Latvietis sašutis, – vienādas markas automašīnu noma Latvijā maksā trīs reizes vairāk nekā Lietuvā!

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

5 komentāri
Latvietis sašutis, – vienādas markas automašīnu noma Latvijā maksā trīs reizes vairāk nekā Lietuvā!

“Bez Tabu” skatītājs Arvīds iespēju nomāt koplietošanas auto izmanto ik pa laikam. Pamanījis aizdomīgu starpību cenās vienas markas un viena uzņēmuma automašīnām Latvijā un Lietuvā.

Arvīds naudu skaitīt prot un arī interneta dzīlēs orientējas itin veikli. Interesējoties par nomas transportu, atklājis starptautiska mēroga netaisnību. Uzskata, tā ir “CityBee” koplietošanas transporta nomas pakalpojuma sniedzēja negodīga rīcība.

Aktivizējot aplikācijā Lietuvas teritoriju, varot atrast Lietuvā reģistrētas automašīnas par krietni mazākām summām nekā tās pašas markas auto Latvijā. Lietuvā viena un tā pati automašīna tiek piedāvāta par 10,99 eiro/24h, bet, aktivizējot Latvijas teritoriju, sanākot 32,90 eiro/24h.

Arvīdam tas izraisa neapmierinātību. Min salīdzinājumu, ja vienā plauktā ir divas vienādas preces ar vienādiem logotipiem, viena prece, bet Lietuvas iedzīvotājiem maksā 10,99 eiro, Latvijas iedzīvotājiem 32,90 eiro. Neesot godīgi. Uzskata, ka neliela cenu starpība varot būt, bet ne jau trīs reizes vienas markas automašīnai.

“CityBee” pārstāve skaidro, ka cenu atšķirība radusies tālab, ka Lietuvā turpinoties  cenu akcija. Arī Latvijā tāda organizēta, bet beigusies ātrāk, tādēļ esot cenu atšķirība, jo Lietuvā akcija vēl turpinājusies. Tagad arī tā beigusies un cenas atkal esot vienādas.

Arvīds uzskata, neesot taisnīgi, ka viens un tas pats uzņēmums tām pašām automašīnām akcijas cenas Latvijā nodrošina par pusmēnesi īsāku periodu nekā kaimiņvalstī. Turklāt, kā pamanījis Arvīds, pa mūsu ceļiem aizdomīgi bieži braukājot tā saucamās “pilsētas bites”, kas esot reģistrētas Lietuvā.

“CityBee” pārstāve skaidro, ka latviešiem kāre uz īres auto esot ļoti liela un pat nepietiekot spēkratu, tāpēc pie mums izmantojot arī Lietuvas automašīnas.