Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

5 komentāri

Iznākot no savas mājas, Bolderājas iedzīvotāja Ruta ir pārsteigta. Namu pārvaldnieks pie pašām namdurvīm ierīkojis atkritumu tvertni. Tādas uzstādījis arī pie kaimiņu mājām. Tas noticis slepenībā, neprasot dzīvokļu īpašnieku piekrišanu vai viedokli.

Ne tikai Ruta, bet arī citi iedzīvotāji, kas mīt daudzdzīvokļu namos Lielupes ielā, pārliecināti, ka “Rīgas namu pārvaldnieks” atkal izdomājis veidu, kā paklusām iztukšot viņu maku, jo jaunās atkritumu urnas nav par pliku velti, bet par katru tvertni jāsamaksā 56 eiro bez PVN.

Tvertnes uzstādītas pie katras kāpņu telpas namdurvīm. Piemēram, mājā, kurā ir tikai desmit dzīvokļi, bet divas kāpņu telpas, no dzīvokļa sanākot jau padsmit eiro. Pensionāriem un maznodrošinātajiem tā ir vesela bagātība.

Protestējot pret jaunajām urnām, iedzīvotāji tās novietojuši ačgārni, lai nebūtu iespējams lietot. Dažus desmitus metru no mājām jau ir lieli atkritumu konteineri, kuros visu šmuci izmetot.

“Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāve Santa Vaļuma skaidro, ka Rīgas domes saistošie noteikumi paredz, lai apkārtnē nemētātos izsmēķi un sīkie atkritumi, piemēram, saldējumu kociņi un konfekšu papīri, Rīgā pie daudzdzīvokļu namiem jāuzstāda tādas urnas.

Noteikumi paredzot, ka tās jāuzstāda ik pēc 25 fasādes metriem. Sanākot, – pie katras kāpņu telpas. Iedzīvotāju aptauju iepriekš nav rīkojuši, jo neesot nepieciešams. Par maksu nav informējuši, jo summa par tvertnēm nav pārāk liela. To iekļaušot apsaimniekošanas izdevumu maksā.

Rīgas namīpašnieku valdes priekšsēdētāja Rita Bernardska, tāpat kā iedzīvotāji, uzskata, ka apsaimniekotājs rīkojies izšķērdīgi ar dzīvokļu īpašnieku līdzekļiem un izskatoties, ka ir pārprasti saistošie noteikumi. Tie paredz pie fasādes sienas nodrošināt sīkajiem atkritumiem un izsmēķiem atkritumu urnas, taču neesot noteikts, ka tām jābūt tik lielām un dārgām.

Ja tvertnēs metīs kopā izsmēķus ar papīriem, var rasties ugunsgrēks, turklāt, ja tvertnēs iedzīvotāji iemetīs ar savus atkritumu maisus ar sadzīves un pārtikas paliekām, ieviesīsies grauzēji un smakas. Iedzīvotāji apstiprina, ka tā tas jau tagad ir. Daži jau paslinkojuši doties uz tālāk esošajiem lielajiem atkritumu konteineriem un savus atkritumus izmetuši jaunuzstādītajā tvertnē pie namdurvīm.

“Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāve taisnojas, pagaidām tvertnes uzstādītas ne jau visos namos, to veikšot pakāpeniski. Pagājušajā gadā rīkotais iepirkums, kas bijis vien par 50 tūkstošiem eiro, nodrošina atkritumu tvertnes tikai daļai namu. “Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāve piebilst, ka pie citiem namiem Bolderājā un Daugavgrīvā esot uzstādītas īpaši cigarešu izsmēķiem paredzētās urnas pie nama sienām. Tās esot nedaudz lētākas.

Citviet uzstādījuši gan tādas, kā redzējām stāstā, kas esot vairāk domātas sadzīves atkritumiem, gan īpaši cigarešu izsmēķiem. Ja uzstādītas abas, jāmaksā būšot par abām. Ja nepatīk, kādu “Rīgas namu pārvaldnieks” uzstādījis, varot izvēlēties, kuru no diviem variantiem grib, bet tas jālemj dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē ar balsu vairākumu.

Vairāku Bolderājas namu iedzīvotāji jau savākuši parakstus un ar dzīvokļu īpašnieku balsu vairākumu pieņēmuši lēmumu, ka vispār grib atteikties no jaunuzstādītajām urnām un par tām nemaksāšot. Negribot ne vienu, ne otru variantu. Pārvaldnieka pārstāve sola, ka tādā gadījumā urnas demontēs, bet brīdina, ka no maksājumiem nekur nespruks, jo  iedzīvotājiem būšot jāmaksā sods, ko iekasēs pašvaldības policija par saistošos noteikumu neievērošanu.

Foto

TOP komentāri

 • MMM
  +3 +3 0

  MMM

  tagad pašvaldības policija meklēs pa zemi benčikus, lai iekasētu attiecīgo soda naudu, kas droši vien nebūs mazāka par atkritu tvertņu maksām
 • mjā
  +1 +1 0

  mjā

  Lai tik pamēģina pie mana loga to smirdīgo miskasti novietot,aizmetīšu pa gaisu,vai aizvedīšu RNP atpakaļ!!!
 • Tors
  +2 +1 -1

  Tors

  Ja lobijs jau aizgājis tik tālu, ka var izšķērdēt cita cilvēka naudu., tad labāk maksāt soda naudu. Pajāt noteikumus. Soda nauda tāpat būs mazāka kā šitas atkritumu urnu miljonu bizness.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl