Dažu mēnešu laikā policija pieķer vismaz deviņus nelegālo atkritumu izgāzējus Ziepniekkalnā

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

0 Komentāru

Pavasarī raidījums “Bez Tabu” saņēma palīgā saucienu no Ziepniekkalna mazdārziņu nomniekiem, kuri bija norūpējušies par apkārtnes tīrību. Lai arī zeme ap dārziņiem pieder pašvaldībai, tā pamazām pārtopot par izgāztuvi, un to nomnieki nevēlas pieļaut.

Maijā Rīgas domes Īpašumu departaments norādīja, ka procesā ir atkritumu izvešanas grafiks, kas varētu situāciju uzlabot. Arī pašvaldības policijai situācija ar nelegālajiem izgāzējiem laba zināma – jau vasaras sākumā likumsargi ap mazdārziņu teritoriju izvietoja vairākas videonovērošanas kameras, kas nesa rezultātus. Fiksēti vairāki atkritumu izgāzēji.

Pēc  trīs mēnešu pauzes raidījums “Bez Tabu” atkārtoti tikās ar stāsta rosinātāju Viju, kas iepriecināja filmēšanas komandu, norādot, ka situācijā jūtami uzlabojumi.

Vija
vēlas tīrību

Pēc sižeta atbrauca darbinieki ar diviem vīriešiem, kuri visu ar lāpstām savāca. Pēc tam novietoja arī atkritumu konteinerus.

Šobrīd pie mazdārziņu žoga izvietots grafiks ar sarakstu, kurās dienās pie teritorijas novieto atkritumu konteinerus. Vidēji tās ir trīs reizes mēnesī. Īpašuma departamenta pārstāve Baiba Kantiņa stāsta, ka vidēji katru mēnesi no teritorijas izved 60 kubikmetrus atkritumu. Paralēli atkritumu konteineru izvešanai līdz šim brīdim no teritorijas savākti vairāk nekā piecdesmit kubikmetru nelegāli izmesto atkritumu.

Lai nelegālo atkritumu izgāzēju nedarbi neskartu iedzīvotāju maciņus, pašvaldības policija mazdārziņu teritorijā izvietojusi trīs video novērošanas kameras.

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

Tās ir devušas rezultātu. Mums ir izdevies identificēt vairākus pārkāpējus – kopumā deviņas personas.

Sods par atkritumu izmešanu neatļautā vietā fiziskām personām var sasniegt pat tūkstošs eiro.

0 Komentāru