Čurā pie logiem! Improvizētā autoosta dzen izmisumā Pļaviņu iedzīvotājus

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

6 komentāri

Šogad Pļaviņu autoostā uzsākti vērienīgi remontdarbi, bet pagaidu autoosta iekārtota šaurā ielā. Tā kā tur nav piemērotas infrastruktūras, autobusu un pasažieru drūzmēšanās dzen izmisumā ielas iedzīvotājus.

Raiņa ielā autobusi no agra rīta līdz vēlam vakaram drūzmējas kopš marta beigām. Abās ielas pusēs uzstādīts pa ceļazīmei, kuras norāda autobusu apstāšanās vietu. Abās pusēs vienlaikus drūzmējas vairāki autobusi.

”Kad no rīta bērns jāved uz skolu, citkārt mums jāgaida 10 un vairāk minūtes, kamēr mums būs iespēja izbraukt no pagalma. Arī vakarpusē, no pulksten 17.00 līdz 19.00, pagalmā iebraukt nevaram, jo autobusu ir tik daudz, ka tie nostājas iepretim vārtiem,” sašutis ir Tālis, kuram piederošā māja atrodas iepretim vietai, kur sabrauc autobusi.

Autobusi traucē iebraukt īpašumos

Šoferi autobusus novieto arī vietās, kur to nedrīkst darīt, proti, uz dzeltenajām līnijām. Turpina Tālis:

”Bija situācija, ka šoferis tur atstāja autobusu, aizgāja uz veikalu nopirkt kafiju un apsēdās uz soliņa, lai to dzertu. Sieva piecas minūtes taurēja, jo nevarēja iebraukt pagalmā. Šoferis nelikās ne zinis. Viņam bija vienalga.”

Cūcīgie pasažieri čurā un kakā pie logiem

Tāpat kungs ir neapmierināts, ka daudzie pasažieri, kuri gaida autobusus smēķē teju pie pašiem viņa mājas logiem, nereti zālājā, kuru pats līdz šim kopis, izmet izsmēķus un pudeles. Satrauc arī nemitīgās autobusu izplūdes gāzes, kuru dēļ vairs nav iespējams atvērt logu.

Lai gan pašvaldība netālu novietojusi dažas pārvietojamās labierīcības, nekaunīgākie ļaudis tās ignorē un nokārtojas iepretim ielas iedzīvotāju logiem.

”Es domāju, ka tāda aina nevienam nepatiktu. Kāpēc manam bērnam uz to jāskatās? Viņi šeit to dara arī ”pa lielam’. Es skatus fiksēju fotoattēlos, parādīju domē, kur man teica: ”Ja tev patīk fotografēt tādas lietas, tad turpini to darīt. Vērsos arī pašvaldības policijā. Pēc tam viņi izbraukāja šeit, bet viņiem ir arī cits darbs. Viņi nevar stāvēt un vaktēt katru cilvēku,” bezspēcībā nosaka Tālis.

Būs jāsadzīvo…

Pļaviņu novada domes izpilddirektors Aivars Bardovskis skaidro, ka būs vien jāsadzīvo ar situāciju līdz septembrim, kad remontdarbi autoostā tiks pabeigti. Tāpat teic, ka izplūdes gāzes ”ir visur”, tāpēc cīnīties ar tām būtu grūti.

Taujāts, kā cīnīties ar cūcīgo cilvēku uzvedību, domnieks A. Bardoskis aicina apkaimes iedzīvotājiem pašiem nodarboties ar viņu audzināšanu, piemēram, aizrādot. Tāpat par vides piesārņošanu aicina ziņot pašvaldības policijai, taču domnieks apzinās, ka kārtībsargiem pieķert kādu pie rokas nebūs viegli.

Neapmierināti arī pasažieri

Ar improvizētās autoostas atrašanās vietu nav apmierināti arī uzrunātie pasažieri, jo nav soliņu un nojumju, zem kurām patverties no lietus. Bez Tabu novēro, ka vairāki cilvēki no lietus glābjas zem niecīga izmēra veikala nojumes. Dažs norāda, ka vienīgais ieguvējs šajā situācijā ir veikals, kurā nu iepērkas daudz vairāk cilvēku, tāpat veikalnieki ierīkojuši arī silto dzērienu automātus.

Uzrunātie Pļaviņu iedzīvotāji nosauc vairākas vietas pilsētā, kur pagaidu autoosta iederētos labāk: platākās ielās, pie kultūras nama, kur ir pieturas citiem autobusiem. Turklāt līdz šīm vietām būtu jāmēro īsāks ceļš no dzelzceļa stacijas.

Alternatīvas ir, domnieki tās neredz

Pļaviņu novada domes izpilddirektors A. Bardovskis skaidro, ka domnieku ieskatā konkrētā vieta Raiņa ielā pagaidu autoostai ir labākā, citviet to nevarot iekārtot, jo līdz tām būtu jābrauc pa ielām, kuru krustošanās vietas nav piemērotas plašajam autobusu pagrieziena rādiusam. Tomēr uzrunātais autobusa šoferis šādu apgalvojumu sauc par muļķībām, norādot, ka autobusi ir gana manevrētspējīgi. Arī šoferis Valdis šādu pagaidu risinājumu uzskata par aplamu:

”Vajag labāku vietu. Pēcpusdienās šeit bez mums ir gana daudz automašīnu, abās pusēs visi esam sastājušies, mēs netiekam cauri. Ja pie veikala stāv automašīnas, gadās, ka mums jāgaida līdz 15 minūtēm, kamēr kāds kungs iznāks no veikala un pabrauks nost. Tāpat es neredzu staciju no šejienes. Man vakarā jāgaida vairāki vilcieni, bet es neredzu, vai nāk vai nenāk cilvēki.”

Foto

TOP komentāri

 • Aija Celmāre
  +2 +2 0

  Aija Celmāre

  Tātad, ja veikals vairs nestrādā un traucē tikai VIENAI privātmājai, kur, kā zināms, dzīvo cilvēki, tad var dir..t?
 • njaa
  +2 +2 0

  njaa

  pats smieklīgākais, ka lielais bļāvējs ir čalis, kurš savas ''būv''darbības laikā Pļaviņu novadā kāpa pāri visiem likumiem, un citu cilvēku sūdzībām spļāva virsū. izčakarēja 1.Maija ielu, bet te vēl nav kauna par likumiem stāstīt
 • Sasmējos
  +1 +1 0

  Sasmējos

  Es arī domāju ,ka "Tālim" jau nu par bezkaunību vajadzētu klusēt. Tam zēnam ar mēsliem ir pašam pilna aizmugure. Saprotu, ka nav tīkami, ja zem logiem ķēzās, bet šo gadījumu var uzskatīt par izņēmumu, jo "Tālis" to ir nopelnījis godam, kaut vai tāpēc, ka nevar saņemties un kameras priekšā sevi dēvēt vārdā ko tēvs un māte devuši. Cik tālu uz pašvaldību tas attiecas, nu tur kaut kas tomēr ir jādomā...jo priekš pārējās sabiedrības tā cūkošanās tomēr neiet pie dūšas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl