10 komentāri

Pie vairums Dabas muzeja eksponātiem uzraksti lasāmi gan latviešu, gan krievu valodā.

Bez Tabu redakcija saņēma vēstuli no Dabas muzeja apmeklētāja Igora, kurš ir neizpratnē par muzejā piefiksēto.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņš raksta: “Politkorektajā Dabas muzejā, kas ilgus gadus bija Vējoņa pakļautībā, vismaz puse ekspozīcijas ir divvalodīga. Nav nekas darīts un mainīts kopš tiem laikiem, kad bērniem tur ieeja bija bez maksas.”

Raidījuma filmēšanas komanda savām acīm pārliecinās par skatītāja teikto. Muzeja pedagoģe norāda, ka krievu valoda iestādē redzama apzināti, jo tā palīdz gan apmeklētājiem, gan darbiniekiem.

Eleonora Zuimača, Latvijas Dabas muzeja pedagoģe

Būtu labi, ja krieviski runājošie bērni putnu, zīdītāju nosaukumus no sākuma iemācītos dzimtajā valodā. Vēlāk arī latviešu valodā. Aptuveni trešdaļa no muzeja apmeklētājiem ir krievu valodā runājoši.

Divvalodība vietām pārtapusi par trīsvalodību un pat piecvalodību. Respektīvi, uzraksti lasāmi latviešu, latīņu, krievu, angļu un vācu valodā. Informācija jaunākajās ekspozīcijās lasāma vien latviešu valodā.

Valsts valodas centra pārstāvis Viesturs Razumovskis norāda, ka vairāku valodu lietošana valsts iestādēs ir pieļaujama ar atsevišķiem izņēmumiem.

Viesturs Razumovskis, Valsts valodas centra pārstāvis

Attiecībā uz muzejiem un citām šāda tipa izglītojošām iestādēm ir pieļaujami izņēmumi, kuri noteikti Ministru kabineta noteikumos. Attiecībā uz starptautisku tūrismu muzejos ir pieļaujams izvietot informāciju arī svešvalodā.

Gadā muzejā viesojas nedaudz vairāk par 100 tūkstošiem apmeklētāju, aizvien lielāka auditorija ierodas no bijušās Padomju Savienības teritorijas.

Foto

TOP komentāri

 • Ino
  +8 +8 0

  Ino

  Kad runa ir par tūrisma objektiem tad nevajadzētu cepties par to cik un kādās valodās tur esošā informācija ir pieejama, jo galu galā tas ir tūrisma objekts, kuru, iespējams, apskata arī tūristi no citām valstīm.
 • Dax
  +8 +7 -1

  Dax

  Jā ,baigi slikti,ka nav arī angļu valodā.Muzejs ir tūrisma objekts,tāpēc jo vairāk valodās tulkots,jo labāk.Nevajag šajā nozarē iejaukt politiku.
 • gruzins

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl