Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

3 komentāri

Bauskas pievārtē Codē dzīvojošais pensionārs lgards vai ikdienu tver pie sirds, raizējoties, ka tikai atkal netiek pārpludināta piemājas zeme.

Katru gadu, mitruma dēļ, ejot bojā bišu saimes un augļu koki, bet ūdeni no pagraba spēj tikt sūknēt un vairot elektrības rēķinus. Plūdi sākoties no kaiminu zemes (kas pieder pašvaldībai) un nodarot skādi visai Ilgarda saimniecibai.

Bauskas novada domes pārstāve stāsta, ka katram zemes īpašniekam esot pienākums rūpēties par savu zemi un jāuztur tā kārtībā, domei neesot pienākums likvidēt plūdus privātajās saimniecībās.

Meliorācija jau veikta, taču atzīst, ka sen un, visticamāk, esot bojāts vai netīrīts apakšzemes kolektors. Sistēmai pieguļot 13 īpašnieku zeme. Problēma esot, ka par pliku velti neviens negribēšot noteikt, kurā vietā esot kolektora bojājums un to novērst.

Ilgarda kungs pukojas, ka pašvaldība, kurai pieder zeme, no kuras nāk plūdi viņa saimniecībā, varētu izrādīt lielāku iniciatīvu.

Bauskas novada domes pārstāve tomēr sola sazināties ar amatpersonām, apzināt zemju īpašniekus un kopīgiem spēkiem meklēt risinājumu. Tikmēr 84 gadus Ilgards nesnauž un ar pieciem kaimiņiem jau paguvis vienoties, ka būtu gatavi atdarīt arī savus privātos makus, lai tik nākampavasar atkal nenāktos slīkt savā piemājas zemē, bet pārējais atkarīgs no pašvaldības.

Foto

TOP komentāri

 • gita
  +2 +2 0

  gita

  Zemes nodoklis tiek maksāts...īpašuma nodoklis tiek maksāts - vai pagastam nav nekādi pienākumi pret iedzīvotājiem un nodokļu maksātājiem ?
 • Niks
  +1 +1 0

  Niks

  Pašvaldībai nospļauties. Ja pašu mājas applūstu, uj kur ātri naudu atrastu. Žēl pensionāra.
 • Code
  0 0 0

  Code

  Nu Sietiņa kungs nav ipašnieks!Bet varbut sakuma vajag sakratot savu pagalnu-man bija kauns skatities par ''bomža'' skatu pagalma.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl