Dievs, kāpēc tu nepaņēmi mani! Ģimenei aizdomas par Kuldīgā mirušā puisēna nāves apstākļu slēpšanu

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

123 komentāri

Šā gada 1. septembris Īvandes pagastā izrādījies traģisku notikumu pilns. Desmit gadus vecs zēns zaudēja dzīvību, ciešot nelaimes gadījumā. Pagājis nepilns mēnesis kopš notikušā, taču ģimenei vēl aizvien ir neatbildēti jautājumi.

Ja ir šāds negadījums ar traģiskām sekām, vai Latvijā ceļš nav jāslēdz? Vai tiešām policijas ekipāža var atļauties vienkārši smēķēt un noraudzīties uz notikušo? Mirušā puisēna tēvs ir neizpratnē par 1. septembrī redzēto likumsargu attieksmi.

Liktenīgajā dienā desmitgadīgais Madars ar riteni devies salasīt ābolus. Kā apgalvo ģimene, apstākļi ir miglā tīti. Tēvs vien atceras puisēna mātes neskaidro runāšanu.

Tēvs Sandis atskrēja uz notikuma vietu un redzēja, ka viņa dēls guļ uz zemes – apmēram 30 cm no šosejas baltās līnijas. Pēc laika ieradušies papildspēki.

Sandis
Mirušā puisēna tēvs

Arī papildspēki nenobloķēja ceļu. Es atrados pie sava dēla, veicu pirmo palīdzību, mašīnas man brauca līdz ar galvu. Likās, ka mani tūlīt nobrauks.

Tēvs ir pārliecināts, ka tika dzēstas nozieguma pēdas. Mašīnas turpināja braukt, un ceļš tika izbraukāts. Lai gan ekspertīze tika veikta un vākti pierādījumi, tēvs ekspertu darbu vērtē nosodoši.

 

“Eksperti veica mērījumus, viņi paņēma mērlenti un meklēja asins pleķus, nesaprotot, kas un kā ir jādara,” skaidro mirušā puisēna tēvs Sandis!

Kuldīgas rajona policijas pārvaldes pārstāvis Aleksandrs Demčenko stāsta, ka ekspertīzi veica Satiksmes uzraudzības rotas inspektori un ekspertīžu centra darbinieki.

Vēl par interesantu niansi tēvs sauc faktu, ka sieviete, kas uzskrēja virsū viņa puisēnam, izsauca sev advokātu. Viņam rodas jautājums – ja cilvēks reiz nav vainīgs, kāpēc glābt savu ādu?

Ko ģimene šobrīd zina par lietas apstākļiem? Pilnīgi neko. Bez Tabu policijas pārstāvim vaicāja, kā notiek saziņa ar ģimeni, kura katru dienu gaida kādu ziņu no policijas. Pārstāvis Aleksandrs Demčenko paskaidro, ka ar ģimeni sazinās kriminālpolicijas inspektori. Vaicājot, cik bieži inspektori sazinās ar ģimeni? Seko klusums…

Puisēna vecmāmiņa dzīvo Īrijā. Viņa par notikušo uzzināja, saņemot zvanu no puisēna mātes. Vienīgais, ko māmiņa esot varējusi pateikt bijis – zvani savam dēlam.

Dzintra
Mirušā puisēna vecmāmiņa

Es uzreiz zvanīju. Dēls pacēla telefonu un teica – man vairs nav dēliņa. Tajā mirklī es kliedzu, nokritu uz ceļiem un teicu – Dievs, kāpēc tu nepaņēmi mani.

Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess un tiek skaidroti negadījuma apstākļi. Kāds būs sods, ja vainīga izrādīsies autovadītāja? Par šo jautājumu likumsargi klusē.

123 komentāri