Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

11 komentāri

Visdārgākā stāvvieta ir Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā, kur, atkarībā no automašīnas novietošanas vietas, jāmaksā 3 vai 14 eiro stundā (pirmās 30 minūtes ir bezmaksas).

Slimnīcas pārstāve norāda, ka tik liela stundas likme izvēlēta apzināti. Mērķis ir panākt, ka autobraucēji dodas uz citu stāvvietu, kas arī atrodas slimnīcas teritorijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Sandra Šimkus
Stradiņa slimnīcas loģistikas un servisa daļas vadītāja

Slimnīca vēsturiski nav veidota tā, lai tajā vienlaicīgi un droši varētu pārvietoties pacienti, neatliekamās palīdzības transports un apmeklētāju transportlīdzekļi.

Arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ieteikums bija, ka nepieciešams pārvirzīt plūsmu no slimnīcas teritorijas uz citu stāvlaukumu.

Ja Stradiņa slimnīca mēnesī no stāvvietu apsaimniekošanas iegūst aptuveni 1000 eiro, tad Bērnu slimnīca ir lielu soli priekšā.

Modris Dzenītis
Bērnu slimnīcas ekonomikas daļas vadītājs

2016. gada kopējie ieņēmumi no stāvvietām bija 51 280 eiro, kas iegūti no gandrīz 18 000 automašīnām.

Nauda tiek tērēta slimnīcas vajadzībām. Teritorijā ir 290 stāvvietas, 90 no tām ir paredzētas darbiniekiem.

Šonedēļ slimnīcā tika atklāta jauna sistēma, kas aprēķina maksu par stāvlaukumu izmantošanu. Tā izmaksājusi aptuveni 50 000 eiro. Līdz šim par iebraukšanu teritorijā bija jāmaksā 2,85 eiro, turpmāk pirmās 30 minūtes būs bezmaksas, taču par katru nākamo teritorijā pavadīto stundu būs jāmaksā 1 eiro.

Apsekojot arī citas ārstniecības iestādes Rīgā, ”Bez tabu” komanda konstatē, ka stāvvietas maksa atkarīga no slimnīcas iekšējās politikas.

Par atrašanos Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas teritorijā jāmaksā 3 eiro, tikpat jāmaksā arī Rīgas 1. slimnīcā. Zemākā maksa jeb 1,50 eiro par iebraukšanu teritorijā ir Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā.

Foto

TOP komentāri

 • Letiņš
  +4 +4 0

  Letiņš

  Stradiņa slimnīcai tuvumā pie sliedēm arī vairs neļauj stāvēt.... KO? Vai tad nu lidosim uz slimnīcu, vai teleportēsimies?
 • pff
 • Agnese Aga
  +2 +1 -1

  Agnese Aga

  Nez LT vai EE ari pie slimnicam ir maksas stavvietas? Kā citās valstīs?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl