8 komentāri

Tieši pirms nedēļas finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola nogādāja simbolisko budžeta portfeli Saeimas ēkā. To saņemot, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece teica, ka tagad sākšoties nopietns deputātu darbs pie tā izskatīšanas.

Ar 62 deputātu atbalstu nākamā gada budžeta likomprojekts nodots komisiju izskatīšanai. Saeimas gaiteņos uzrunātie tautas kalpi gan nenoliedza – ar visām tā niansēm vēl neesot paguvuši iepazīties.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr Bez Tabu nolēma pārbaudīt deputātu zināšanas, uzdodot pāris jautājumus par plānoto budžetu.

Nākamā gada valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi tiek plānoti 8,066 miljardu eiro apmērā, savukārt izdevumi – 8,367 miljardi eiro.

Precīzu skaitli nosauca deputāti Imants Parādnieks, Vilnis Ķirsis, Ainars Latkovskis, savukārt Veiko Spolītis prātoja, ka budžeta ieņēmumi un izdevumi varētu būt starp septiņiem un astoņiem miljardiem.

Foto

Šogad, gluži tā pat kā pērn, minimālā alga tiks palielināta par 10 eiro, no 370 uz 380. Šo faktu zināja visi uzrunātie deputāti, izņemot Veiko Spolīti, kurš taisnojās, ka ar skaitļiem vēl neesot iepazinies.

Visi uzrunātie precīzi zināja aizsardzības budžeta pieaugumu, tas sasniegs 1,7% no IKP. Veselībi papildus tiks atvēlēti 64 miljoni, savukārt izglītībai 11. Šīs trīs jomas (veselība, izglītība, drošība) arī minētas kā nākamā gada budžeta prioritātes.

Deputātu vidū atkal izcēlās Veiko Spolītis, viņa trīs nosauktās prioritātes – veselības aizsardzība, aizsardzība un iekšlietas.

Vairāki deputāti no jautājumiem uzreiz izvairījās, atzīstot, ka vēl nejūtas pietiekami kompetenti, lai runātu par jauno budžetu.

TOP komentāri

 • es
 • SO.
  +8 +8 0

  SO.

  Viņš jau nav vienīgais, kuru neinteresē savs darbs.Kad paskatās sēžu video, vispār šausmas-spēlītes, avīzes, gulēšana, sarunas pa telefonu,austiņas...
 • Mareks
  +7 +7 0

  Mareks

  Moins!!! Galīgi kaunu zaudējuši.. Nu bļāviens, kā var nezināt, cik ir minimālā alga... Lai gan - nu kā var nezināt... Var nezināt tad, ja pasham alga ir 2400...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl