”Daži, kam vājāki nervi, gandrīz zāles dzēra aiz šausmām!” Cilvēki šokā par VID izsūtītajiem paziņojumiem

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

16 komentāri

Ir teiciens, kuru sacīja ezītis – ”Kļūdīties ir cilvēcīgi un …”. Valsts ieņēmumu dienesta ”cilvēcīgā kļūda” ir pamatīgi satracināja lielu daļu Latvijas iedzīvotāju, jo daudzi nakts melnumā no nodokļu iekasētājiem saņēma e-pastus par to, ka viņiem pienācis ziņojums par pašnodarbinātā deklarācijas iesniegšanu.

Valsts ieņēmumu dienesta izsūtīto paziņojumu ir saņēmušas gan fiziskās, gan juridiskās personas. Lielai daļai ziņu saņēmušo tas ir šoks, kuru nomaina neizpratne par to, ko nodokļu inspektori no viņiem vēlas. Pēc “Facebook” atrodamajiem komentāriem, kurus cilvēki raksta VID profilā, iestādi sazvanīt nav iespējams, valda absolūta neziņa.

Skatītāja e-pasts:

”Vakardien saņēmu interesantu e-pastu no Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) ar aicinājumu iesniegt pašnodarbinātā ziņojumu, jo pēc viņu datubāzes informācijas esmu pašnodarbinātais, lai gan tāds neesmu. Šādu e-pastu ir saņēmusi arī mana vecmamma, kura padsmit gadus jau ir pensionāra statusā.”

Komentāri “Facebook”

”Daži, kam vājāki nervi, gandrīz zāles dzēra aiz šausmām. Labi, ka ar sirdi neaizgāja!”

”Spams jau otro reizi šogad, un tad brīnās, ka cilvēki sūtījumus EDS neuztver nopietni.”

”Andai taisnība, naktī saņemot e-pastu no VID var ar infarktu aiziet……..”

Šie ir vien daži no vairākiem simtiem komentāru pie Valsts ieņēmumu dienesta ieraksta “Facebook”, kurā tie, saprotot, ka nu ir lielas ziepes, steidz mierināt cilvēkus un atvainoties par iepriekšējā naktī sadarīto. Proti, tūkstošiem cilvēku, kuriem ar pašnodarbinātā statusu nav nekādas saistības ir saņēmuši ziņu par tieši šī veida deklarāciju iesniegšanu. Nodokļu iekasētāju pārstāve Dace Ķirse-Ķirša notikušo skaidro ar vienkāršu cilvēcīgo kļūdu.

Dace Ķirse-Ķirša
Nodokļu iekasētāju pārstāve

”Diemžēl, bet paziņojumus saņēma gan fiziskās, gan juridiskās personas, uz kurām tas neattiecas. Ir nostrādājis cilvēciskais faktors, darbinieks kļūdu pamanīja tad, kad e-pasti bija izsūtīti. Daļu no tiem izdevās atsaukt, bet daļu ne.”

Te vietā piebilst, ka jau šā gada sākumā Valsts ieņēmumu dienesta darbiniekiem paslīdēja kāja, jo ļoti daudziem cilvēkiem tika izsūtīta kļūdaina vēstule par PVN deklarēšanu. Arī toreiz dienests visu skaidroja ar cilvēcisku kļūdu. Kā skaidro Finanšu ministrijā, kuras pakļautībā ir VID, ar dienestu ir par papildu drošības sistēmas ieviešanu.

”Pēc pirmās reizes tas tika pārrunāts ar VID vadību, bet rakstveida rīkojumu mēs neesam devuši. Acīmredzot tad, kad būs ministrijas un dienesta augstākās vadības sanāksme, būs jāvienojas, kā iestāde savā iekšienē atrunās ko darīt, lai šādas situācijas vairāk neatkārtotos.”

Līdz šim brīdim tas nav izdarīts. Attiecīgā ieņēmumu dienesta kļūda daudzos iedzīvotājos raisa jautājumu, kādu sodu saņems departaments? Ir uzsākta iekšējā izmeklēšana, sodīts, visticamāk, tiks tikai darbinieks, kura kļūdas dēļ viss noticis, jo Finanšu ministrija, lai arī Valsts ieņēmumu dienesta ir tās pakļautībā, neesot tiesīga viņus sodīt.

Foto

TOP komentāri

 • Aiva Tace
  +18 +17 -1

  Aiva Tace

  Ja reiz kļūdas pēc ir izsūtīts tad tam pašam adresātam grūti nosūtīt e-pastu ar ziņu par kļūdu? Vairākas dienas jāuztraucas kas nu tagad būs un kas man tagad jāiesniedz. Sazvanīt protams arī viņus nevar. Nabaga cilvēki, kuri dzīvo laukos ar tuvāko vid iestādi +-30km attālumā un nav iespējas uzreiz pie viņiem aizbraukt. Vai arī brauc, tērē savu laiku, līdzekļus viņu kļūdu dēļ.
 • Santa Ozola
  +14 +13 -1

  Santa Ozola

  Tā taču Latvija ir,neko normālu no šīs valsts un valsts iestādēm nevar gaidīt.
 • :P
  +9 +3 -6

  :P

  Idiotu bars. Pagājušo gadu jau bija kaut kas līdzīgs. Es kā godīgs nodokļu maksātājs un fiziska persona uztvēru paziņojumu kā atgādinājumu tiem, kuri veic uzņēmējdarbību. Par ko te būtu jāuztraucas? Pilnīgi idioti un lasīt neprot vai savas tiesības un pienākumus nesaprot? Galīgi saspiedušies. Katrs var kļūdīties un labāk ir kad izsūta kļūdaini, kā neizsūta vispār.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl