Degvielas mazumtirgotājs darbiniekiem ilgstoši neizmaksā algas! Vai pienācis uzņēmuma gals?

2 komentāri
Degvielas mazumtirgotājs darbiniekiem ilgstoši neizmaksā algas! Vai pienācis uzņēmuma gals?
Foto: Ekrānuzņēmums

Daudzi noteikti ir pamanījuši, ka Latvijā esošo degvielas mazumtirgotāju rindās notiek pārmaiņas. Pašreiz, vismaz Rīgā, atgriežas pasaules slavenais zīmols Shell, kuri pārņem pašmāju Trest uzpildes stacijas. Vai tas nozīmē, ka šis uzņēmums iet uz grunti?

Iespējams, jo Bez Tabu rīcībā ir informācija, ka Trest darbiniekiem jau kopš maija neesot maksātas algas.

Tu strādāsi, mēs nemaksāsim!

Vēlies kaut kad saņemt algu? Tad nekurni, nāc strādā! Izdomāsi paņemt slimības lapu? Vispār neko nesaņemsi! Tā par atmosfēru uzpildes stacijās stāsta kāds vīrietis, kurš vēlas palikt anonīms. Viņa sieva strādā šajā uzpildes staciju tīklā, un algu nav saņēmusi kopš maija.

Ir zināms, ka pa visu Rīgu cilvēki strādā bez samaksas. Nezinu, kā ir ārpus galvaspilsētas.
Alga mēnesī ir aptuveni 400 eiro, kopā nav izmaksāts aptuveni 1200 eiro.
Viņi [darbinieki] ir bijuši tur [Valsts darba inspekcijā], bet netika skaidrībā. Inspekcijā pateica, ka viņi neko nevar izdarīt un viss.

Valsts darba inspekcijas Rīgas reģionālās darba inspekcijas vadītāja Evita Leonova-Bērziņa apstiprina, ka aptuveni pirms mēneša inspektori saņēmuši anonīmu ziņojumu par notiekošo uzpildes stacijās. Aizbraukts, pārbaudīts, uzsākta lietvedība.

Ķēru vēju….

Gājiens pie kompānijas vadības izvēršas par pārsteigumu pilnu piedzīvojumu. Mājaslapā lasāms, ka juridiskā adrese ir Satekles ielā 2, bet tur priekšā ir jau jauns benzīntanks. Trest pārtapis par Shell. Darbiniece nemāk teikt, kur tagad atrodas Trest juridiskā adrese un kā sadzīt rokās kompānijas pārstāvjus.

Ofšori, ”kreisā” degviela un nesazvanāmā sekretāre

Šā gada sākumā kompānija ”Trest Oil” ir nonākusi kāda Kiprā reģistrēta uzņēmuma rokās, kuram Latvijā pieder vēl vairākas firmas. 2014. gadā Trest iekūlās pamatīgās nepatikšanās ar Valsts ieņēmumu dienestu, kuri uzņēmumu pieķēra kontrabandas degvielas tirdzniecībā.

Foto

Lai mēģinātu saprast, kāda ir reālā situācija šobrīd, Bez Tabu filmēšanas grupa apciemo vēl kādu pagaidām eksistējošu Trest degvielas uzpildes staciju. Aprunājoties ar pārdevēju, viņa apstiprina – jā, algas nav izmaksātas. Taču uzņēmuma vadības kontaktinformāciju arī šeit žurnālistiem neviens nedod.

Par pliku paldies tikai…

Bez Tabu vizītes laikā Valsts darba inspekcijā sola, ka pamatīgāk skatīs, kas notiek degvielas uzpildes stacijā, un vēlreiz atgādina: ja kādam darbiniekam alga tiek aizturēta kaut vai tikai par vienu mēnesi, ir jāziņo inspekcijai! Kaut vai anonīmi! Nevis jāpaļaujas uz darba devēju bieži vien!

Video

2 komentāri