Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

23 komentāri

Kādā daudzdzīvokļu mājā Valmierā, Georga Apiņa ielā, regulāri viesojas bezpajumtnieks. Viņš nakšņo kāpņu telpā, lieto alkoholu, arī nokārto dabiskās vajadzības. Kaimiņi regulāri ziņo gan Valmieras pilsētas pašvaldības policijai, gan Valsts policijas Valmieras iecirknim, taču bezpajumtnieks, gluži kā bumerangs, vienmēr atrod ceļu atpakaļ.

Nams Georga Apiņa ielā Valmierā vizuāli izskatās kopts, bet tas tikai tāpēc, ka iedzīvotāji regulāri tīra kāpņu telpu, arī pirms raidījuma Bez Tabu ierašanās. Tomēr kāpņu telpā vēl atrodamas tukšas alus bundžas un cigarešu izsmēķi, arī alkohola smaka ir jūtama.

Mājā dzīvo bezpajumtnieka mīļotā sieviete, taču viņas māte līgavainim neļauj nakšņot dzīvoklī. Tāpēc vīrietis uzturas kāpņu telpā, tur arī tiek pabarots. Viņas dēļ arī vīrietis zina durvju kodus, jo sieviete piestrādā par reklāmu bukletu iznēsātāju.

Kaimiņi regulāri spiesti tīrīt urīna peļķes, blakus kāpņu telpā pat esot nokārtojis ”lielās darīšanas”.

Mājā dzīvo arī bērni, kuri no vīrieša baidās, viņš arī vairākas reizes sodīts par zagšanu, pat bijis apcietinājumā.

”Man tie bērni sen jau baidās, vieni paši kāpņu telpā neiet, vienmēr lūdz pārbaudīt, vai viņš tur guļ, vai nē,” stāsta divu mazu bērnu māmiņa. Arī pieaugušie nelabprāt aizrāda vīrietim, jo nevar zināt, kāda būs reakcija.

Policijā Valts ir labi zināms, cietumā bijis tikai par zādzībām, vairākas reizes. Iedzīvotāji norāda, ka bezpajumtnieks bieži netiek vests uz policijas atskurbtuvi, bet gan vienkārši izraidīts no kāpņu telpas.

Valmieras iecirkņa kārtības policijas nodaļas priekšnieks Jānis Bagāts tam nevēlas piekrist, sakot, ja vīrietis ir reibumā, kas aizskar iedzīvotāju cieņu un godu, viņš tiekot nogādāts atskurbtuvē.

Valtam noformēti neskaitāmi protokoli par urinēšanu kāpņu telpā, arī iedzīvotāji aicināti ziņot par katru zādzību vai mantas bojāšanu, visticamāk, vīrietis ar laiku atkal nonāks apcietinājumā.

Likumdošana neļauj kārtības sargiem rīkoties tā, kā vēlētos iedzīvotāji. Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeks un Valmieras pilsētas saistošie noteikumi nedod policistiem tiesības vest prom bezpajumtnieku vai likt viņu cietumā.

Valmieras namsaimnieks uzsver, šis nav pašvaldības jautājums, jo dzīvokļi ir pilnībā privatizēti, un māja arī. Ja iedzīvotāji vēlas, viņi var vienoties un maksāt Valmieras namsaimniekam, kas pie kāpņu telpas norīkos apsardzi.

TOP komentāri

 • Vadims Kislovs
  +9 +9 0

  Vadims Kislovs

  Un tas klauns ir zeks no kà màja baidàs ? Normàla veça tur nav kas tàdu gnìdu bagaźniekà iemet & meźà kàjas aplauź ? Tàdi zeki neizskatàs-tàdi izskatàs petuhi.... kaunaties tàs màjas iedzìvotàji ja nevarat vienu gnìdu aplauzt lai ne tikai to màju bet Valmieru aizmirst
 • Anna Ķire
 • Mairis Ivulans
  +2 +2 0

  Mairis Ivulans

  Mežonīgajos Rietumos zinātu ko iesākt ar tādiem varoņiem,kas nespēj dibengalu saturēt.Sejas jāzin,kad ciemiņš klauvēs pie jūsu durvīm 😞

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl