Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

2 komentāri

Lai arī ir moderno tehnoloģi laikmets, daudzi ļaudis vēl joprojām izvēlas jaunumus uzzināt no laikrakstiem. Iespēju informēt sava pagasta iedzīvotājus par jaunumiem ar avīzes starpniecību izmanto arī novadu vadības, par budžeta līdzekļiem tās pasūtot. Tā notiek arī Jelgavas pusē. Ja vairākus gadus ar avīzes piegādi viss ir kārtībā, tad pēdējo nedēļu laikā neizprotamu iemeslu dēļ daudziem jelgavniekiem vairs nav iespēja uzzināt vietējās aktualitātes.

To pasta kastīti varam virināt, cik gribam. Jēgas nekādas. Kā bija, tā paliek tukša. Tā par ikdienas gaitām līdz korespondences atstāšanas vietai saka Jelgavas iedzīvotāja Gunta, kura aktīvi seko līdzi tam, kas notiek pagastā. No pašvaldības izdotā laikraksta var uzzināt arī to, kādi kultūras pasākumi paredzēti, un izvēlēties sev tīkamāko. Nu šāda iespēja vairs nav, jo vairākus gadus izdots informācijas avots vairs netiek piegādāts.

Gunta
Vēlas zināt par jaunumiem pagastā

Vairākus gadus nebija nekādu problēmu. Katru ceturtdienu laikraksts bija pasta kastītē. Nesaprotu, kas ir noticis pēdējās nedēļās, jo laikrakstu vairs nepiegādā.

Dodamies taujāt citiem Jelgavas iedzīvotājiem, vai arī viņi nesaņem laikrakstu un ziņas tiem atnes putni? Nē, citur Jelgavā viss ir kārtībā.

Te piebilstams, ka daudzstāvu nami, kuru iedzīvotājus aptaujājām, atrodas ielas otrā pusē. Guntas māja vienā, pārējie nami otrā. Vai tiešām piegādātāji slinko pāriet pāri ielai? Kāds ir iespējamais cēlonis piegāžu pārtraukumiem? Izrādās, ka pagasts ir rīkojis jaunu iepirkumu konkursu par pašvaldības laikraksta piegādi.

Konkursā uzvarējis jauns piegādātājs, abonēšanas centrs “Diena”. Kā pastāsta pagasta pārstāvis Jānis Kovaļevskis, arī pašvaldība katru nedēļu saņem teju simts sūdzības. Visa informācija tiek nodota piegādātājam, bet reakcija esot kūtra. Kā notiekošo skaidro jaunais piegādātājs, ar kuru pašvaldībai jau bijušas stingras pārrunas, viņu pārstāvis kameras priekšā runāt atsakās, piekrīt vienīgi telefonintervijai.

Mārtiņš Vilnis
Abonēšanas centra pārstāvis

Ir jāskatās konkrētā adrese. Kā jau minēju, mēs sūdzības saņēmām no pasūtītāja, arī paši apzinājām šos cilvēkus, kuri sūdzējās, un ne vienmēr šīs sūdzības bija pamatotas. Ne vienmēr bija tā, ka kādā no šīm adresēm nebija piegādāts.

Pārstāvis nenoliedz, ka arī viņiem ir bijušas kļūdas, bet ar piegādēm viss nokārtosies. Atliek turēt pie vārda, jo nokaitināti ir ne vien Jelgavas iedzīvotāji, bet arī pašvaldība, kuri, ja situācija neuzlabosies, ir gatavi izmantot pret abonēšanas centru “Diena” līgumā noteiktās soda sankcijas.

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl