”Dabūjām no zobiem ārā, vismaz paglabājām,” Iecavā asinskārs suns nokož kārtējo sugas brāli

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Pievienot komentāru

Iecavas pievārtē esošās zemnieku saimniecības sargsuns kārtējo reizi devies reidā uz kaimiņu teritoriju. Šoreiz uzbrukts kādam augumā krietni mazākam sugas brālim, kas tika nogalināts tā saimnieka acu priekšā.

Ivetas suns Bumis bija vistuvākais aculiecinieks uzbrukumam, kad pēkšņi mājas pagalmā ieradās krietni lielāks kaimiņa suns. Zobos paķēris augumā mazāku kucīti, kaimiņa suns steidzies atpakaļ uz savu teritoriju.

Iveta
UZBRUKUMA ACULIECINIECE

”Viņš zobos pagrāba sunīti un muka prom. To sadzirdēja brālis, kurš paspēja kaimiņa suni sagrābt aiz ausīm, un viņu iekaustīja. Kaimiņa suns izspļāva sunīti ārā, bet, protams, viņš jau bija bez dzīvības pazīmēm. Visi gadījumi ir identiski. Viņš nenogalina uz vietas, bet aiznes sev līdzi.”

Suņa īpašniece stāsta, ka šis bija trešais gadījums, kad kaimiņa suns nāvējoši uzbrucis citiem suņiem.

Pēc ”Bez Tabu” vēršanās Iecavas pašvaldībā pie agresīvā suņa īpašnieka vizītē ierodas vietvaras sabiedriskās kārtības nodaļas darbinieki, kuri kaimiņu izprašņā par suņa uzvedību. Slepkavnieciskā suņa saimnieks, laipni ielaiž savas saimniecības teritorijā un parāda, kur šobrīd atrodas apkārtējo suņu bieds. Vīrietis stāsta, ka nokostā suņa īpašniekam kompensācijā samaksājis prasītos 150 eiro. Suņa ļaunums esot stipri pārspīlēts. ”Jūs varat nākt klāt, viņš nekož. Pat mazi bērni un citi suņi nāk klāt. Ar kaimiņa suni bijis kāds konflikts, nav tā, ka viņš iet un suni ēd nost,” stāsta tomātu un gurķu audzētājs Andris.

Aptuveni 11 gadus vecais suns zemkopim nepieciešams, lai apsargātu teritoriju, kas bieži vien tiek apzagta. ”Bez Tabu” vizītes laikā suns atrodas pagalmā pie ķēdes, taču tas nebūšot mūžīgi: ”Pie ķēdes viņš ir, kad ir nogrēkojies. Sunim vajag izskrieties.”

Zemkopja īpašums ir apjozts ar žogu, taču vietām suns bez problēmām var izkļūt no teritorijas. Bojāgājušo suņu īpašnieki nevienā gadījumā nav vērsušies pašvaldībā, tādēļ vietējā kārtības nodaļa par notikušo uzzina no raidījuma ”Bez Tabu”.

Pārtikas un veterinārā dienestā (PVD) norāda, ka ikviens var vērsties dienestā ar iesniegumu, lai tiktu izvērtēta suņa bīstamība. Par suņa uzbrukumiem jāziņo arī Valsts policijai. ”Pamatojoties uz pierādījumiem, mēs varam uzsākt suņa bīstamības izvērtēšanas procesu,” stāsta PVD pārstāve Mairita Riekstiņa. Izvērtēšanā piedalās gan kinologs, gan veterinārārsts.

Foto