Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Komentāri

Līdz pat intervijas brīdim Anita joprojām nav saņēmusi atalgojumu par pērnā gada jūliju un augustu.

Anita privātskolā “Harmonija” par skolotāja palīgu nostrādāja 4 mēnešus. Darba līgumā minēts, ka “darba samaksa tiek izmaksāta vienu reizi mēnesī līdz katra nākamā mēneša 20. datumam,” tomēr, kā norāda bijusī darbiniece, tas nekad nav ticis ievērots.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Anita
Ilgstoši nesaņem darba algu

Nevienu algu nesaņēmām laikā. Atalgojumu par jūniju saņēmu 8. augustā. Vakar rēķināju, ka aptuveni 600 eiro vēl neesmu saņēmusi par nostrādāto jūliju un augustu. Direktore saka, ka 3 mēnešus skola nav saņēmusi naudu no ministrijas, tādēļ nevar izmaksāt algu.

Skolotāja palīdze savu darba vietu ilgstoši neizmaksāta atalgojuma dēļ pameta augusta otrajā pusē. Kā norāda Anita, reizē ar viņu no privātskolas aizgāja vēl vairāki darbinieki.

Izglītības un zinātnes ministrijā norāda, ka skolai par 2016. gadu izmaksāta visa summa, kas mācību iestādei pienākas. Skolas vadības rīcības dēļ aizkavējies maksājums par posmu septembris-decembris, kas pārskaitīts 10. martā.

 

Inta Bērziņa
Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve

Pārbaudot iesniegtos dokumentus, ministrija secināja virkni neatbilstību, kas nedeva pārliecību, ka finansējums izlietots atbilstošam mērķim – pedagogu algām, tādēļ pieprasījām papildu dokumentus. Pēc to saņemšanas naudu pārskaitījām.

Privātskolas direktore Skaidrīte Čerevko atzīst, ka pērnā gada vidū skolai bijušas finansiālas grūtības, kuras līdz pat šim brīdim vēl nav atrisinātas. “Finanses ir tik, cik ir. Uzkrājuma nebija. Aizejot vairākiem skolotājiem, bija jāsamaksā atvaļinājuma alga, kas radīja grūtību samaksāt visiem uzreiz. No skolas aizgāja arī bērni, bija ļoti grūts posms,” norāda direktore.

Skolas direktore nenosauc summu, ko skola ir parādā bijušajiem pedagogiem. Pēc Čerevko vārdiem, saistības nav nokārtotas ar 4 bijušajiem darbiniekiem.

Pēc Bez Tabu intereses Anitas kontā ieskaitīti 502 eiro, kas ir mazāk nekā aprēķinājusi bijusī darbiniece.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl