Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

7 komentāri

Varētu teikt, ka interneta vidē atrodamā informācija ir pieejama ikvienam – arī bērniem. Biežāk bērni internetā izvēlas spēlēt dažādas spēles. Tomēr arī šādai šķietami ikdienišķai darbībai var būt sekas.

Bez Tabu Sūdzību dēlī saņēmām informāciju no māmiņas Evijas. Viņas desmitgadīgā meita jau vairākus gadus ir reģistrējusies portālā www.draugiem.lv ar saviem dzimšanas datiem.

Vasaras periodā, kad bērni atpūšas no skolas, lielai daļai vecāku darbs turpinās. Līdzīgi ir arī Evijas ģimenē. Meita brīvo laiku pavadījusi, esot pie datora.

“Mana meita spēlēja dažādas online spēles, un izrādās, – pasūtīja maksas pakalpojumus gan sev, gan draugiem. Rezultātā rēķins par pakalpojumiem ir 137,00 eiro.”

Māmiņai rodas jautājums – vai tas ir pieļaujams, ka jebkura mazgadīga persona var reģistrēties profilā un darīt ko vien sirds kāro? Evija ir pārliecināta, ka portāla būtu jāievēro bērnu aizsardzība, ierobežojot mazgadīgo iespējas internetā.

Droša interneta vadītāja Maija Katkovska konkrētajā gadījumā likuma pārkāpumu nesaskata.

“Tajā mirklī, kad kāds portālā www.draugiem.lv vēlas kaut ko nopirkt, parādās informācija par to, ka tas ir maksas pakalpojums, tāpēc tas jau ir apzināts solis – maksāt vai nemaksāt.”

Maija Katkovska uzsver, ka tā ir vecāku atbildība – vai viņi ir pārrunājuši ar saviem bērniem to, ka bez vecāku atļaujas netiek pasūtīti maksas pakalpojumi, vai arī viņi to nav pārrunājuši.

Portāla www.draugiem.lv pārstāvis Jānis Palkavnieks atzīst, ka meitas iztērētā summa 137 eiro apmērā māmiņai ir atmaksāta! Tiesa, tas ir izdarīts vien labas gribas dēļ.

Jānis Palkavnieks informē vecākus, ka gadījumos, ja bērniem ir pieejams pieslēgums mobilajam telefonam, vecākiem ir iespēja limitēt summu, kuru bērns drīkst tērēt.

Otrs variants ir vispār atslēgt pieeju veikt maksas pakalpojumus. Tādā veidā šādas situācijas vienkārši nebūtu iespējamas!

Video

TOP komentāri

 • Anna Kovaļevska
  +12 +12 0

  Anna Kovaļevska

  Vecāki. Kas, kas. Iedos bērnam bezlimita kredītkarti arī vainos veikalu, ka tas bērnam pārdevis saldumus?
 • Fernando
  +11 +10 -1

  Fernando

  Nu un par ko mamma domā? Tikai par sevi? Mani bērni pie datora bez pieskatīšanas netiek un mazie savos 10 gados nav iereģistrējušies nevienā soc.tīklā. Arī lielie to izdarīja vien 14 gados un nekāda nelaime ar viņiem tāpēc nenotika. Patiesībā tā kā brīvajos brīžos viņi nevarēja un nevar sēdēt pie datora un televizora (mums tāda nav- ja kādu pārraidi gribam, skatāmies datorā), viņi izpaužas ļoti radoši- nepārtraukti izdomā un spēlē spēles, atrod draugus, ar ko to darīt un manuprāt, tas ir pozitīvi.
 • Krista Spelmane
  +8 +8 0

  Krista Spelmane

  Nu bet protams jāskatās ko bērns dara, kad es paņēmu pieslēgumu uzreiz uzliku limitu un atteicos no maksas pakalpjumiem, protams par to bija jāsamaksā, bet ir to vērts no tādiem pārsteigumiem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl