Daudzbērnu māte: “Ultimāts – bērni uz skolu neies!” Līdz autobusam 3 kilometri, ģimene dusmojas

Daudzbērnu māte, ar saimi dzīvojoša Kārsavas novadā, neizpratnē, kāpēc pašvaldība atsakās novirzīt skolēnu autobusa maršrutu līdz viņas ģimenes mājai, atvieglojot bērniem nokļūšanu skolā. Esošajā situācijā bērniem līdz lielceļam, kur viņus savāktu autobuss, jāmēro aptuveni trīs kilometri. Sieviete pašvaldībai uzstādījusi ultimātu – bērnus nelaidīs uz skolu, kamēr autobuss nepiestās pie namdurvīm. Tikmēr pašvaldība atgādina vecākiem par atbildību pret savām atvasēm.

Atpakaļ uz rakstu

137 komentāri

 • Egle

  Egle

  Noņemt transportu DOMEI-manā bērnībā pilsētas vadība gāja kājām un valdīja cilvēku labā -pa ceļam paņēma zirga pajūgā arī kādu kājām gājēju- Kārsavas novada attīstība acīm redzama-20 gadu laikā zaudēta puse iedzīvotāju
 • Egle

  Egle

  Žēl ka blakus nav iespēju bērnus vest uz citu novadu-blakus Krievija-Abrene,Visā Latvijā ir izvēles brīvība- te Kārsavas novada dome ir feodāli FEODĀLĀ valstī-knapi pietiek līdzekļu pašu izvirtībām un jurista uzturēšanai-
 • Jūs

  Jūs

  Nesaprotu kāpēc visi dzīvo pagātnē! Visi kādreiz ir gājuši kājām,bet tā ir pagātne,vai tāpēc jūs saviem bērniem arī liekat iet kājām? Nē! Tad kāpēc šai ģimenei būtu bērni jāsūta kājām? Viņi dzīvo pierobežas joslā,viss var gadīties. Un pa to ceļu iet arī smagā tehnika,grants mašīnas un kādā vēl atrumā,ka pat grāvī iebrauc,Ziemā ceļš ledains kā spogulis. Kā lai pa tādu iet,vienalga,pat ja māte iet līdz! Neprasa jau lai nopērk mašīnu vai lai saremontē veco,bet lai iebrauc buss,kas ir novada pienākums! Vai tiešām māte uzreiz janoliek līdz ar zemi? Ģimene ir strādīga,vasarā bērni sev naudiņu uz ogām pelna,arī vecāki. Jūs ka tik noriet! Iepazīstiet pirms nosodat! Un novada dome lai padomā,tuvojas vēlēšanas!
  • Ezis

   Ezis

   Mēs visi gribam komfortu,bet tas nav pasaules gals 3km ar kājām skolas vecuma bērnam.
 • visiem komentētājiem

  visiem komentētājiem

  Izglītības un zinātnes ministrijas komentārs
  Ir nepatīkami, ka pašvaldība un tās teritorijā dzīvojošā daudzbērnu ģimene nav spējuši rast risinājumu šai situācijai. Mēs vēlamies uzsvērt, ka šai sarežģītajā laikā īpaši svarīga ir pretimnākšana, sapratne un savstarpējais atbalsts, un ceram, ka risinājums tiks rasts, nenostādot bērnus ķīlnieku lomā. Kā nosaka likuma ”Par pašvaldībām” 15. pants – pašvaldībām ir šādas autonomās funkcijas:
  4) gādāt par iedzīvotāju izglītību (iedzīvotājiem noteikto tiesību nodrošināšana pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības iegūšanā; pirmsskolas un skolas vecuma bērnu nodrošināšana ar vietām mācību un audzināšanas iestādēs; organizatoriska un finansiāla palīdzība ārpusskolas mācību un audzināšanas iestādēm un izglītības atbalsta iestādēm u.c.);
  Savukārt Izglītības likuma 7. pants nosaka pašvaldību kompetenci izglītībā:
  (1) Katras pašvaldības pienākums ir nodrošināt bērniem, kuru dzīvesvieta deklarēta pašvaldības administratīvajā teritorijā, iespēju iegūt pirmsskolas izglītību un pamatizglītību bērna dzīvesvietai tuvākajā pašvaldības izglītības iestādē, nodrošināt jauniešiem iespēju iegūt vidējo izglītību, kā arī nodrošināt iespēju īstenot interešu izglītību un atbalstīt ārpusstundu pasākumus, arī bērnu nometnes.
 • liga

  liga

  kad gaju skolaa es arii dziivoju laukos un katru dienu 3.5km ar kajam lidz pieturai bija jaiet , vienalga -25° pa kupenam bridu vai lietus gaaza, ja nokaveju autubusu tad ar kajam 7km uz skolu gaju🙄
 • Aija P.

  Aija P.

  Ar šo pašvaldība pasaka: "Nemaz nedomājiet dzīvot nost no ceļa, uz skolu netiksiet!" Tad paši sūdzas, ka visi mūk prom no laukiem. Pašvaldība no iedzīvotājiem saņem nodokļus, viņi tik daudz kā varēja parūpēties, ka visi bērni tiek uz skolu.
 • Brr

  Brr

  Labāk bērni iet caur mežu nekā par ceļa malu šosejai. Labāk nobridušies dubļus nekā tumsā notriekts ar mašīnu. Un zvēri nekad neuzbruks-viņi muks
 • Mediķis

  Mediķis

  Labprāt mammai palīdzētu. Nomazgāt traukus. Nomizot vistu zupai. Uzdāvināšu veļasmašīnu. Bet kā lai ar torti kristīni sakontaktējas🤔?
 • Ginta
  • Ko skaud!!!

   Ko skaud!!!

   Arī tev ir iespēja būt paēdušai. Vienīgi strādāt vajag, mācīties un gudri ieguldīt nopelnīto.
 • Katrīna.

  Katrīna.

  Ziniet es mācījos arī skolā.Vidusskolu pabeidzu.Katru dienu bija jāiet uz skolu 4km lietus vai sniegs vai plūdi pavasarī.Kārtīga ceļa nebija.Izmācījos,pabeidzu skolu.Nebija ne autobusu ne mašīnu pat,kas vestu uz skolu.Gājām katru dienu.Tagad kaut kas un nepiebrauc pie pašām mājas durvīm,tā tūlīt sūdzības un žēlabas.
  • Aija P.

   Aija P.

   Tas, ka kadam bija grūti, nenozīmē, ka citiem arī ir jābūt grūti. Liekot citiem izciest to, ko pats izcieta, pasauli labāku napadara.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!