“Di*sā darbs un materiāls!” Mālpils Zeltīti izved no pacietības strādnieki-mājas siltinātāji

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

11 komentāri

Zeltīte no Mālpils novada uzticējusi savas privātmājas siltināšanu firmai, kas, parakstot līgumu, apņēmās darbus veikt mēneša laikā. Apritējuši jau vairāk nekā trīs mēneši, bet darbi pamesti pusratā, un līdz šim paveiktais, kā novērtējis neatkarīgs eksperts, ir zem katras kritikas.

Laikus gatavojoties ziemai, Zeltīte savas ”Dravantu” mājas Mālpils novadā nolēma siltināt. Darbus uzticēja veikt SIA ”IH Lucrum” ar šefu Hariju Seržānu priekšgalā. Samaksājusi ap 7 tūkstošiem eiro par darbu un materiāliem, Zeltīte pretī saņēmusi solījumu, ka nams tiks ”apģērbts” mēneša laikā. Par šādu termiņu puses vienojās, parakstot līgumu. Darbi sākās šā gada maijā.

Zeltīte
mājas īpašniece

Tika atvesti meistari, kuri tepat pie mājas dzīvoja teltī. Tepat ēda, tepat dzīvoja. Nosiltināja vienu sienu, tad otru, pēc tam ”blīkš-blākš” viens nokrita no stalažām. Nokrita, salauza piecas ribas. No brigādes divu cilvēku sastāvā palika tikai viens. Tā brigāde aizgāja, tad atbrauca cits cilvēks. Viņš arī turpināja dzīvot teltī.

Kā stāsta Zeltīte, firmas priekšnieks Seržāns strādniekam nepiegādāja materiālus, līdz ar to darba rūķis pameta būvobjektu.

Zeltīte
mājas īpašniece

Pēc tam atbrauca cits, kurš mājas gala sienu sabojāja. Sabojāja logu apmales, palodzes, visu. Gala rezultātā sataisīja sūdus! Priekšnieks vairs necēla klausuli. Tas viņiem modē: necelt, neatbildēt!

Zeltīte stāsta, ka vēl piemaksājusi par materiāliem. Sieviete nezina, kā tērēta nauda, jo par iztērēto firmas priekšnieks neesot atskaitījies.

Nu darbi pamesti novārtā. Zeltīte demonstrē vairākas, pēc viņas domām, neizdarības: drūpošu apmetumu, nepariezi iestrādātas palodzes, šķības sienas, atsegto caurumu starp dzīvojamo māju un blakus ēku, caur kuru līst ūdens un citas neizdarības.

Eksperts: “Zemē nomesta nauda. Labāk tur vispār nekas nebūtu darīts!”

Lai pierādītu, ka darbs veikts pavirši, Zeltīte vērsusies pie sertificēta būvspeciālista Ivara Dinstmaņa, kurš ar eksperta aci novērtējis darbu kvalitāti un sarakstījis defektu aktu. Tajā sīki un smalki aprakstītas likstas.

Ivars Dinstmanis
sertificēts būvspeciālists

Ļoti žēl mājas īpašnieces, jo viņa ir pazaudējusi laiku un naudu. Ir sabojāti materiāli. Darbu veikuši iesācēji bez pieredzes. Ļoti rupji pārkāpta ēkas siltināšanas tehnoloģija. Siltumizolācijas pieslēgumi pie logu ailēm, durvīm nepareizi iestrādāti. Atstātas spraugas, kurās roku var iebāzt. Arī apmetumā parādās plaisas. Saimniece faktiski nometusi zemē naudu. Energoefektivitātes tur nebūs nekādas, sabojāti materiāli. Labāk tur vispār nekas nebūtu darīts.

Ja kādam uzticēs labot kļūdas, tas maksās papildus. Kā stāsta Zeltīte, ”IH Lucrum” priekšnieks Harijs Seržāns ilgstoši izvairoties risināt problēmu. ”Bez Tabu” izdodas sazināties ar Seržānu. Telefonsarunā viņš apņemas labot kļūdas, neprasot papildu samaksu. Zeltītei gan nav ticības.

Zeltīte
mājas īpašniece

Es vairs neticu! Ja četri cilvēki nevarēja, tad ko viņš vēl atvedīs? Vēlreiz visu sačakarēs? Ko tad?!