“Detoksikācijas plāksteri izvadīs toksīnus no organisma!” “Bez Tabu” pēta, cik patiesi ir internetveikala solījumi

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

0 Komentāru

Uzlabos imunitāti, mazinās nogurumu, veicinās kvalitatīvu izgulēšanos, aizdzīs prom galvassāpes un, protams, – izvadīs no organisma toksīnus. Apraksts, kas lepni gozējas populāra internetveikala mājaslapā pie detoksikācijas plāksteriem. Iedzīvotāji vaicā: “Brīnumlīdzeklis vai kārtējais mārketinga triks?”

Detoksikācijas plāksteri paredzēti līmēšanai uz pēdām. Internetā atrodamā informācija liecina, ka vislabāk tos lietot pirms miega – nakts laikā toksīni tiks izsūkti no organisma. Par to liecinot plāksteris, kurš būšot kļuvis melns. Izklausās patiesi, vai ne? Kā tad citādāk plāksteros varētu kļūt melns?

Vienā paciņā ir desmit plāksteru, kas paredzēti piecām lietošanas reizēm. Informācija uz produkta nav norādīta latviešu valodā, tāpat valsts valodā nav pievienota arī lietošanas instrukcija.

“Bez Tabu” plāksterus parāda uztura speciālistei Ksenijai Andrijanovai. Viņa ir tieša – šī esot kārtēja pasaka. Speciāliste aicina cilvēkus neiegādāties šādus produktus, jo tiem neesot nekāda efekta. Tāpat piebilst, ka cilvēka ķermenī nav nekādu toksīnu, kas būtu jāizvada ar plāksteru vai citu produktu palīdzību. Ja cilvēka ķermenī uzkrājas nelabvēlīgas vielas, cīņu ar tām uzsāk mūsu orgāni – aknas un nieres.

Uz jautājumu, kāpēc plāksteri nakts laikā kļuvuši melni, ir pavisam vienkārša atbilde. Plāksteros ir kāda viela, kas reakcijā ar sviedriem kļūst melna. Tam neesot nekāda sakara ar toksīniem.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve Santa Zarāne norāda, ka Latvijas internetveikalos pieejamajiem produktiem būtu jābūt nodrošinātai instrukcijai latviešu valodā. Tāpat atgādina, ka internetveikalam ir aizliegts produktam piedēvēt ārstniecisku iedarbību. Veselības inspekcija lūgusi internetveikala 220.lv vadībai aprakstu no preces ražotāja, kurā būtu aprakstīta produkta iedarbība uz cilvēka ķermeni.

Tikmēr internetveikala 220.lv pārstāvis norāda, ka par produkta aprakstu atbildīgs preces piegādātājs. Šobrīd intenetveikala rīcībā neesot neviena sūdzība par konkrēto produktu. Tomēr pēc “Bez Tabu” intereses par detoksikācijas plāksteriem tie izņemti no tirgošanas.
0 Komentāru