esot bijis trīs stundas, jo devies uz pilsētas centru pēc degvielas, ko pēc tam uzpildījis pamestajā “Audi”.

Jevgēnijam šāda atruna šķiet absurda, turklāt vīrietis stāsta, ka policists viņam esot klāstījis ne vien šo, bet arī citu prombūtnes iemeslu:

“Viņš man teica, ka apstājās, lai pačurātu. Un aizgāja čurāt uz pilsētu. To, redz, viņš darīja trīs stundas, pametot automašīnu atvērtu un ar atslēgām tajā. Absurds!”

Iespējams, pretlikumīgi spiegoja

Jevgēnijs uzskata, ka policists Sandris Jurčs tonakt pildījis sava bijušā kolēģa Daira Grišina rīkojumu. Proti, Dairis Grišins, kurš pirms dažiem gadiem pameta dienestu pēc tam, kad viņu pieķēra nelegālā personu datu ieguvē, nozaudējis savu 80 tūkstošus vērto traktortehniku. Taču KASKO atlīdzību nav saņēmis. Par iespējamo zādzību dažas dienas pirms viesošanās pagalmā Jevgēnijs pratināts saistībā ar tehnikas zādzību. Tomēr Jevgēnijs policijā noliedzis saistību ar zādzību.

“Pratināšanas laikā policijā kabinetā ienāca arī Sandris Jurčs. Viņš bija ģērbies tieši tāpat kā šeit, manā pagalmā. Viņš apsēdās pie blakus galda un sāka klausīties. Viņš man mēģināja uzdot jautājumus. Es uzskatu, ka Grišins bija izmisis, jo viņam neizmaksā KASKO.

Tāpēc ķeras pie katra salmiņa. Viņš domā, ka esmu zadzis, jo kādu dienu vienkārši lēnām braucu garām vietai, kur man pazīstams cilvēks strādāja ar Grišina traktoru. Es to nenoliedzu, bet samazināju ātrumu, jo bija doma aprunāties ar paziņu, tomēr pārdomāju, lai netraucētu strādāt,” atceras Jevgēnijs.

Valsts policijā ierosināts kriminālprocess pret Sandri Jurču, kurš nu jau atstādināts no amata. Lietas izskatīšanu uzņēmies Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības birojs. Valsts policijā stāsta, ka aizdomīgais vīstoklis ir nevis spridzeklis, bet līdzīgs izsekošanas ierīcei.

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl