Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

13 komentāri

Divu bērnu mamma saņēmusi policista rakstītu protokolu par to, ka ”pieļāvusi sava nepilngadīgā dēla huligānisku darbību veikšanu.”

Tieši pirms mēneša Santa saņēma ziņu no Baldones novada pašvaldības policijas inspektora par to, ka viņai kā nepilngadīgā bērna pārstāvei noformēts administratīvā pārkāpuma protokols. Viņas dēls pēc stundām ”ir uzšļācis piena dzēriena pakas saturu citam skolas biedram.”

Kad šo lietu pēc nepilna mēneša skatīja novada administratīvā komisija, tad tās locekļi bija vienisprātis, ka zēns ir vainīgs un mātei piemērojams naudas sods – 210 eiro.

Santa
divu bērnu mamma

Viņi neizvērtē, kas ir nopietni un kas nav nopietni. Viņš (dēls) nav apdraudējis neviena dzīvību vai kādam speciāli sejā šļācis pienu. Runa ir par to, ka dēls šo iepakojumu saspieda un piens uzšļakstījās skolasbiedram.

Šī gan nav pirmā reize, kad sievietes dēls nonācis likumsargu redzeslokā. Vēl nesen puisis, kā norāda mamma, rotaļājoties izsitis logu kaimiņa mājai. Kaut ģimene sedza loga nomaiņas izmaksas, toreiz administratīvā komisija piesprieda naudas sodu – 80 eiro. Santa uzskata, ka policijas darbinieki ir ”uzēdušies” uz viņas bērnu, tādēļ regulāri meklē veidus, kur ”piekasīties”. Mammas prāt, katra situācija atrisināma mierīgā ceļā – izrunājoties, turpretī naudas sods ir nesamērīgi liels.

Ilona Bēmere
Baldones novada administratīvās komisijas pārstāve

Vēršu uzmanību uz to, ka šī ģimene pusgada laikā mūsu redzeslokā nonākusi trešo reizi. Pēdējo 10 gadu laikā tas ir nebijis gadījums administratīvās komisijas vēsturē. Iepazīstoties ar pierādījumiem un cietušā bērna mammas iesniegumu, komisija bija pārliecināta, ka tā nav vienkārši blēņošanās. Tas tiek traktēts kā sīkais huligānisms.

Naudas sods piemērots tik liels, jo protokols noformēts atkārtoti pēdējā gada laikā, kas automātiski paredz krietni lielāku naudas sodu. Bēmere atklāj, ka Santas nepilngadīgais dēls bijis iesaistīts darbībās, kas rezultējās ar šķūņa nodedzināšanu. Bērna mamma sodu pārsūdzējusi tiesā, turpretī pārējo iesaistīto bērnu vecāki zaudējumus jau atlīdzinājuši, stāsta administratīvās komisijas pārstāve.

Foto

TOP komentāri

 • beeda

  beeda

  Oi,šī famīlija ir jau dikti slavena ar saviem huligāniem. Vienmēr vainīgi visi citi bērni,tikai ne viņu. Žēl,bet puikas tiek apzināti audzināti ar domu,ka atbildība nebūs jānes un visatļautība ir norma.
 • :D
  +8 +6 -2

  :D

  Tur jau jāaudzina bērns normāli, nejau Bez tabu jāsūdzās! Tās jau ir tikai situācijas, ko piefiksējusi policija, noteikti ir vēl vismaz 100 :D! Aug nākamais noziedzinieks
 • ...
  +4 +4 0

  ...

  Nu varbūt pēc naudad nomaksas māmiņa sāks audzināt savu bērnu daudz stingrāk, lai saprot ka par sekām jāatbild.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl