“Divreiz jau mēģinājis mani noslepkavot!” Intaram paša mājā Salacgrīvā uzbrūk draudzenes bijušais puisis

10 komentāri

Bailes, negulētas naktis un ticības zaudēšana policijai. Ar šādām domām vairākus mēnešus dzīvo Evija un Intars no Salacgrīvas, kurus vajā nesenā pagātne.

Evija un Intars sevi par pāri sauc jau ilgāku laiku. Abi dzīvo kopā zem viena jumta Salacgrīvā, Rīgas jūras līča krastā. Tomēr dzīve izspēlē ļaunu kārti – pēdējo mēnešu laikā jāpārdzīvo Evijas bijušā puiša agresīvās izdarības.

“Es dzīvoju kopā ar viņa bijušo draudzeni. Viņš viņu uzskata par savu privātīpašumu un cenšas visādi man kaitēt. Divas reizes jau ir mēģinājis slepkavot mani,” iesāk Intars.

Intars
bail no jauna uzbrukuma

25.septembris, pusdivi naktī. Ielīda pa otrā stāva logu iekšā, iepūta asaru gāzi acīs, pārsita galvu vairākās vietās – viena 10 centimetrus gara šuve, otra – septiņi cm.

Intara pakausis uzņem pamatīgus sitienus ar metāla stieni. Mājas saimnieks atklāj – par laimi griesti istabā ir zemi, citādi uzbrucējs būtu atvēzējies ar lielāku spēku. “Ja es nebūtu stāvējusi viņam priekšā, viņš viņu būtu nositis,” atklāj Evija.

Uzbrukuma laikā cieš vēl māja un iedzīve. Evijas bijušais draugs pamatīgi apskādē arī pagalmā novietoto automašīnu. Izsisti stikli un lukturi. Evija saka, ka no iepriekšējās mīlestības cieš jau otrais auto. Savukārt oktobrī Intars piedzīvo nākamo triecienu.

“Ar mašīnu centās uzbraukt virsū. Nākot no autobusa no darba uz mājām, ieraudzīju, ka viņa mašīna, līdzīga, stāv. Tad es arī sapratu, ka viņš iedarbināja, ieslēdza gaismas un triecās virsū,” atminas Intars.

Intars gluži kā kino no trillera cienīgā momenta izvairās un veiksmīgi nokļūst mājās. Pāris uz mājām vairākkārt izsauc arī policiju, taču vēlamā rezultāta neesot. Pāris grib, lai agresīvo vīrieti izolē no sabiedrības, proti, apcietina.

Intars
sūkstās par policijas vienaldzību

Cilvēks turpina draudēt, turpina mūs terorizēt. Es neesmu normāli no tā 25. gulējis, es esmu darbspējas uz pusi zaudējis. Un policija vienkārši paņirgājas un saka, ka mums ir meksikāņu seriāls. Es nezinu, kur tālāk, ko darīt.

Vienīgais, ko viņi [policija] varot iedot – netuvošanās papīru. Un paši vēl pēc tam pasaka, ka nav jēgas no tā papīra, ka viņš ar to papīru pakaļu noslaucīs.

“Mums pašiem – latviešiem – ir jābēg no savas valsts, lai policija kaut ko darītu! Tas ir…” dusmojas Evija.

Intars norāda, ka pāris grasījās braukt uz Īriju, taču bijušais puisis šos plānus izjaucis, sagandējot Intara automašīnu.

Evija
uzbrucēja bijusī draudzene

Viņš ir slims, viņam visu laiku ir ierocis. Viņam ir atļauja uz ieroci – gan parastā pistole viņam ir, gan gāzes pistole. Viņam ir atļauja. Viņš ar tām lielās visiem cilvēkiem, ka nošaus viņu [Intaru]. Mums ir viens cilvēks, kas visu to var apliecināt, ka viņš lielījās ar pistoli.

Evija arī parāda līdzās mājai esošo šķūni. Vēl neizremontēto iekšpusi šobrīd rotā baiss un vien pāris nedēļu svaigs vēstījums. Evija draudus saņem arī pa telefonu, par to liecina neskaitāmas īsziņas, lielākā daļa – ar lamuvārdiem.

“Viņš vienkārši visu laiku terorizē, raksta visādas stulbības. Viņš domā, ka ar to panāks, ka es aiziešu atpakaļ. Viņš domā, ka, nositot cilvēku, ka es aiziešu atpakaļ pie tāda cilvēka. Tas nebūs tā. Neviena sieviete neies atpakaļ pie slikta vīrieša. Bet, nu, tas viņam nepielec,” turpina Evija.

Evija ar Jāni iepazīstas galvaspilsētā. Izveidojas jūtas, un kopdzīvē aizrit pat trīs gadu. Evija attiecības pārtrauc un iepazīstas ar Intaru. Tomēr bijušais puisis ar to nesamierinās un uzbrūk Intaram, iesitot viņam pa galvu ar metāla stieni. Mīlas trijstūrī iesaista arī policiju, taču Evija ar Intaru uzskata, ka likumsargi nevēlas neko pasākt.

Zane Vaskāne
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vadības vecākais speciālists

Valsts policijas Limbažu iecirkņa lietvedībā atrodas kriminālprocess, pamatojoties uz personas iesniegumu, par tīšu svešas mantas bojāšanu Salacgrīvā. Kā arī kriminālprocess par to, ka kādam vīrietim Salacgrīvā nodarīti miesas bojājumi. Pēc eksperta atzinuma – viegli miesas bojājumi. Abos gadījumos notiek pirmstiesas izmeklēšana, ir nopratināti cietušie un liecinieki.

Kamēr likumsargi vēl šķetina konfliktu, Bez Tabu izdodas sazināties ar norādīto uzbrucēju Jāni. Tiekamies vīrieša birojā jeb pie smagās automašīnas stūres. Jānis par konfliktiem runā negribīgi, taču atzīst, ka iekaustīja Intaru un sabojāja automašīnu.

Jānis
Evijas bijušais puisis

Tur bija par māti, tur bija par melošanu, tur bija par skatīšanos sejā, un ņirgājās par mani. Jo abi divi izdomā – vot, davaj, apčakarēsim… Nu, priekš kam tas ir vajadzīgs. Nu, tad dzīvo savā sulā Salacgrīvā, n**uj mani aiztiek. Tas nekas, ka es, aizbraucot tur, viņus abus divus tur [gultā] atradu.

Bez Tabu: Kurā reizē tas bija, kad to mašīnu sasiti?

Nē, pirmajā reizē. Otrreiz es tāpat viņus atradu tur.

Bez Tabu: Un jums bija sava atslēga?

Protams, viņa pati man iedeva atslēgu.

Jānis atklāj, ka ilgu laiku pat dzīvojis Salacgrīvā – vienā no mājām, kas atrodas iekaustītā Intara sētā. Kopīgi pat esot svinēti Ziemassvētki. Telefonā vēl saglabātas fotogrāfijas. Jānis telefonā rāda gan abu kopbildes, gan intīmās sarakstes – vairākas no tām saņemtas vēl intervijas dienā. “Redzi, “bučiņas”, “nespēju pārstāt Tevi mīlēt”, “kur esi, zaķīt”, “visu laiku domas par tevi”… Nu, kas es stulbs?!”

Arī pret Eviju ir ierosināta krimināllieta par telefona zādzību. Iesniegumu policijā uzraksta Jānis. Līdz ar to visi mīlas trijstūrī iesaistītie personāži likuma priekšā ne gluži nav bez grēka.

“Es esmu priecīgs, ka esmu ticis vaļā no depresijas, kas man uznāca viņu dēļ. Vairākas reizes asinsspiediens bija liels – braucu ar smago, palika slikti, aizrāva pa taisno uz slimnīcu,” piebilst Jānis.

Atklājas, ka Evijas dzīve ir vairāku smagu notikumu klāta, un aptuveni 30 gadu laikā Evija piedzīvo visdažādākos likteņa pavērsienus. Pirms četriem gadiem cietumā iesēdināts pusbrālis, kurš atzīts par vainīgu Evijas pusotru gadu vecā dēla nogalināšanā. Evijai pirms tam arī atņemtas mātes tiesības divām meitām un vēl vienam dēlam.

Jānis
Evijas bijušais draugs

Ja viņa nāks, tad viņa nāks. Ja viņa nenāks, tad, nu, tad… dosvidanje [uz redzēšanos], ko tur man cerēt. Tā jau viņas izvēle – nākt pie manis atpakaļ vai nenākt atpakaļ, vai dzīvot tur bomžu dzīvi, vai nedzīvot. Tā ir viņas izvēle.

Valsts policija turpina izmeklēšanas, līdz ar to nav zināms, kas sagaida Jāni, Intaru un Eviju. Likumsargi gan atzīst, ka par visiem trim saņemtas dažāda rakstura ziņas, ir arī viltus izsaukumu. Tikmēr Jānis Bez Tabu apsola, ka Salacgrīvā vairs nerādīsies un Intaru neaiztiks, atstājot visu likuma varā.

Nākamajā dienā pēc sižeta Jānis ierodas Limbažu policijas iecirknī, kur tiek paziņots, ka viņš nedrīkst tuvoties Intaram, kā arī Intara dzīvesvietai Salacgrīvā. Zināms arī, ka Evija turpina saraksti ar Jāni, līdz ar to vienīgais konflikta atrisinājums ir Evijas ziņā.