Daudzdzīvokļu nama iedzīvotāji Talsos “piesaka karu” apsaimniekotājam; firmas šefs klusē par mājas uzkrājumu

1 komentārs

Talsos vairākums daudzdzīvokļu mājas Dundagas ielā 8 dzīvokļu īpašnieku nobalso par nama apsaimniekotāja nomaiņu, taču firma iespītējas, turklāt par visām varītēm turpina veikt apšaubāmas kvalitātes darbus. Brīdī, kad iesaistās jaunais mājas vecākais, cīņa uzņem jaunus apgriezienus.

Dundagas ielas 8 mājas vecākais Raimonds izrāda pēdējos nekvalitatīvi veiktos darbus – neatbilstošas ūdensvada caurules.

Iepriekš vairāki mājas iedzīvotāji iemūžina namā notiekošos (ne)darbus. Arī to, kādus materiālus strādnieki izmanto un kur paliek nozāģētās metāla caurules, kas, visticamāk, jau nodotas metāllūžņos. Raimonds apšauba ne tikai darbu kvalitāti, bet arī to lietderīgumu.

“140 litru boilers… Es pieļauju, ka daudziem privātmājās ir pat lielāki,” akcentē mājas vecākais. Nama apsaimniekotāja ieviestā “inovatīvā sistēma” balstās uz diviem pussadrupušiem betona gabaliem. Gluži kā astoņkāja taustekļi šaurās caurulītes no boilera izšaujas uz visām pusēm. Viens šāds boilers paredzēts katrā kāpņutelpā, sasildītā ūdens daudzums jāsadala starp 15 dzīvokļiem.

“Bija visās piecās [kāpņutelpās]. Bet tad, kad es sāku darbus apturēt, tas bija pagājušā gada decembris, tad viņš divus boilerus izvāca. Un arī jautājums ir par to, vai viņš vispār drīkstēja savākt, jo tā tomēr ir mājas iedzīvotāju nauda, tātad – tas pieder mājas iedzīvotājiem,” spriež Raimonds.

Viņš uzskata, ka apsaimniekotājs ķēries klāt pie mājas renovācijas plāna. Līdzīgs projekts jau paveikts dažos apkārt esošajos namos. Tiesa gan, kaimiņu iesūtītās bildes neliecina par renovāciju.

“Pirms viņš iejaucās ar šo sistēmu mājai ūdens nekad nav trūcis. Neatceros gadījum, kad nebūtu bijis karstais ūdens. Mēs būtībā tikām turēti jau bez siltā ūdens kopš pagājušā gada jūlija. Arī es un mani bērni mazgājāmies aukstā ūdenī. Par laimi, vasara bija diezgan silta, cits brauca uz ezeru. Smieklīgi tas skan, bet, nu, jā…”

Iedzīvotāji īpaši uzsver, ka aptuveni 20 gadu laikā kopš nams atrodas SIA “Adax 2” pārziņā, mājas stāvokļa uzlabošanā ieguldīts maz. Dzīvokļu saimnieki rāda plaisas, sarūsējušus metāla elementus, caurumus kāpņu margās un vietas, kur itin bieži tek ūdens.

Brīdī, kad iedzīvotāju vairākuma pacietības mērs kļūst pilns, izskan ideja par apsaimniekotāja maiņu. To uzzina arī “Adax 2” šefs, kuram tieši un pastarpināti pieder daži dzīvokļi Dundagas ielā 8. Uzreiz pēc pirmajām baumām, esošais apsaimniekotājs steidz tērēt mājas fonda līdzekļus, veicot dažādus darbus.

Piebraucot pie “Adax “2 biroja, pamanām, ka uzņēmuma šefs jau atstājis ēku un dodas pie savas automašīnas, lai brauktu prom. Tomēr Bez Tabu izdodas apturēt steidzīgo Aivaru. Jautājot par mājas dokumentu esamību, “Ada 2” priekšnieks atzīst, ka tādi esot, taču “ir jāpameklē”. Kameras priekšā Aivars Maķevics sola divu dienu laikā papīrus sakārtot, taču vēlāk izrādījās, ka tie ir meli.

Aivars mājas atteikšanos no “Adax 2” piedāvātajiem pakalpojumiem uzskata par kļūdu. Tikmēr darbi šajā namā nu ir pārtraukti. Jau pievēršoties mājas iedzīvotāju iemaksātajai naudai jeb fonda līdzekļiem, firmas saimnieks ir mazrunīgs – uzkrājums esot tik, cik ir un viss.

Raimonds akcentē, ka gaidāma sarežģīta cīņa ar Aivara firmu. Mājas iedzīvotāji gan ir gatavi pat tiesāties, lai atgūtu ne tikai mājas fonda atlikušo naudu, bet arī to, kas iztērēta bez dzīvokļu īpašnieku piekrišanas. Savukārt mājas apsaimniekošanu no 1. novembra jau gatavs pārņemt pašvaldības uzņēmums “Talsu namsaimnieks”.

Kā šajā situācijā iespējams rīkoties, stāsta Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs Vitolds Peipiņš.